Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)

Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)

Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації за сусідство зі сміттєвим полігоном № 5 (село Підгірці). Керівництво Козинської громади стверджує, що отримані кошти спрямували на виплати для оздоровлення дітей сіл Підгірці, Романків та Креничі, які розташовані найближче до звалища. Чи отримали по факту сімʼї з дітьми ці кошти та по скільки саме – це питання окремого дослідження. Більш цікавою виявилася позиція влади Феодосіївської сільради: публічно розповісти, як використала вказані півдесятка мільйонів гривень, вона не побажала.

Як стало відомо з відповіді Київради на інформаційний запит КВ, у бюджеті Києва на 2024 рік передбачені дотації по 5 млн гривень бюджетам Козинської селищної ради та Феодосіївської сільської ради Обухівського району Київщини.

Дотації, як зазначається, затверджені рішенням Київради від 14.12.2023 № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік». 

Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)

В Київраді розповіли, що підставою для передбачення у бюджеті Києва дотацій цим громадам є рішення Київради від 13.09.2022 року № 5451/5492. Цим документом були затверджені договори між столичною радою та Козинською селищною і Феодосіївською сільською радами, які були укладені 21 лютого 2022 року, про передачу коштів між місцевими бюджетами. Цей документ передбачає, що Київрада надає сумарно 60 млн гривень дотації цим громадам протягом пʼяти років: у 2022 році – по 10 млн гривень, у 2023, 2024, 2025 та 2026 роках – по 5 млн гривень.

У пояснювальній записці до вказаного рішення вказується, що дотація надається в якості компенсації за експлуатацію розташованого у селі Підгірці полігону твердих побутових відходів №5, який має екологічні та соціальні наслідки на жителів прилеглих населених пунктів. Зазначається, що експлуатацію полігону ТПВ № 5 здійснює ПрАТ «Київспецтранс», 51 % акцій якого належить територіальній громаді Києва.

Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)

“Дотація використовується у першу чергу та у тому числі на утримання об’єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об’єктів спільного користування – полігону твердих побутових відходів № 5 у с. Підгірці Обухівського району Київської області”, – йдеться в документі.

Рішенню № 5451/5492, як вказано в пояснювальній записці до нього, передували підписані 1 жовтня 2021 року меморандуми про співпрацю між Київрадою та радами, яким адресовані дотації.

Меморандумом між Київрадою та Козинської селищною радою, яка надала редакції КВ його копію, передбачено, що сторони домовляються спільно вирішувати соціально-економічні питання Козинської громади у трьох напрямках:

  • поліпшення матеріально-побутового становища і оздоровлення дітей віком до 18 років сіл Підгірці, Романків, Креничі;
  • покращення інфраструктури цих сіл;
  • організація спільних заходів, у тому числі, шляхом проведення семінарів, круглих столів, зустрічей та інших публічних заходів.

Цьогорічну дотацію, як розповіли в Козинській селищній раді під керівництвом Валерія Гартіка, було спрямовано на одноразову матеріальну грошову допомогу для оздоровлення дітей до 18 років сіл Підгірці, Романків та Креничі. Такі виплати врегульовані відповідним положенням, яке було затверджено селищною радою Козина 27 березня 2024 року № 6-47-VIIІ. Згідно з положенням, на таку виплату мають право діти, зареєстровані (у тому числі як внутрішньо переміщені особи) на території Підгірцівського старостинського округу, народжені до 1 січня поточного року, та обов’язково проживають на даній території. Підставою для надання матеріальної допомоги є особисто подана заява одного з батьків дітей. У рішенні вказано, що допомога надається у розмірі пропорційно кількості дітей, які мають усі підтвердні документи.

Читайте: Справи насущні: скільки та на що у січні 2024-го витрачав Козин

Що стосується використання дотації зі столичного бюджету Феодосіївською сільською радою, то цей орган місцевого самоврядування надав виключно загальну інформацію без будь-якої конкретики, на підготовку якої йому знадобився цілий місяць.

“Дотація була перерахована Київською міською радою відповідно до договору укладеного між Київською міською радою та Феодосіївською сільською радою Обухівського району Київської області. Інформуємо, що вищезгадані кошти будуть спрямовані на виконання мети меморандуму укладеного між Київською міською радою та Феодосіївською сільською радою Обухівського району Київської області”, – повідомлено у відповіді на інформаційний запит, який підготував головний спеціаліст юридичного відділу виконкому Феодосіївської сільської ради Богдан Попрійчук, за підписом т.в.о. голови сільради Ігоря Москаленко.

Копії договору та меморандуму в додатках до листа надані не були. Також ці документи не опубліковані у відповідному розділі на сайті Феодосіївської сільради.

Згідно з даними Єдиного веб-порталу використання публічних коштів Spending, в поточному році дотації по 5 млн гривень Козинській селищній та Феодосіївській сільській радам були перераховані 19 лютого 2024 року.

На сьогодні т.в.о. голови Феодосіївської сільради з центром в селі Ходосівка є Олександр Гладуш (на колажі праворуч), який протягом поточного року виконує обов’язки очільника району вже втретє (по черзі з Ігорем Москаленком, дані Youcontrol).

Раніше КВ повідомляла, що Феодосіївська громада потрапила в скандал через будівництво кінологічного центру біля села Рославичі, яке триває вже більше двох років всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об’єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”.

Читайте: На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру

Також нагадаємо, що у квітні поточного року стало відомо про зловживання з боку представниці виконкому Феодосіївської ради. Тоді поліція Київської області повідомила, що уповноважена з питань звітності та тендерних закупівель при закупівлі військового одягу внесла до офіційних документів неправдиві відомості, чим спричинила збитки сільраді на суму 1,7 млн гривень.

Фото: колаж КВ

Альона Момот

КиївВлада
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4