Коронавірус на Київщині: у Ворзелі відкрито санаторій для платної обсервації, транспорт не ходитиме на свята

Коронавірус на Київщині: у Ворзелі відкрито санаторій для платної обсервації, транспорт не ходитиме на свята

Станом на 6 квітня в Київській області зафіксовано вже 216 випадків захворювання на COVID-19, цифра подвоїлася за тиждень. Наразі видужало десятеро мешканців, померло шестеро. За кількістю інфікованих Обухівщина і Києво-Святошинський район продовжують тримати першість. У Ворзелі відкрився законсервований до того санаторій і буде використаний для туристів, що у ніч на 11 квітня повернулися до України. По закінченні обсервації вони мають відшкодувати всі витрати на повернення та обсервацію.

Про це KV стало відомо за підсумками онлайн-брифінгу тимчасово виконуючого обов’язки голови Київської облдержадміністрації Василя Володіна.

Поточна епідемситуація

За даними Центру громадського здоров’я, у Київській області станом на 10.00 13 квітня 2020 року офіційно підтверджено 216 випадків захворювання на коронавірус. За ніч нових випадків не зафіксовано.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Таким чином, хворих в Обухівському районі — 43 (20 — в смт Козин , 4 —  с. Романків, 8 — м. Українка, 10 — м. Обухів, 1 — с. Красна Слобідка); у Києво-Святошинському — 70 (11 — с. Софіївська Борщагівка, 8 — Крюковщина, 14 — м . Вишневе, 9 — м. Боярка, 5 — с. Гатне, 5 — с. Лісники, 4 — с. Святопетрівське, 4 — с. Дмитрівка, 2 — с. Тарасівка; 2 — с. Чайки, 1 — с. П. Борщагівка, 1 — с. Кременище, 1 — Білогородка, 1- Капітанівка, 1- с. Нове, 1- с. Гнатівка);

Також на інших територіях зафіксовано таку кількість недужих: 1 — у Баришівському районі; 2 — у Білоцерківському; 3 — у Бориспільському (2- с. Гнідин, 1 — с. Вороньків); 6 — у Броварському (с. Зазим’я, Княжичі по 2 випадки, смт Калита — 1 випадок, Требухів — 1); 3 — у Бородянському; 4 — у Васильківському; 1 — у Іванківському районі; 3 — у Макарівському; 2 — у Миронівському; 3 — у Переяслав-Хмельницькому; 1 — у Поліському; 1 — у Рокитнянському; 6 — у Ставищенському; 

по населених пунктах: 5 — у м. Біла Церква; 11 — у м. Бориспіль; 1 — у смт Бородянка; 10 — у м. Бровари; 6 — у м. Буча; 2 — у м. Васильків; 6 — у м. Вишгород; 1 — у смт Ворзель; 1 — у м. Гостомель; 1 — у смт Іванків; 12 — у м. Ірпінь; 2 — у м. Кагарлик; 1 — у с. Коцюбинське; 2 — у м. Переяслав; 1 — у смт Рокитне; 1 — у смт Ставище; 4 — у м. Фастів.

З них на стаціонарному лікуванні — 62 особи, на амбулаторному лікуванні (самоізоляція) — 154 особи.

Із них діти — 13: 3 — смт Козин; 1 — Обухів; 1 — с. Лісники; 1 — с. Гатне; 1 — с. Борщагівка; 1– м. Бориспіль, 2 — м. Ірпінь; 1- Поліський район, 1 — м. Фастів, 1 — м. Бровари.

Одужало — 10 (5 жінок: 21 рік Бровари, 35 та 43 роки Києво-Святошинський район, 60 років — Обухів, 53 роки — Біла Церква; 5 чоловіків: 41 рік — Ставищенський район, 41 рік — Обухівський район, 51 рік та 56 років — Біла Церква, 49 років — м. Боярка).

Померло — 6. Підозру на зараження мають 684 особи. Серед медпрацівників хворобу виявлено у 16 медпрацівників закладів охорони здоров’я Києва, 4 — в обласних (м. Біла Церква, Боярка, Вишневе), 1 — у водія ЕМД (м. Боярка). Встановлено медичне спостереження за 1797 контактними особами.

Санаторій для туристів

Щоб запобігти поширенню коронавірусу в Україні, уряд своєю постановою ухвалив порядок, згідно якого всі, хто після 28 березня 2020 року приїздить до України, зобов’язані пройти 14-добову обсервацію. Одна з перших таких груп — 113 осіб, які вночі з п’ятниці на суботу (10-11 квітня 2020 року) повернулися з Об’єднаних Арабських Еміратів. Їх розмістили у санаторії “Україна” смт. Ворзель. 

Як зазначив Володін, рішення про обсервацію осіб, які повернулися із ОАЕ, було прийнято за добу до прибуття літака. За порядком, який передбачає можливість фінансування витрат на проживання за рахунок коштів місцевого бюджету, виділити кошти не мали можливості. Особи, які перебувають на обсервації, погодились на неї добровільно і заздалегідь були попереджені, що усі витрати на проживання покриватимуть самостійно. Всі необхідні кошти вони сплатили.

Зазначається, що у санаторії протягом кількох годин відновили опалення та гаряче водопостачання, оперативно сформували колектив санаторію, який працює з прибулими, забезпечили усіх працівників засобами індивідуального захисту, в т.ч. масками та одноразовими костюмами. Також спільно з поліцією організовано роботу з супроводу та забезпечення охорони вказаного об’єкту, трансфер до місця обсервації, сучасні автобуси та залучено висококваліфікованих водіїв, яких забезпечили засобами захисту. Організовано кейтеринг (триразове харчування), дистанційний медичний супровід осіб у місцях обсервації, надання меддопомоги та видачі листків непрацездатності у разі потреби. 

“Якби ми цього не зробили, громадяни б далі залишалися за кордоном без змоги повернутися на Батьківщину”, — підкреслив т.в.о. голови КОДА.

Місцева влада Ворзеля забезпечила санаторій засобами гігієни та дезінфекції, а також побутовим інвентарем, водою та печивом. На території організовано окремий збір твердих побутових відходів. Адміністрацією Бучанської міської ради завезено комплекти першої необхідності та забезпечено дезінфекцію приміщень обсервації. Усі прибулі письмово погодились із умовами обсервації, в тому числі у цей період негайно повідомляти лікаря про будь-яке погіршення самопочуття та виключити контакти з іншими особами. 

Читайте: Коронавірус на Київщині: ринки не відкриють, “туристів” ізолюватимуть в обсерваціях 

“Здоров’я Київщини”

З моменту перерозподілу 76,7 млн гривень у рамках трирічної програми “Здоров’я Київщини” на цей момент укладено договорів на 29 млн гривень. В тому числі на аналізатори газів у крові з аналізатором електролітів – 8 млн, система ПЛР-тестів разом із тест-картриджами – 5,2 млн гривень, лікарські засоби для надання медичної допомоги хворим на коронавірус – 15,2 млн гривень.

Екстрена медична допомога

Наприкінці минулого тижня було прораховано потреби екстреної медичної допомоги Київщини. До кінця цього тижня планується забезпечити медиків усім необхідним. Засобів має вистачити на один місяць. 

Детальніше: Медперсонал лікарень на Київщині звільняється через низькі зарплати та небезпеку COVID-19

Пасхальні свята та поминальні дні

Обмеження пересування буде тривати і на наступних вихідних – на Пасхальні свята 18, 19, 20 квітня, а також на поминальному тижні. 

“Прошу заздалегідь потурбуватися про свою безпеку та своїх близьких у ці дні. Священники проводитимуть службу у ці дні у режимі онлайн. Святити паски також будуть в умовах підвищеної антивірусної безпеки у пекарнях та місцях продажу пасок. Від вас потрібно лише одне – дотримуватись карантину та не виходити з дому без особливих потреб. Уникайте прогулянок, пікніків, відвідування кладовищ великими групами та без захисних масок”, – сказав Володін. 

Читайте: Коронавірус на Київщині: для виробництва захисних масок Київщині не вистачає кадрів та матеріалів 

фото: коллаж KV

КиевVласть

Автор:
Влад Григорьев, Виктория Билоус
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4