На Київщині продовжується розбудова інфраструктури, – Андрій Лісовик

На Київщині продовжується розбудова інфраструктури, - Андрій Лісовик

На Київщині триває активне оновлення соціальної інфраструктури в рамках програми президента України “Велике будівництво”. Ступінь готовності по всім об’єктам у регіоні складає вже 30%. Завдяки реалізації цих заходів поліпшаться умови навчання для 510 дошкільнят та 1,5 тис. учнів регіону. А 220 тисяч жителів і понад 20 тисяч підприємців Білоцерківської громади зможуть одержувати швидкі та якісні адміністративні послуги.

Про це KV стало відомо за результатами онлайн-брифінгу заступника голови Київської обласної державної адміністрації Андрія Лісовика.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Загалом під час брифінгу Андрій Лісовик прокоментував як відбувається оновлення соціальної інфраструктури на Київщині.

На Київщині продовжується розбудова інфраструктури, - Андрій Лісовик“Нагадаємо, що цьогоріч ми працюємо на 18 об’єктах. Це – пять шкіл, шість садочків, шість спортивних локацій та один центр надання адміністративних послуг. Загальна сума фінансування складає практично 335 мільйонів гривень. А саме: 80 млн гривень – кошти державного фонду регіонального розвитку, 231 млн гривень – співфінансування з місцевих бюджетів, 3,6 мільйонів гривень – кошти централізованого сховища для зберігання відпрацьованого ядерного палива, 20 мільйонів гривень – субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію інфраструктурних проєктів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери”, – розповів Андрій Лісовик.

Навчальні заклади

Найбільш активно виконуються сьогодні будівельні роботи на базі шкіл. Серед них, зокрема, можна виокремити загальноосвітні навчальні заклади в селах Пашківка та Журавка, а також у місті Яготин.

За словами Лісовика, загальний ступінь будівельної готовності по соціальних об’єктах у регіоні складає 30%. Так, ступінь готовності шкіл складає 28%, дитячих садків – 34%, спортивних локацій – 44%, ЦНАП – 2,5%. 

“Отже, над чим саме ми працюємо і яких результатів очікуємо досягти. Садочки – реконструюємо два, будуємо – один та капітально ремонтуємо – три. Завдяки цьому створимо 140 нових місць та поліпшимо умови навчання для 510 дошкільнят.  Наприклад, зараз розпочався капітальний ремонт дитячого садка “Малятко” у селі Студеники Бориспільського району. Йдеться про двоповерхову будівлю, яка була збудована ще в 1980 році. Зараз у цьому дитсадку навчається 80 дітей”. – говорить він.

Зокрема, капітальний ремонт передбачає впровадження заходів із енергозбереження. Відповідно, після завершення робіт, економія споживання енергетичних ресурсів складе майже 60%. Це також дозволить зекономити бюджетні кошти в розмірі 30%.

Лісовик зауважив, що наразі підрядники проводять підготовчі роботи на будівельному майданчику. І згідно з проєктом планують утеплити фасад, замінити та утеплити покрівлю, цоколь і горище. А також –  встановити нові двері та вікна, влаштовувати ґанки тощо.

Щодо шкіл, то Лісовик розповів, що в області реконструюють одну школу та проводять термомодернізацію ще одного навчального закладу. Під капітальний ремонт потрапило три об’єкти. Завдяки таким заходам півтори тисячі учнів будуть навчатися у комфортніших умовах.

Спортивні об’єкти

Також Лісовик нагадав, що в області реконструюють два, будують три та капітально ремонтують один спортивний об’єкт. 

“Це створить повноцінні умови для занять спортом на території Київщини, а жителі регіону матимуть де активно проводити час”, – підкреслив заступник голови.

ЦНАП

Крім того, на Київщині реалізується ще один важливий соціальний об’єкт – це ЦНАП у Білій Церкві.

“Цей проєкт надасть можливість одержувати швидкі та якісні адміністративні послуги не лише жителям Білої Церкви, а й 16-ти населених пунктів Білоцерківської міської тергромади. Йдеться про понад 220 тисяч осіб і понад 20 тисяч підприємців. 

Для нас дуже важливо бачити результат роботи щодо розбудови нашої області. На жаль, не все можемо зробити швидко – це питання і якості, і відповідності будівельним нормам, і коштів. Та все ж крок за кроком розбудовуємо  нашу інфраструктуру і будемо робити це надалі”, – резюмував Лісовик. 

Нагадаємо, що у рамках програми “Велике будівництво” цьогоріч  у Бучанській громаді заплановане відкриття Академії спорту, а у Миронівській – фізкультурно-оздоровчого комплексу. 

Читайте: У двох громадах Київщини будують потужні спортивні об’єкти

Крім того, цієї весни тривали роботи в опорних лікарнях Київщини. Зазначалося, що їхня орієнтовна вартість – понад 38 млн гривень. Також понад 297 млн гривень витратять на будівництво 35 сільських амбулаторій.

Читайте: На Київщині будують 35 сільських амбулаторій за програмою “Велике будівництво”

За програмою “Велике будівництво” в столичному регіоні в цьому році на ремонт автомобільних доріг заплановано спрямувати понад 1 млрд гривень. Обласна влада уклала масштабні угоди про співпрацю з європейськими компаніями. В рамках меморандуму з турецьким холдингом відремонтують дві міжнародних автодороги, а за допомогою кредитної програми від Європейського інвестбанку – три соціальні об’єкти.

Читайте: На Київщині розбудують дорожню та соціальну інфраструктури за рахунок іноземних інвестицій

Також в регіоні розпочалася кампанія з приватизації державного майна. Всього на аукціони планують виставити 24 нежитлові будівлі.

Читайте: На Київщині пустять з молотка понад 20 об’єктів державного майна

Крім того, в опорних медзакладах з’явилися нові комп’ютерні томографи, апарати ультразвукової діагностики і цифрові рентгенапарати. Завершилися ремонтні роботи і на трьох об’єктах дорожнього господарства. Відбувся перший аукціон – приватизовано нежитлову будівлю у Броварах на сумму в 5,5 млн гривень. 

Читайте: Опорні лікарні регіону обладнали новою цифровою медтехнікою

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Banner
QlU7mDx4