Коронавірус на Київщині: в умовах пандемії область нарощує бюджет та розвиває підприємництво

Коронавірус на Київщині: в умовах пандемії область нарощує бюджет та розвиває підприємництво

Пристоличний регіон оговтується після суворих карантинних обмежень та перебування в “червоній” зоні. Завдяки вакцинальній кампанії зменшилася вполовину завантаженість госпітальних баз. Запрацював в області і перший Центр трансплантації органів. Паралельно боротьбі з Covid, активними темпами триває і розбудова інфраструктури регіону у рамках програми “Велике будівництво” та підготовка до завершення навчального року і ЗНО. 

Про це KV стало відомо за результатами онлайн-брифінгу голови Київської ОДА Василя Володіна.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Епідеміологічна ситуація

“Хоч ми і вийшли з червоного рівня і спостерігаємо зменшення кількості нових випадків ковіду в регіоні, все ж не маємо ігнорувати небезпеку. Отже, щоденно фіксуємо на Київщині близько кількох сотень нових хворих на коронавірус. Так, це значно менше, ніж було ще кілька тижнів тому, проте, незважаючи на це, зберігається досить висока смертність від ускладнень. Наприклад, минулої доби померли 23 жителі області. Тож наголошую ще раз – бережіться! Не всі переносять ковід легко, наслідки можуть бути дуже серйозними”, – розповів Василь Володін.

Госпітальні бази

За словами губернатора, в профільних медзакладах для лікування хворих на коронавірус виділено 3695 ліжок, 90,7% з них забезпечені киснем і зауважив, що в області значно зменшилась кількість людей, які потребують госпіталізації. 

“Якщо Білоцерківська центральна районна лікарня, Ірпінська центральна міська лікарня та Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування були заповнені під 100%, наразі завантаженість варіюється від 58 до 51%. А в середньому інфекційні ліжка в госпітальних базах нашої області зайняті на 27%”, – додав він.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Вакцинальна кампанія

Паралельно триває на Київщині і вакцинальна кампанія проти коронавірусу. Так, першу дозу вакцини вже одержали 52 508 осіб. Володін нагадав, що всі жителі області мають можливість записатися у чергу на вакцинацію через контакт-центр Мінохорони здоров’я або ж через мобільний додаток і портал “Дія”. 

Центр трансплантації

Зупинився очільник області і ще на одній важливій медичній темі, як розвиток трансплантації на Київщині. Як зауважив Володін, область фактично здійснила прорив у цьому напрямку. Це вдалося завдяки пілотному проєкту Міністерства охорони здоров’я з трансплантації, до якого увійшла Київська обласна лікарня і одержала необхідну ліцензію. І на базі лікарні вже запрацював Центр трансплантації.

“Наразі триває його активна модернізація та формування команди. Минулого тижня вперше в історії області наші фахівці зробили забір двох нирок у донора і одну нирку тут же пересадили жителю нашої області, а іншу було пересаджено у Київському центрі нефрології. Зараз пацієнт почуває себе добре та йде на поправку. Окремо хочу висловити слова вдячності родичам померлого, які дали згоду на трансплантацію органів для порятунку двох людських життів. Найближчими тижнями фахівці центру готуються до родинної пересадки нирки. Аналоги таких центрів мають лише кілька областей в Україні і ми одна із них”, – говорить він.

І додав, що в КОДА вже розроблена стратегія з розвитку трансплантації, яка буде затверджена на найближчому засіданні госпітальної ради.

Велике будівництво

Також Володін розповів і про реалізацію на Київщині програми президента України “Велике будівництво”. Наразі ступінь будівельної готовності об’єктів складає 26%: загальноосвітні навчальні заклади – 9,3%, дошкільні – 29,6%, спортивні 41,5%. 

Крім об’єктів соціальної інфраструктури, тривають в області і роботи із розвитку дорожньої галузі. У 2021 році на оновлення доріг Київщини передбачено 1,2 млрд гривень. Так, цьогоріч планують реалізувати 47 об’єктів дорожнього господарства, із них 41 об’єкт капітального ремонту, чотири об’єкти – поточного середнього ремонту та один об’єкт – реконструкції. А також ще один об’єкт нового будівництва.

За словами голови КОДА, загалом у 2021 році плануємо прокласти в регіоні 60 км асфальтового покриття. Так, на всіх об’єктах, з якими заключені договори з підрядними організаціями, розпочаті та тривають ремонтні роботи, а по трьом об’єктам будівельні роботи вже повністю завершені. Йдеться про поточний середній ремонт автомобільної дороги Глибоке – Городище H08, а також капітальні ремонти по вулицям Піщана та Шевченка в селі Трушки. 

Акцентував увагу під час брифінгу Володін і на будівництві приймальних відділень. Так, днями було завершено капітальний ремонт ще одного приймального відділення в Обухівській ЦРЛ. І тепер з 12 запланованих об’єктів модернізації, завершено вже вісім та шість введено в експлуатацію. Ще дві, Обухівська та Іванківська ЦРЛ готують документи для подачі в ДАБІ. Також завершуються роботи в Тетіївській, Переяславській, Фастівській та Ірпінській лікарнях. 

Як повідомляється, загальна будівельна ступінь готовності приймальних відділень складає 96,7%. 

Бюджет області

Василь Володін також зауважив, що розбудова інфраструктури тісно пов’язана з розвитком економіки і розповів, що за чотири місяці 2021 року до загального фонду обласного бюджету області надійшло більше 965 мільйонів гривень податків, зборів та інших платежів. І це на 87 мільйонів гривень більше розпису на січень-квітень і становить майже 110% до плану. А темп зростання фактичних надходжень проти аналогічного періоду 2020 року склав майже 23% – плюс 179 млн гривень. 

За його словами, незважаючи на негативний вплив пандемії на економіку регіону та повернення у квітні до жорсткіших карантинних заходів, з початку року спостерігається зростання надходжень до обласного бюджету. Цьому сприяли, передусім, збільшення заробітних плат, соціальних видатків та поліпшення фінансових результатів підприємств, фінансових установ регіону.

“Вагомий внесок у відновлення економіки у нас має нарощування поточних і капітальних витрат на інфраструктуру. Насамперед, дорожні ремонти, а також охорону здоров’я. У розвитку економіки Київщини важливу роль також відіграла підтримка наших підприємців в умовах карантину. Незважаючи на всі виклики, які принесла нам епідемія коронавірусу, ми намагаємося робити все можливе для розвитку підприємницької діяльності в області. І попри посилені протиепідемічні норми, у нашому регіоні кількість зареєстрованих суб’єктів господарювання не те що не зменшилась, вона зросла і відповідно зростуть і обсяги сплачених податків і зборів. За три місяці від підприємців до бюджетів усіх рівнів надійшло 6,5 млрд гривень – це на 14% більше ніж у першому кварталі минулого року”, – додав він.

Крім цього, завдяки роботі бізнесу на вільні та новостворені робочі місця було працевлаштовано 5,7 тисяч осіб.

Освітній процес

Прокоментував голова КОДА і освітній процес в регіоні. З 11 травня в області вже відновили очну форму навчання в усіх закладах освіти. Навчальний рік для більшості шкіл завершиться 28 травня, ще для частини – з 29 травня по 11 червня. За словами Володіна, це залежить від структури навчального року, яка була затверджена педагогічними радами.

Загалом цьогоріч 11 клас закінчують 10 362 учня і вже з 25 травня в області розпочинається зовнішнє незалежне оцінювання тестуванням з хімії. Завершиться воно 15 червня тестуванням з географії. 

Володін зауважив, що цьогоріч в області працюватиме 66 пунктів тестування, які обіцяють забезпечити на 100% засобами індивідуального захисту та дезінфекції за рахунок коштів з облбюджету. 

Розпочала область і  підготовку до нового навчального року. Так, кожна громада одержить комплекти меблів для навчальних класів, поставки техніки будуть тривати впродовж літа. 

Крім того, в області поки немає жодного закритого через ковід дошкільного закладу – усі працюють у повноцінному режимі. Зауважив очільник області і те, що особливу увагу КОДА приділяє і розширенню мережі дошкільної освіти. Лише впродовж першого кварталу створено понад пів тисячі додаткових місць для дітей дошкільного віку, а вже в червні заплановане відкриття після реконструкції дитсадка у селі Красне Обухівської громади.

Читайте: Хроники коронавируса в Украине: обновляется

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4