Міста на карантині: коронавірусний феномен Миколаєва повторюється у Ржищеві

Міста на карантині: коронавірусний феномен Миколаєва повторюється у Ржищеві

Ржищів та Ржищівська ОТГ хваляться відсутністю зафіксованих випадків захворювання на COVID-19, хоча хвороба підійшла вже близько. Місто дотримується карантину, комплектує засобами захисту лікарні. За кошти місцевого бюджету закуплені продуктові набори для малозабезпечених, діють благодійні фонди.

Епідемситуація

Як стало відомо KV, у місті Ржищів станом на 15 квітня не виявлено інфікованих на коронавірус, і допоки їх не виявлено у всій об’єднаній тергромаді. Втім, 20 квітня стало відомо про 1 підтверджений випадок захворювання у селі Панікарча, що розташоване поряд з містом (але не входить до складу ОТГ).

Місцеві мешканці не дуже вірять у правдивість цієї інформації.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Стан лікарень

Як повідомляється на сайті Ржищівської ОТГ, 30 березня під головуванням в.о. міського голови Кристини Чорненької відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Ржищівської міської ради, на якому розглянули питання виділення коштів з резервного фонду міського бюджету в сумі 60 тисяч гривень для закупівлі профілактичних і протиепідемічних засобів захисту для двох медзакладів громади. А саме для КНП “Ржищівська міська лікарня” Ржищівської міської ради: 

  • респіратори противірусні медичні FFр2 – 100 шт.;

  • костюми (захисні) медичні – 10 шт.;

  • тести на грип АБ – 25 шт.;

  • тести на коронавірус – 25 шт.;

  • халати (медичні одноразові) 100 шт.

Для КНП “Ржищівський міський центр первинної медико-санітарної допомоги” Ржищівської міської ради: 

  • респіратори противірусні медичні FFр2 – 150 шт.;

  • костюми (захисні) медичні – 10 шт.;

  • тести на грип АБ – 25 шт.;

  • тести на коронавірус – 25 шт.; 

  • халати (медичні одноразові) 100 шт.

Крім того, повідомила в.о. голови міськради, того ж числа департамент охорони здоров’я Київської облдержадміністрації (КОДА) виділив на медичні заклади Ржищівскої ОТГ 50 тестів на COVID-19. Хоча, за інформацією самої КОДА, на одну тільки Ржищівську міську лікарню направлено 200 експрес-тестів на антитіла, на міський Центр ПСМД — 100. 

15 квітня виконком Ржищівської міськради за рахунок коштів резервного фонду міського бюджету закупив ще 50 тестів на виявлення вірусів грипу А та В та 50 шт. швидких тестів на виявлення COVID-19, антитіла IgG/IgM, COV-W23 на загальну суму 25 тис. 500 гривень, які буде передано до медичних установ Ржищівської міської ОТГ.

А ще трохи раніше, на 83-му позачерговому засіданні міськради 25 березня, до міської Програми фінансової підтримки КНП “Ржищівська міська лікарня” внесли зміни, які торкнулися фінансування лікарні та кількості штатних одиниць — зокрема, у лікарні скоротили кількість працівників з 125.5 до 113 од. В.о. міського голови прокоментувала це так: насправді кількість лікарів та старший і молодший медперсонал перерозподілили між міською лікарнею та Ржищівським Центром ПСМД. Взагалі, згідно фінплану лікарні на 2020 рік, станом на 1 січня там працює 83 людини.

Що стосується фінпідтримки лікарні, загалом на неї передбачено 11,6 млн гривень — 1 млн 989 тис. з державного бюджету та 9 млн 663 тис. з бюджету громади. За ці гроші, зокрема, планують придбати рентгенапарат (6 млн гривень), медичне обладнання (797,4 тис. гривень), автоматичний біохімічний аналізатор, автоматичний гематологічний аналізатор, напівавтоматичний аналізатор сечі IBД (659 тис. гривень), тощо.

Проблеми

Стосовно питання придбання апарату штучної вентиляції легень для Ржищівської міської лікарні, Кристина Чорненька пояснила, що даний апарат може використовуватися лише у відповідному відділенні, наприклад, відділенні інтенсивної терапії та реанімації, і підключати його мають також фахівці. 

“У Ржищеві немає ні відповідного відділення, ні фахівців, які могли б у разі необхідності підключити цей апарат. На державному рівні визначено перелік закладів у Київській області, де буде надаватися допомога пацієнтам (лікування, обсервація, ізоляція). Ржищівська міська лікарня не є спеціалізованим закладом для інфекційних випадків, тому у разі підозри на коронавірус пацієнта буде відправлено у спеціалізовані медичні заклади, які призначені для ізоляції та обсервації осіб з підозрою на коронавірус”, — заявила міська голова Чорненька на засіданні виконкому 30 березня.

Крім того, оскільки у Ржищеві та Ржищівській ОТГ немає лікарень, які визначено опорними медзакладами для прийому хворих на коронавірус, їх, каже Чорненька, переправлятимуть до опорних. Найближчі розташовані у Миронівському та Кагарлицькому районах.

Постачальником засобів індивідуального захисту для населення став волонтерський штаб “Європейська солідарність” для допомоги малозабезпеченим жителям громади, людям з інвалідністю та людям похилого віку, тощо.

Керує ним депутат Київської обласної ради Руслан Кузьменко. Так, наприклад, 30 березня були зібрані одні з перших продуктових наборів. 17 квітня фонд закупив 7000 масок, 18 квітня — передав у Ржищівський штаб “Європейської Солідарності” партію продуктів, де вони були відсортовані в набори та відправлені людям. 

Міста на карантині: коронавірусний феномен Миколаєва повторюється у Ржищеві

Роздача масок та рукавичок жителям міста Русланом Кузьменком 10 квітня. Фото: Газета Ржищівської ОТГ “Ржищівський вінок”, Фейсбук

Місцеві мешканці поставилися до таких акцій скептично через політичне забарвлення і закликають не плутати благодійність з політичною рекламою.

Міста на карантині: коронавірусний феномен Миколаєва повторюється у Ржищеві

Міста на карантині: коронавірусний феномен Миколаєва повторюється у Ржищеві

У коментарях до публікацій про роздачу продуктів та ЗІЗ жаліються люди також про заборгованість по заробітнім платам.

Перемога

17 квітня у фейсбук-групі “Мій Ржищів” до збору та роздачі продуктових наборів почали долучатися і небайдужі люди — жителька міста оголосила, що збирає адреси людей, яким потрібна допомога, і доставить їм зібрані продукти по закінченні карантину.

Міста на карантині: коронавірусний феномен Миколаєва повторюється у Ржищеві

18 квітня долучилася мережа “АТБ”, а саме ТОВ “АТБ-Маркет”, які передали 315 наборів самотнім громадянам похилого віку, яким виповнилося 80 і більше років, особам з інвалідністю, які потребують стороннього догляду та які перебувають на обслуговуванні в Ржищівському міському територіальному центрі.

Крім того, жителі Ржищівської ОТГ зможуть звертатися на “гарячі” телефонні лінії  інформаційної онлайн-платформи „Допомога поруч”, яка надає адресну допомогу вразливим верствам населення в період карантину, та залишати інформацію про потребу в продуктах, засобах гігієни тощо.

На Великдень, у рамках якого однією з традицій є освячення пасок у церкві, жителі Ржищева переважно дотримувалися карантину і залишалися вдома. Церкви також закликали жителів міста сидіти по домівках. До того ж закликали і головні лікарі Ржищівської міської лікарні Любов Апостол та Ржищівського ЦПСМД Яна Тихомирова. Крім того, як і в інших містах на Київщині, у Ржищеві також запровадили заборону відвідування кладовищ у поминальні дні для дотримання умов карантину, та перенесли поминальний день на іншу дату — 6 червня 2020 року (згідно до розпорядження №200 Ржищівської міськради від 21 квітня 2020 року).

Не зважаючи на карантин, у громаді продовжують ремонтувати дороги та укладати асфальт, робити рейди по проблемних сім’ях, тощо.

Нагадаємо, минулого тижня KV розповідала про те, як карантин переживає місто Кагарлик. Там звітують про повну готовність приймати хворих на коронавірус. Однак на фінансування ЦРЛ та Центру первинної медико-санітарної допомоги місцева влада продовжує збирати кошти з сільських, районного та міського бюджетів. Збирають і безпосередньо з громади, залучені підприємці, навіть релігійні організації. 

Читайте: Міста на карантині: громада Кагарлику збирає кошти на власну медицину для боротьби з COVID-19

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Автор:
Влад Григор'єв
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4