Коронавірус на Київщині: під госпіталізацію хворих із Covid-19 перепрофільовують ще шість медзакладів

Коронавірус на Київщині: під госпіталізацію хворих із Covid-19 перепрофільовують ще шість медзакладів

Коронавірусна епідемія все більше охоплює Київщину. З понеділка ще три райони додалися до “червоних” зон. На дистанційному навчанні перебуває майже 37,5 тисяч учнів, а дитсадки семи громад та районів зовсім призупинили роботу. Обласна влада продовжує збільшувати кількість ліжко-місць у лікарнях та розширювати мережу кисневого забезпечення. 

Про це KV стало відомо за результатами онлайн-брифінгу т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я Київської ОДА Олександра Світлого.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Епідеміологічна ситуація

Олександр Світлий повідомив, що за минулу добу зафіксовано 692 нових випадки хвороби Covid-19 та 22 смерті від недуги. Ці показники виявилися найбільшими за весь період. Одужало – 85 осіб, а ПЛР-дослідження були проведені серед 2 140 пацієнтів.

Найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано в Білій Церкві – 62,  Києво-Святошинському районі – 58, Борисполі – 35, Переяславі – 30, а також у Броварах, Василькові та Бориспільському районі – по 24 і в Бучі – 23.

“На сьогодні маємо 20 перепрофільованих закладів охорони здоров’я для госпіталізації хворих із Covid-19. Аби збільшити кількість інфекційних ліжок, ми зараз готуємо до перепрофілізації ще шість медзакладів на території області. Це – Васильківська ЦРЛ, Сквирська ЦРЛ, Ірпінська ЦМЛ, Київська обласна клінічна лікарня, Київська обласна лікарня та Київське обласне психіатрично-наркологічне медичне об’єднання. У сумі вони розраховані на 345 додаткових ліжок”, – розповів Світлий.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Також він додав, що визначений перелік саме резервних лікарень, які зможуть залучити для потенційного розширення ліжкового фонду. За потреби до кінця року область зможе мати 3 812 тисяч ліжко-місць.

“Безпосередньо зараз госпітальні бази завантажені майже на 69%. 736 хворих на коронавірус забезпеченні кисневою підтримкою. Ми продовжуємо розширювати мережу кисневого забезпечення. Для цього придбано, та частину вже вставлено, 100 кисневих концентраторів та проводимо кисневі магістралі. Крім цього, за тиждень до кисню підключили ще 77 ліжок і тепер їх нараховується 1046 або 53,2%. Зазначу, що за жовтень збільшили й кількість кисню на 321 точку. До кінця листопада плануємо підключити до кисню 80% ліжкового фонду”, – зауважив він.

“Червона” зона

Повідомив Світлий і про нове епідеміологічне районування. З 9 листопада обласна комісія з питань ТЕБ та НС встановила “червоний” рівень епіднебезпеки поширення Covid-19 на території міст Васильків, Обухів, Переяслав, Фастів, а також у Баришівському, Кагарлицькому, Миронівському, Обухівському районах. Помаранчевий рівень території закріплено за рештою території Київщини.

“Відповідні обласні структури всіх рівнів мають забезпечити в межах своєї компетенції виконання та контроль за дотриманням встановлених протиепідеміологічних заходів, а також провести широке інформування та роз’яснювальну роботу для населення щодо протиепідеміологічних норм, які передбачені для “червоного” та “помаранчевого” рівнів протиепідеміологічної небезпеки”, – додав т.в.о. директора.

Освітній процес

Карантинні обмеження вплинули й на організацію освітнього процесу. За словами Світлого, в 117 закладах загальної середньої освіти, що перебувають у “червоній” карантинній зоні, організоване дистанційне навчання. А це – майже 37,5 тис. учнів.

У закладах освіти “помаранчевої” зони навчання проводиться очно, дистанційно чи за змішаною формою, залежно від епідситуації. Так, у школах Білої Церкви та Узинської ОТГ очно навчаються учні початкових класів, а 5–11 класи – дистанційно. У закладах освіти Києво-Святошинського району та в місті Ірпінь організоване змішане навчання.

Зауважив він, що є і випадки, коли заклади працюють на 100% у дистанційному режимі. Це – по дві школи в Білоцерківському, Васильківському, Переяслав-Хмельницькому районах, а також по одній школі в Бородянському та Яготинському районах. Крім того, дистанційно навчаються окремі класи в Бучі та Бородянці. А учні Бучанського НВК № 4 перебуватимуть на канікулах до 15 листопада.

Він підкреслив, що наразі загалом від коронавірусу лікується 257 учнів та 464 вчителі.

“Якщо в школах використовують різні форми навчання, то заклади дошкільної освіти Київщини продовжують працювати. Йдеться і про ті садки, які перебувають у “червоних” зонах. Вони функціонують, згідно з рішенням державної комісії з питань ТЕБ та НС. Заклади дошкільної освіти можуть зачинити на карантин у разі виявлення коронавірусу серед дітей чи працівників”, – розповів Світлий.

Повідомляється, що наразі тимчасово призупинили роботу сім дитсадків у Миронівській, Бучанській, Фурсівській і Ржищівській ОТГ. А також у Переяслав-Хмельницькому, Обухівському та Рокитнянському районах. Усі контактні особи – на самоізоляції.

Також очільник департаменту наголосив, що заклади освіти перевіряються на дотримання протиепідеміологічних вимог. Так, лише впродовж жовтня фахівці головного управління Держпродспоживслужби в Київській області перевірили 77 шкіл. У 12 із них були виявлені порушення. Крім того, перевірки відбувалися у 67-ми дитсадках. За їхніми результатами порушення зафіксували в 17 закладах.

З-поміж найпоширеніших порушень керівник назвав саме недостатню забезпеченість санітарних кімнат та методкабінетів антисептиками та паперовими рушниками, встановлення контейнерів для використаних серветок у невідповідних місцях. А ще – порушуються правила використання масок на робочому місці та під час допуску персоналу до роботи.

“Під час повторного обстеження ці порушення усунули без застосування заходів адміністративного впливу. Тож звертаючись сьогодні до вас, шановні жителі Київщини, вкотре наголошую: повага до інших є передумовою збереження життя та здоров’я. Маска, гігієна рук та соціальна дистанція, не менше в півтора метри, залишаються пріорітетними способами профілактики”, – резюмував він.

Нагадаємо, Київська ОДА розподілила державну субвенцію на боротьбу з коронавірусом. Кошти спустили на зарплати медикам та закупівлю кисню для хворих на ковід. Лікарні запевняють: гроші раді освоїти, але є проблема. Зокрема, кисень на ринку в період пандемії – дефіцитний товар.

Читайте: Хроники коронавируса в Украине: обновляется

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4