Коронавірус на Київщині: у лікарнях регіону забезпечені киснем 87% “ковідних” ліжок

Коронавірус на Київщині: у лікарнях регіону забезпечені киснем 87% “ковідних” ліжок

У КОГА розповіли про перші цьогорічні результати протидії Covid-19 в області. На Київщині продовжують активно удосконалювати матеріально-технічне забезпечення госпітальних баз. Локдаун змусив продовжити освітній процес дітей після тривалих зимових канікул вже у онлайн-режимі. У той же час область взялася за підготовку населення до вакцинації від коронавірусу.

Про це повідомила очільниця Департаменту охорони здоров’я КОДА Олена Єфіменко під час першого у 2021 році брифінгу щодо протидії Covid-19 в області.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Епідеміологічна ситуація

За словами Єфіменко, на Київщині продовжують фіксувати нові випадки захворювання на ковід, та все ж одужує в рази більше від зафіксованої кількості. Так, найбільше підтверджених випадків було зафіксовано у Києво-Святошинському, Білоцерківському та Васильківському районах, а також у містах Ірпінь та Вишгород. 

Загалом із початком епідемії на Київщині на коронавірус захворіли понад 64 тис. жителів, одужали від хвороби понад 43 тис. осіб, померло 1035 хворих.

Госпітальні бази

Також у 27-ми закладах охорони здоров’я, які були відкриті під ковідні відділення, розташовано 2930 ліжок. Подачею кисню забезпечені 2566 ліжок – це майже 87,5% від загальної кількості. 

“Наприкінці минулого року Департамент охорони здоров’я закупив 738 кисневих концентраторів, які вже передали до госпітальних баз і були введені в експлуатацію. 

Станом на 13 січня на стаціонарному лікуванні перебувало 895 осіб. Загальна завантаженість ліжок складає 30,55%, забезпечених киснем – 29,2%, вільних ліжок з киснем – практично 68%”, – говорить вона.

За її словами, за весь час пандемії на Київщині провели 269 тис. ПЛР-обстежень. За останніми даними, в регіоні застраховано 3 921 медик з тих, що задіяні у лікуванні хворих на коронавірус. Це – 100% медпрацівників, які одержали страховку. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Освітній процес

Наразі на зимових канікулах перебувають 112 закладів загальної середньої освіти – це всі школи Згурівської, Переяславської, Поліської, Миронівської, Тетіївської, Ржищівської, Ковалівської, Яготинської ТГ, а також частина закладів Глевахівської, Кожанської, Ірпінської та Бородянської громад. 

У інших школах освітній процес розпочався вже 11 січня, проте навчання відбувається дистанційно. 

Під час локдауну продовжують працювати 688 закладів дошкільної освіти. 

“Відвідуваність у них складає приблизно 40-45% від загальної кількості дітей. Через відсутність дітей під час локдауну, наразі не працюють 114 дитсадків, які є структурними підрозділами закладів загальної середньої освіти. Це – в Тетіївській, Таращанській, Згурівській, Поліській, Макарівській та Миронівській громадах”, – додала вона.

Також із 22 закладів професійно-технічної освіти, 15 перебувають на дистанційній формі навчання, ще сім розпочнуть навчання з 18 січня.

Локдаун

До 24 січня в Україні триватиме локдаун. Відповідне рішення прийняв Кабінет Міністрів України, аби не допустити поширення нової хвилі захворюваності на коронавірус.

Забороняється відвідування закладів освіти будь-якої форми власності, крім дитячих садочків, функціонування кафе, барів і ресторанів, крім доставки та роботи “на виніс”. Забороняється проведення всіх масових розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших заходів. Під забороною приймання відвідувачів закладами культури і проведення культурних масових заходів, приймання відвідувачів спортивними залами та фізцентрами. Неможлива на період локдауна робота басейнів, непродовольчих ринків, а робота продовольчих дозволена з обмеженнями. Не працюють суб’єкти господарювання у сфері торговельного та побутового обслуговування населення, крім тих, які належать до винятків. 

Дозволяється робота громадського транспорту – міське, міжміське авто-, авіа- та залізничне сполучення, торгівля продовольчими товарами, лікарськими засобами, виробами медичного призначення та ветеринарними препаратами, засобами гігієни, зв’язку та кормами для тварин. Без обмежень продається побутова хімія та друкована пресса, продовжується технічне обслуговування та ремонт авто. Автозаправні станції працюють без зон харчування. Не обмежується робота банків, пошти, за попереднім записом – перукарень та салонів краси. Професійні заходи спортивних клубів дозволені без глядачів.

Щодня відбуваються перевірки суб’єктів господарювання, яким забороняється проводити підприємницьку діяльність під час посилення карантинних обмежень. Днями поліція та Держспоживслужба перевірила 252 підприємця. За результатами зафіксованих адміністративних правопорушень було складено 38 постанов та 3 протоколи. 

Вакцинація

Вакцинація від коронавірусу буде проходити впродовж 2021-2022 років. Проводитимуть її у декілька етапів. Вже наразі є підтвердження мінімум 8 млн доз вакцини. Це дозволить вакцинувати 4 млн людей, які входять до найбільш уразливих груп населення. Для українців ці вакцини будуть безкоштовними. Держава обіцяє закупити лише найкращі вакцини на ринку, якими також будуть користуватись західні країни, наші партнери. 

“Пам’ятайте, вакцинуючись ви не просто бережете своє здоров’я та здоров’я найвразливіших українців, але й наближаєте країну до відновлення нормального життя та економічного зростання”, – зазначила Олена Єфіменко.

Читайте: Хроники коронавируса в Украине: обновляется

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Автор:
Вікторія Білоус, Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4