Столичний регіон щодня реєструє біля тисячі нових випадків захворювання на ковід, найбільше потерпають від хвороби Білоцерківський, Бориспільський та Бучанський райони. У лікарнях ситуацію називають складною та збільшують кількість ліжок для хворих. Тим часом Київщина очікує надходження нової партії вакцини і продовжує перебувати у “червоній” зоні.
Про це KV стало відомо за результатами онлайн-брифінгу директора Департаменту охорони здоров’я Київської ОДА Олени Єфіменко.
Епідеміологічна ситуація
“Стан справ на Київщині сьогодні дуже складний. Ми щодня реєструємо більше тисячі нових випадків захворювання на Covid-19 серед наших жителів. У зв’язку з цим Київщина продовжує залишатися в “червоній зоні”, тож дотримуватись усіх протиепідемічних норм – дуже важливо”, – розповіла Олена Єфіменко.
Безпосередньо минулої доби в Київській області коронавірус діагностували у 962 осіб. Найбільша кількість випадків підтвердилася у Білоцерківському, Бориспільському та Бучанському районах.
“Уже не перший день щодобова кількість людей, яка інфікувалася на коронавірус, перевищує кількість тих, хто вже поборов хворобу. Минулої доби одужало лише 737 осіб. Також кілька днів поспіль фіксуємо збільшення кількості летальних випадків. За вчора, на жаль, померло 30 хворих. Загалом з початку епідемії на Київщині на Covid-19 захворіли більше 960 тисяч осіб, одужали від хвороби – більш ніж 78 тис. осіб, померли – 1642 особи”, – додала вона.
Госпітальні бази
В області продовжують працювати і над розширенням інфекційної мережі. За словами Єфіменко, лише за березень для лікування хворих на коронавірус було перепрофільовано ще 510 ліжок. У сумі вони складають 3510 ковідних місць, з них понад 103 тис. ліжка підключенні до кисню. Це – 88% від загальної кількості.
“На жаль, все більше інфікованих переносять хворобу у важкій формі. Наприклад, безпосередньо сьогодні на стаціонарному лікуванні знаходиться 2174 особи, які вже мають підтверджений діагноз Covid-19. Ще 263 очікують на результати ПЛР-тестування. Із загальної кількості 2231 пацієнт перебуває на кисневій підтримці. Загальна завантаженість ліжок складає 69,4%, з киснем – 71,9%, вільних же ліжок із киснем залишилося 772 або 28%”, – зауважила вона.
Проте є госпітальні бази, заповненість яких уже сягає 100%. Це – центральна районна лікарня Києво-Святошинського району, Ірпінська центральна міська лікарня, Білоцерківська ЦРЛ № 1.
“В усіх профільних медзакладах рівень захворюваності коливається від 53 до 98%. Епідемія коронавірусу не вщухає, тож ми продовжуємо вдосконалювати і поліпшувати матеріально-технічне забезпечення наших госпітальних баз. Наприклад, у березні закупили і вже поставили до лікарень 179 кисневих концентраторів. Їхня загальна вартість склала майже 7 мільйонів гривень. Нагадую, що впродовж минулого року було закуплено 738 кисневих концентраторів за понад 30 мільйонів гривень”, – каже очільниця Департаменту.
Освітній процес
Коронавірус продовжує впливати і на організацію освітнього процесу в області. Всього на дистанційному навчанні перебуває 136 дітей із 560 закладів освіти. Працюють школи по-різному: 14 громад повністю перевели учнів на дистанційне навчання. Також у 40 громадах учні 1-4 класів навчаються очно, а решта – дистанційно. Зауважено, що у таких школах освітній процес здійснюється з дотриманням всіх санітарних вимог. Ще у 129 шкіл розпочалися весняні канікули.
За інформацією місцевих органів управління освітою, всього на лікуванні перебуває 315 учнів та 505 викладачів. У деяких діагностували коронавірус безпосередньо минулої доби: хворобу підтвердили у 14 учнів і 23 вчителів. Через захворювання серед працівників, призупинено освітній процес і у восьми дитячих садках. Це – по два заклади дошкільної освіти у Гірській і Березанській громадах, а також по одному – у Гребінківській і Чабанівській громадах.
Також на Київщині через коронавірус на самоізоляцію відправлено 34 окремих групи у 27 дитсадках. Найбільше таких випадків зафіксовано у Білоцерківській, Броварський і Бориспільській громадах.
Вакцинальна кампанія
На Київщині першу дозу вакцину проти коронавірусу вже одержали 15 399 жителів. За минулу добу процедуру щеплення пройшли 630 осіб.
Також Єфіменко нагадала, що в регіоні продовжують працювати мобільні бригади з імунізації. Так, впродовж декількох тижнів функціонує 34 стаціонарні пункти щеплень на базі медзакладів. Переважна частина провакцинованих – медики. Йдеться про 7620 осіб.
Крім того, щеплення вже зробили 640 жителів області віком від 80 років. Решта – це військовослужбовці, працівники освітніх закладів, громадські активісти. Наразі у залишку залишається 1200 доз. Варто додати, що область вже очікує на поставку чергової централізованої вакцини проти коронавірусу.
Читайте: Хроники коронавируса в Украине: обновляется
Фото: коллаж KV