З 2 червня у Київській області дозволена робота спортзалів та басейнів, відвідування освітніх занять у групах до 10-ти людей, в тому числі автошколи. Відновлено рух залізничного транспорту і міжобласних автотранспортних перевезень. Під забороною залишаються дитячі табори, санаторії та зелений туризм.
Про це KV стало відомо у ході онлайн-брифінгу в.о. голови КОДА Василя Володіна щодо ситуації у Київській області 2 червня.
За інформацією Київського обласного лабораторного центру, станом на 2 червня в Київській області підтверджено 1623 випадки захворювання на коронавірус. З них 124 – діти та 300 – медпрацівники.
На стаціонарному лікуванні перебуває 223 особи, на амбулаторному у самоізоляції – 1400 осіб. Медичне спостереження встановлено за 6 952 особами.
Одужало 400 пацієнтів. Зафіксовано 36 летальних випадків, останні 6 – за минулий тиждень. Переважно це літні люди із важкими супутніми хворобами.
Чергове послаблення карантину
У Київській області запущено третій етап виходу з карантину. Це зроблено з огляду на поліпшення одночасної наявності трьох медичних показників. Йдеться про інцидентність (коли загальна кількість нових випадків захворювань за останні 7 днів на 100 тис. населення має бути менше 12%, наразі це 9,14%), завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації хворих на коронавірус, має становити менше 50% (в області 21,2%) та середня кількість протестованих за методом ПЛР понад 12% на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів (показник Київщини – 25,35%).
Відтепер дозволена робота басейнів та спортзалів, відвідування освітніх занять у групах до 10-ти людей, в тому числі автошколи. Відновлено рух залізничного транспорту і міжобласних автотранспортних перевезень.
Без таборів
При цьому відкриття дитячих оздоровчих таборів, санаторіїв, тощо та зеленого туризму можливо лише на останньому етапі виходу з карантину та за умови дотримання протиепідеміологічних рекомендацій.
На фото: очільник Києва Віталій Кличко у дитячому таборі “Джерело” м.Буча
Дитячі садочки
Дитячі садочки відновили роботу. Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій затвердила заходи щодо організації їх роботи на період карантину. Заклади повинні мати 5-ти денний запас дезінфікуючих засобів, засобів індивідуального захисту, антисептиків та прилади температурного скринінгу. Станом на сьогодні на Київщині відкрили 114 закладів дошкільної освіти, до яких прийнято 2589 дітей. Поетапне відкриття садочків триває.
За оперативною інформацією місцевих органів управління освітою 01 червня 2020 року в Київській області відкрилися заклади дошкільної освіти в Васильківському, Вишгородському, Кагарлицькому, Києво-Святошинському, Ставищенському районах, містах Борисполі, Броварах, Василькові, Ірпені, Бучі, Обухові, Славутичі, Пісківській ОТГ.
Прийом дітей організовано з дотриманням вимог постанови Головного санітарного лікаря України, а також організовано роботу закладів дошкільної освіти згідно з рекомендацій Міністерства освіти і науки України.
“Велике будівництво”
Київщина продовжує виконувати программу Президента “Велике будівництво”. Це 5 лікарень, 5 шкіл, 5 амбулаторій за рік.
1 червня відкрили одразу кілька спортивних об’єктів. Зокрема, на Згурівщини відкрили два міні-футбольних поля зі штучним покриттям – у селищі Згурівка та селі Нова Олександрівка. Також у Згурівці зробили майданчик з вуличними тренажерами. Для їхнього відкриття залучили як обласний, так і місцеві бюджети.
На фото: відкриття футбольного поля на Згурівщині
Робочі поїздки
Завдяки послабленню карантину, Василь Володін зміг розпочати робочі поїздки по області. Їхня мета – перевірити роботу райдержадміністрацій, скоригувати програми розвитку районів, проконтролювати виконання “великого будівництва”, своєчасну виплату соціальної допомоги мешканцям.
На фото: 28 травня Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Міністр охорони здоров‘я Максим Степанов в рамках робочої поїздки до Київщини відвідали м. Біла Церква. Під час візиту їх супроводжували очільник Київської облдержадміністрації Василь Володін та Білоцерківський міський голова Геннадій Дикий.
“Я твердо переконаний – лише коли будемо працювати у щільній зв’язці, область отримає відчутний економічний результат. Найбільше цікавлять інвестиції та створення нових робочих місць”, – зазначив він.
До уваги водіїв
1 червня на дорогах Київської області та міста Києва запрацювала система автоматичної фото- відео-фіксації перевищення швидкісного режиму.
“Фіксацію впроваджено, щоб зменшити кількість аварій та загибелі людей. Проєкт зініціював Президент Зеленський, а втілили у життя фахівці Міністерства внутрішніх справ”, – розповів Василь Володін.
У місцях, де за статистикою, найбільше гине та травмувалося в ДТП людей встановлені камери. Карта їхнього розташування є на сайті МВС.
Очільник КОДА також додав, що тепер, коли поліцейський фіксує порушення, він одразу отримує й всю інформацію про відповідальну особу та сам транспортний засіб.
Після перевірки всіх даних поліцейський підписує постанову про адміністративне порушення, яку через “Укрпошту” надсилають відповідальній особі. З детальною інформацією про інцидент можна ознайомитись на ресурсах МВС.
Нагадаємо, як раніше писала KV, з 26 травня в Київській області було запроваджено послаблення протиепідемічних заходів за умови дотримання протиепідемічних вимог, встановлених постановами Головного державного санітарного лікаря України. Рішення про це було прийнято на засіданні Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.