Київська область готується до осені і другої хвилі епідемії. Триває реалізація програми “Велике Будівництво”, підготовка до виборів, а також перевірка на готовність до навчального процесу шкіл. Хоч столичний регіон за епідеміологічними показниками поки тримається у зеленій зоні, інфекціоністи стверджують: область підійшла до межі.
Про це KV стало відомо за результатами онлайн-брифінгу голови КОДА Василя Володіна.
Коронавірус наступає
Київська область тримається в зеленій зоні, на відміну від Києва. За добу інфіковано 42 людини, померло двоє, одужало 50. З початку пандемії захворіло 4727 людей, у тому числі 409 дітей та 668 медпрацівників, померло 83 мешканці області.
“На переконання інфекціоністів, ми перебуваємо на межі другої хвилі епідемії, і маємо бути максимально обачними”, – заявив Володін.
Дотримання норм карантину
Правоохоронці продовжують спостерігати за дотриманням карантинних норм. Вже провели 6500 перевірок, це у тому числі автостанції, вокзали, гуртожитки, зупинки громадського транспорту, заклади харчування та відпочинку. Проведено 173 профілактичні бесіди.
“Тільки разом ми зможемо уникнути загострення ситуації та блокування економіки області, як це відбувалося навесні. Для цього маємо приділити увагу заходам безпеки та іншим необхідним заходам по дотриманню карантинних вимог”, – сказав голова КОДА.
Економіка
За перше півріччя обсяги промислового виробництва зросли на 5,6% за майже всіма видами промислової діяльності у порівнянні з травнем цього року. Обсяг сільського господарства знизився на 2,3%. Індекс промислового виробництва – 90,8%, 15-е місце серед областей України.
За словами Володіна, подвоїти випуск продукції вдалося лише підприємствам видобувної промисловості.
Читайте: Голова КОДА розповів про розвиток економіки Київщини
Виконання будівельних робіт зросло на 23%, будівництво інженерних споруд – в 1,6 рази. Будівництво нежитлових споруд скоротилося на 11%, житлових – зросло на 6,5%. Середня зарплата в області зросла на 8%, пенсія – на 13%. Оборот роздрібної торгівлі – 3 місце в Україні.
На 1/5 скоротилося надходження коштів до зведеного бюджету, причина – зниження міжбюджетних трансфертів з державного бюджету. Надходження до загального бюджету зросли на більше 7%, основне джерело наповнення місцевих бюджетів – податки на збір на доходи фізичних осіб. З січня фактичні надходження зросли на 280 млн гривень – на 6,3 більше за аналогічний період минулого року.
“Велике будівництво”
В рамках програми “Велике будівництво” реалізовується 20 об’єктів на загальну суму 314 млн гривень, загальна готовність – 66%. За останній тиждень ступінь будівельної готовності зріс на 3%.
Загальноосвітні навчальні заклади – 69%, дошкільні навчальні заклади –74%, стадіони – 56%.
Читайте: Київщина освоїть майже мільярд гривень на будівництво шкіл і дитсадків
З початку року силами обласної влади введено в експлуатацію 33 спортивні об’єкти: мультифункціональні майданчики, мініфутбольні поля, майданчики з вуличними тренажерами в опорних навчальних закладах. До кінця 2020 року заплановано відкриття ще 18 спортмайданчиків зі штучним покриттям. Виконано понад 40% від запланованого.
“Свою спроможність виконувати взяті на себе зобов’язання Київська ОДА довела під час реконструкції Бориспільської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування, яку президент України Володимир Зеленський урочисто відкрив минулого тижня. Роботи тривали понад рік”, – зазначив голова Київської ОДА Володін.
Читайте: В Борисполе возмущены медленными темпами ремонта инфекционного отделения местной больницы (видео)
В лікарні проведений ремонт інфекційного, приймального, поліклінічного відділень та оновлення фасадів з утепленням. Облаштовано дитячий та дорослий блоки інтенсивної терапії для невідкладної допомоги, встановили автоматичну пожежну сигналізацію та систему оповіщення про пожежі. Залишається реконструювати пологове відділення – це буде зроблено до кінця поточного року.
Володін повідомив, що розпочалася модернізація ще 11 приймальних відділень опорних лікарень – у Білоцерківському, Вишгородському, Іванківському, Макарівському, Миронівському, Обухівському, Переяславському, Тетіївському, Фастівському районах, а також у містах Бровари та Ірпінь.
“Наше завдання – створити гідні умови для мешканців регіону в усіх сферах життя”, – додав голова КОДА.
Перше вересня
Також Володін зауважив, що уже за кiлька днiв розпочнеться новий навчальний рік в умовах адаптивного карантину.
“Розуміючи, що цей навчальний рік розпочинаємо в умовах поширення пандемії, за кошти місцевих бюджетів закуповуємо засоби індивідуального захисту та дезінфекції для закладів освіти. Відповідальність за створення безпечних умов перебування у них, у першу чергу, несуть засновники та керівники цих закладів. Маємо всі передумови для вчасного початку нового навчального року”, – говорить він.
Так, у кожному закладі на період карантину розроблять тимчасовий порядок організації освітнього процесу та гнучкі графіки початку навчальних занять. А за кожним класом закріплять навчальний кабінет. З початку навчання стане обов’язковим і постійний температурний скринінг вчителів та учнів.
Також Володін зауважив, що належні умови для безпечного освітнього процесу створюються спільними зусиллями органів державної влади, місцевого самоврядування та працівниками системи освіти.
Наразі ж здійснюються виїзні перевірки керівним складом облдержадміністрації навчальних закладів щодо контролю їхньої готовності до освітнього процесу. І за його словами, підготовка шкіл триває відповідно до запланованого графіку.
Читайте: Заклади освіти готуються до початку навчального року в умовах карантину
Районування
“Утворення нових районів та ліквідація існуючих, забезпечить відповідність системи адміністративно-територіального устрою районного рівня України сучасним вимогам та Європейським стандартам. Це сприятиме визначенню обґрунтованої територіальної основи для діяльності органів виконавчої влади та відповідних органів місцевого самоврядування“, – вважає очільник КОДА.
Також він додав, що вибори депутатів районних рад будуть проводитися у Бучанському, Білоцерківському, Бориспільському, Броварському, а також Вишгородському, Обухівському та Фастівському районах Київщини.
Крім того зауважив, що до створення спроможних територіальних громад, значну частину послуг громадяни одержували в районних центрах. Наразі всі необхідні послуги будуть надаватися безпосередньо в об’єднаних тергромадах. Для забезпечення надання нерозривності послуг буде визначено перехідний період для передачі всіх необхідних повноважень. На базі ж ліквідованих старих райдержадміністрацій планується створення структурних підрозділів РДА в новоутворених районах.
І на завершення брифінгу Володін привітав Київщину з двома найголовнішими святами держави – з Днем державного прапора України та Днем незалежності України.
“Нове районування – один із фінальних етапів децентралізації європейського шляху розбудови нашої держави. Робимо це під своїм прапором заради незалежності України. І в ці дні визначаємо два найголовніші свята нашої держави – День державного прапора України та День незалежності України. Обираючи незалежність, ми знали, що ця дорога буде складною та важкою. Сьогодні ми лише на початку великого шляху і повинні пройти його з честю, щоб завжди прямо дивитися в очі своїм мешканцям, нащадкам, які повинні передати в спадок квітучу та щасливу землю. Ми з вами господарі свого життя. І від кожного з нас залежить майбутнє всієї країни. Зичу вам миру та наснаги для позитивних перетворень. Всього вам найкращого та бажаю здоров’я!”, – резюмував Володін.
Фото: коллаж KV