Комісія Київської ОДА з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) на позачерговому засіданні посилила протиепідемічні заходи у регіоні. Діятимуть вони з 21 березня по 9 квітня. Заборона пошириться на роботу ТРЦ, кафе і ресторанів, басейнів, частково зачепить громадський транспорт і магазини.
Як повідомляє кореспондент KV, під час брифінгу у п’ятницю, 19 березня, голова Київської обласної державної адміністрації Василь Володін оголосив про посилення карантинних обмежень у столичному регіоні.
За його словами, на Київщині стрімко почала зростати кількість хворих на коронавірус – лише за останню добу захворіло 1103 мешканці, 27 померли. Місць в лікарнях поки вистачає: завантаженість стаціонарів у перепрофільованих медзакладах складає 54,3%. Станом на сьогодні в обласних лікарнях наявні 1199 вільних ліжок, підключених до кисню, або 43% від загальної кількості. Ліжковий фонд розширено на 150 додаткових ліжко-місць.
Область також відкриє додаткові лікарні в Обухівському, Бучанському та Вишгородському районах.
Враховуючи стрімке зростання випадків захворювання та випадків госпіталізації хворих на коронавірус (209 чоловік, виписано 102 особи), 19 березня у КОДА відбулося позачергове засідання комісії ТЕБ та НС, де обговорили посилення карантинних обмежень. Комісія вирішила ввести ряд обмежень, які діятимуть на території Київської області у період з 00:00 годин 21 березня 2021 року до 24:00 годин 09 квітня 2021 року.
Отже, рішенням комісії забороняється у вказаний період проведення релігійних богослужінь, (якщо не забезпечена площа приміщення не менше 10 квадратних метрів на одну особу), здійснення пасажирських перевезень на автобусних маршрутах, та на електричному (трамвай, тролейбус) транспорті, в кількості більшій, ніж 50% місць для сидіння, та приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім адресної доставки замовлень, замовлень на винос та закладів громадського харчування в аеропорту. Комісія вирішила також припинити до 9 квітня роботу закладів громадського харчування та місць для харчування в готелях з 11- години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуги харчування в готельному номері за замовленням клієнтів, а також заборонити діяльність непродовольчих ринків, павільйонів та ярмарків.
На цей період буде зупинено роботу торгівельно-розважальних центрів, дитячо-розважальних центрів усіх форм власності; заборона не стосуватиметься роботи магазинів продовольчої групи, аптек, зоомагазинів, магазинів побутової хімії та торгівлі квітами. Максимальна кількість відвідувачів магазинів повинна становити не більше одного покупця на 20 кв. м площі у закладах понад 200 кв.м.
Забороняється торгівля непродовольчою групою товарів, за виключенням адресної доставки замовлень та замовлень на винос, приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності.
Забороняється робота закладів культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи історико-культурних заповідників, а також здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів) Заборона стосується також роботи басейнів, за винятком відвідування спортсменами національних збірних команд України та їх тренерами -за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів.
Проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів також забороняється – окрім проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учасників.
Що ж до навчального процесу, заборона поширюється на відвідування закладів освіти незалежно від форми власності й здобувачами, крім закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти.
Забороняється відвідування сторонніми особами (крім законних представників, членів сім’ї, родичів за умови дотримання всіх протиепідемічних заходів, не частіше ніж один раз на тиждень) органів соцзахисту, в яких тимчасово або постійно проживають громадяни похилого віку, ветерани війни і праці, особи з інвалідністю, особи із стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями, установ і закладів, що надають соціальні послуги сім’ям/особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово).
Володін наголосив, що кінцева дата не є остаточною і може бути переглянута у разі покращення ситуації протягом тижня. Відповідне рішення також буде приймати комісія ТЕБ та НС.
Нагадаємо, на Київщині триває вакцинальна кампанія проти Covid-19. Її результати – понад 5 тисяч щеплених медиків та жителів регіону. На черзі – медичні заклади ще чотирьох районів. Найбільша ж кількість хворих з діагнозом “коронавірус” фіксується в Обухівському, Фастівському та Бориспільському районах, критична ситуація – у Рокитнянському та Києво-Святошинському районах. На дистанційну форму навчання змушені були перейти понад 100 закладів освіти.
Читайте: Коронавірус на Київщині: столичний регіон нарощує темпи вакцинації
Фото: колаж KV