На Київщині триває вакцинальна кампанія проти Covid-19. Її результати – понад 5 тисяч щеплених медиків та жителів регіону. На черзі – медичні заклади ще чотирьох районів. Найбільша ж кількість хворих з діагнозом “коронавірус” фіксується в Обухівському, Фастівському та Бориспільському районах, критична ситуація – у Рокитнянському та Києво-Святошинському районах. На дистанційну форму навчання змушені були перейти понад 100 закладів освіти.
Про це KV стало відомо за результатами онлайн-брифінгу директора Департаменту охорони здоров’я Київської ОДА Олени Єфіменко.
Вакцинальна кампанія
Загалом на Київщині проти коронавірусу вже одержали щеплення 5069 осіб, з них 440 осіб вакцинувались впродовж минулої доби. Надалі вакцинація запланована серед представників обласних закладів охорони здоров’я. Це – медичні заклади Переяслав-Хмельницького району, а також Сквирської, Обухівської та Таращанської центральних районних лікарень.
У КОДА нагадали, що першочергове право на щеплення мають працівники мобільних бригад, медики госпітальних баз, військовослужбовці, працівники лабораторії, які працюють з ПЛР-тестами, а також медики екстреної швидкої допомоги. Крім цього, Міністерство охорони здоров’я дозволило вакцинувати залишковими дозами лідерів соціальних думок або громадських діячів.
Очільниця Департаменту зауважила, що вона разом із заступником голови Київської ОДА, директором Департаменту соцзахисту також вже вакцинувалися. Тож поділилася із жителями Київщини особистим досвідом щодо проходження самої процедури.
“Процедура багато часу не займає, побічних ефектів не було, почуваю себе добре. Нагадаю, аби записатись на щеплення, жителям Київської області необхідно заповнити анкету в мобільному додатку “Дія” або зателефонувати в контакт-центр Міністерства охорони здоров’я з питань Covid-19 за номером телефону: 0800-60-2019 або звернутись до сімейного лікаря”, – говорить Єфіменко.
Епідеміологічна ситуація
Також Єфіменко озвучила оперативні дані, що стосуються госпіталізації хворих та завантаженості госпітальних баз.
“Минулої доби ситуація на Київщині склалася така: коронавірус діагностували у 630 осіб, з них 47 – діти. Найбільшу кількість підтверджених випадків зафіксували у Обухівському – 132, Фастівському – 119 та Бориспільському районах – 109 випадків. Натомість побороли коронавірус 428 жителів області. Від ускладнень, на жаль, померло вчора 16 пацієнтів”, – говорить керівниця.
За її словами, якщо порівняти показники минулого тижня, то наразі критична ситуація склалася у Рокитнянському та Києво-Святошинському районах. Там зафіксували найбільшу кількість хворих.
Загалом же з початку епідемії на Київщині захворіли понад 83 тис. жителів, одужали вже понад 73 тисячі, померло – 1380 хворих.
“На Київщині продовжують працювати 27 закладів охорони здоров’я. Ці лікарні розраховані на 3032 ліжка. Всі ліжка оснащені необхідним обладнанням і 89 з них підключені до кисню. Це – 2700 ліжок, які оснащенні киснем. На стаціонарному лікуванні сьогодні знаходяться 1532 особи. Загальна завантаженість ліжок складає 50%. Завантажених ліжок, які забезпечені кисним – 41,7%, вільних ліжок – 1329”, – додала Єфіменко.
І зауважила, що за весь час пандемії на Київщині провели понад 322 тисячі ПЛР- тестувань, а безпосередньо впродовж минулої доби обстежено більше ніж 3500 осіб.
Освітній процес
У навчальних закладах області через випадки захворювання на грип та ГРВІ рішенням територіальних ТЕБ та НС наразі на дистанційному навчанні перебуває 111 закладів загальної освіти. Найбільша кількість у Білоцерківській, Таращанській та Баришівській громадах.
Продовжено дистанційне навчання і для учнів 5-11 класу у всіх школах Фурсівської громади. На самоізоляції нині 278 учнів. А от в 11 закладах Узинської, трьох закладах Яготинської, двох закладах і філіях Березанської громад, вже розпочалися весняні канікули. На канікулах і по одному закладу в Бородянській, Білоцерківський, Кагарлицький, Петрівській громадах.
“16 березня надішли повідомлення щодо підтвердження захворювання на ковід у 28 учнів та 58 вчителів. Всього на лікуванні перебувають 378 учнів та 524 вчителя. Заклади дошкільної освіти продовжують працювати в звичайному режимі. У 22 закладах професійної освіти Київської області два заклади працюють дистанційно – Білоцерківський та Рокитнянський професійні ліцеї, вісім – за змішаною формою і 12 закладів – у звичайному режимі. З 11 закладів фахової передвищої освіти освітній процес заочною формою організовано у двох закладах, змішаної – у восьми і дистанційною формою – в одному закладі”, – резюмувала вона.
Читайте: Хроники коронавируса в Украине: обновляется
Фото: коллаж KV