На старті: на Київщині ліцензували діяльність шести нових шкіл та дитсадків

На старті: на Київщині ліцензували діяльність шести нових шкіл та дитсадків

Київська ОДА погодила шість ліцензій для провадження освітньої діяльності в Бучанському та Фастівському районах. Серед ліцензіатів на Київщині лише нові навчальні заклади. Це – комунальні дитсадок і початкова школа та ще три приватних дитсадка з гімназією. Та за декількома новачками все ж стоять власники розширеної мережі як дошкільних, так і закладів середньої освіти в області.

Як стало відомо KV, голова Київської ОДА Василь Володін підписав низку розпоряджень щодо впровадження загальної середньої освіти на Київщині комунальним та приватним навчальним закладам.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Комунальні заклади

У Бучанському районі одержала ліцензію за рівнем початкової освіти з обсягом на 580 осіб Бучанська початкова школа № 9 Бучанської міської ради*. 

Це – новий навчальний заклад у громаді, який був створений рішенням Бучанської міськради у травні 2020 року. Функціонує він у місті по вулиці Вишнева, 1 (територія Бучанської громади). Згідно із даними на інформаційній системі управління освітою в Київській області, спроможність школи розрахована на 300 учнів. Наразі же тут навчається у 13 класах загалом 378 учнів під керівництвом директора Галини Скред. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

На старті: на Київщині ліцензували діяльність шести нових шкіл та дитсадків

На фото: Бучанська початкова школа № 9 БМР

У Фастівському районі здобув ліцензію, але вже на право надавати дошкільну освіту, також комунальний заклад – дитячий садок “Казка”** Гатненської сільради. Заклад розташований в селі Віта-Поштова по вулиці Звенигородська, 95-Б і в ньому зможуть виховуватися 110 дітей. Нині – це територія Гатненської громади

За даними YouControl, цей дитсадок також нещодавно розпочав свою діяльність. Юридично зареєстрований він у мережі трохи більше року, а офіційне його відкриття відбулося наприкінці серпня за участі губернатора Київщини. Будівництво ж цього закладу тягнулося з 2006 року. Керує дитсадком Катерина Карпович. 

На старті: на Київщині ліцензували діяльність шести нових шкіл та дитсадків

На фото: дитячий садок “Казка” Гатненської громади


Приватні заклади

Крім того, у Фастівському районі ліцензію на виховання 70 осіб має вже приватний заклад дошкільної освіти “Колегія Мрій Кідс”. Дитсадок базується у селі Мархалівка по вулиці Лісова, 2-В також на території Глевахівської громади

Цікаво, що у серпні 2019 року КОДА вже надавала подібну ліцензію дитсадку у сфері дошкільної освіти на 60 осіб, але у складі початкової школи “Колегія Мрій” по вулиці Лісова, 2-В, 2-Г. Тепер же заклад відокремлений від школи, має свою назву та юридичну адресу. Сам же дитсадок зареєстрований нещодавно – два місяці тому зі статутним капіталом у розмірі 10 тис. гривень. Керівником установи є Марія Чоботарьова, засновником – Максим Русанов. 

За інформацію офіційного сайду закладу, дитсадок розрахований на дітей віком від 1,5 до 6 років. Крім освітніх програм, рекомендованих Міносвіти, тут практикують методики Марії Монтесорі, Глена Домана, раннього навчання читанню Миколи Зайцева тощо. 

Ліцензію на провадження освітньої діяльності вже у сфері повної загальної середньої освіти КОДА надала приватній Путрівській гімназії “Мідл Вей”, яка також функціонує у цьому районі. Гімназія надаватиме початкову освіту (100 осіб) та базову (100 осіб) загалом для 200 дітей за адресою: село Путрівка, вулиця Газова, 8 (Глевахівська громада).

Офіційна реєстрація гімназії, за даними Youcontrol, відбулася лише у липні цього року зі статутним капіталом у розмірі 50 тис. гривень. Керує закладом Катерина Городнюк. Також за даними YouControl, в селі Путрівка за цією ж адресою зареєстроване з 2020 року зі статутним капіталом у розмірі 100 тис. гривень ТОВ “Приватний заклад дошкільної освіти “Мідл Вей”. 

Middle Way позиціонує себе як мережу приватних закладів дошкільної освіти (ясла-сад) для дітей віком від 1,5 до 6 років. Аналогічні ліцензії на дошкілля Київська ОДА вже надавала філіям, а саме дитсадкам, що розташовані в Василькові та селі Чайки (працює з 2016 року) . А влітку цього року відкрилася ще одна філія у Василькові на території ЖК “Столичний”, де запрацювала нещодавно і група продовженого дня Afterschool для дітей 1-2 класів.

“Тепер ми маємо три сучасні ліцензовані локації. Садочки працюють за власним контентом, в основі якого лежить класичний науковий метод Марії Монтессорі…”, – йдеться на сторінці мережі закладів в Instagram. 

Засновниками же цієї освітньої мережі є ймовірні родички Тетяна Аркадіївна Береза (75% частки) та Ірина Аркадіївна Стефанська (25%).

Тетяна Береза ​​- педагог, вивчала дошкільне виховання в Вінницькому педуніверситеті. Вона також очолює навчальний заклад ТОВ “Сінкглобал Васильків”, що розташований в селі Березанщина. Також разом з Юрієм Березою володіє дошкільним навчально-виховним закладом в селі Крячки ТОВ “Капітан”. А також ТОВ “Чотири”, діяльність якого пов’язана з посередництвом у торгівлі товарами.

Стефанська свого часу також була пов’язана з рекламним холдингом “Свої”. На її сторінці в Facebook зазначено, що вона працювала директором в компанії “Майстерні Кравці” і в рекламному агентстві “Ферзь”. Нині веде проєкт “Сінкглобал Чайка” – інноваційна приватна школа в селі Чайки. 

ThinkGlobal – це мережа приватних шкіл в Києві і області, яка налічує 14 установ. На Київщині школи цієї мережі працюють в Борщагівській, Білогородській та Ірпінській громадах. Вартість навчання в таких школах варіюється від 85 тис. до понад 120 тис. гривень за рік.

Крім того, вона є співзасновницею разом із киянином Романом Стефанським “Чайківської гімназії “Юніком Скул”,, яка також зареєстрована нещодавно – 8 серпня зі статутним фондом в розмірі всього 2 тис. гривень. 

І на сайті “Юніком Скул” повідомляється, що гімназія є оновленою заміською локацією ThinkGlobal Чайка і має ліцензію МОН до 12 класу. І що Unique School – мережа інноваційних шкіл, які є простором для впровадження глобальних освітніх змін та розвитку освіти в Україні. Таких шкіл в Україні нараховується вже 25. 

Проте, як раніше повідомляла KV, Київська ОДА відмовила в ліцензії на середню освіту гімназії “Юніком Скул” в селі Чайки. Гімназія розташована за тією ж адресою, що і одна з початкових шкіл мережі “Успіх”, що також залишилася без ліцензії за рішенням суду. Школа розташована в кооперативі “Сонячний” і здійснювала навчальний процес з порушенням санітарних і протипожежних норм. Приватна школа “Успіх” також працювала по франшизі ThinkGlobal і належить Стефанській.

Читайте: В Борщаговской общине осталась без лицензии частная гимназия “Юником Скул” 

Трохи більше двадцяти днів, саме стільки існує у Бучанському районі Софіївсько-Борщагівський заклад дошкільної освіти “Сонечко”. У дитсадку планують зайнятися вихованням 100 дітей Борщагівської громади. Знайти заклад можна у селі Софіївська Борщагівка за адресою: вулиця Шалімова академіка, 68/1. 

Крім того, губернатор надав дитсадку право надавати послуги й у сфері позашкільної освіти. Працює виховний заклад під керівництвом директора Лариси Москальової. 

Заснували же це ТОВ із статутним капіталом у розмірі 1 тис. гривень жительки громади Світлана Заворотинська та Марія Савілова. Наразі будь-які відомості, щодо майбутньої діяльності цього закладу у мережі відсутні.

Так, Марія Савілова – приватний підприємець. Як ФОП, вона була зареєстрована у травні 2019 року. Загалом її діяльність пов’язана із наданням освіти у сферах культури та спорту. А Заворотинська є співвласницею із, ймовірним родичем з Луцька, Анатолієм Заворотинським компанії ТОВ “Сванат”, що займається електромонтажними роботами.  ТОВ також зареєстроване у Софіївській Борщагівці.

Дошкільна освіта і ще один новачок у цій сфері. Адміністрація КОДА погодила Ірпінському закладу дошкільної освіти  “Кідз Україна” ліцензію з обсягом на 30 осіб, кий був зареєстрований 8 вересня цього року. Дитсадок впроваджуватиме освітню діяльність у місті Ірпінь по вулиці Чехова, 1-В (нині Ірпінська громада). 

Статутний фонд дошкільного закладу складає 1 тис. гривень, а власницею ТОВ є ірпінчанка Світлана Новіченко. Також їй належить компанія ТОВ “НКЛ ЮНІОН”, яке спеціалізується з 2013 року на прибиранні будинків, а з жовтня 2010 року по січень 2021 року вона здійснювала і підприємницьку діяльність. Основни вид її діяльності полягав у денному догляді за дітьми. 

У співвласництві вона також має заклад освіти “Перший океан”. І, як раніше повідомляла KV, у вересні минулого року Київська ОДА анулювала кілька освітніх ліцензій приватним дитячим садкам та початковим школам, розташованими в Бучанському районі. Серед них була і школа “Перший океан”, а саме Бучанська та Гостомельська філії у сфері дошкільної та початкової освіти.

Як тоді пояснювали в адміністрації KV, навчальні заклади повністю припиняли свою освітню діяльність через те, що їм не вдалося пережити затяжний карантин у фінансовому плані. Проте, за даними YouControl, цей заклад не перебуває в процесі припинення своєї діяльності. У мережі продовжують працювати ще два дитячих садки: у Софіївській Борщагівці по вулиці Жулянська, 62 (має ліцензію КОДА з 2018 року) і в Бучі – по вулиці Миколи Гамалія, 23 та Шевченко, 7. І вартість перебування у таких  дитсадках обійдеться батькам від 5 до 8 тис. гривень. 

Читайте: В Бучанском районе из-за карантина закрылись три детских сада и школа

Нагадаємо, що на Київщині продовжує розширюватися мережа приватних ліцензованих закладів освіти. У серпні Київська ОДА надала жадані ліцензії п’ятьом та поновила документи ще двом закладам освіти. Це – ліцеї та гімназії, що надаватимуть як базову трирівневу середню освіту, так і працюватимуть у сфері дошкілля. Загалом ліцензії відійшли у громади Фастівського та Білоцерківського районів. Найбільша же кількість із них дісталася саме громадам Бучанського району. 

Читайте: У трьох районах Київщини відкрилися нові приватні ліцеї та гімназії

Крім того у червні-липні Київська ОДА видала близько 80 освітніх ліцензій комунальним навчальним закладам. Це – базові та початкові школи, дитсадки, а також центри позашкільної освіти в семи громадах Бучанського, Броварського та Фастівського, Обухівського районів. Досить популярною на Київщині залишається дошкільна сфера. Так, КОДА продовжує видавати значну кількість ліцензій приватним дитсадкам з мережею від 35 до 100 вихованців. 

Читайте: На Київщині розширюється мережа приватного дошкілля 

* Бучанська початкова школа № 9 Бучанської міської ради Київської області (код ЄДРПОУ: 43656445).

** КЗ заклад дошкільної освіти (дитячий садок) “Казка” Гатненської сільської ради Фастівського району Київської області (код ЄДРПОУ: 43728252).

*** ТОВ “Путрівська гімназія “Мідл Вей” (код ЄДРПОУ: 44393807). 

**** ТОВ “Заклад дошкільної освіти “Колегія Мрій Кідс” (код ЄДРПОУ: 44213504).

***** ТОВ “Софіївсько-Борщагівський заклад дошкільної освіти (дитячий садок) “Сонечко” (код ЄДРПОУ: 44454728). 

****** ТОВ “Ірпінський заклад дошкільної освіти (дитячий садок) “Кідз Україна” (код ЄДРПОУ: 44509017).

Фото: колаж KV

КиевVласть

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера
Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера
09:00 Столична прокуратура спільно з активістами добилися повернення до комунальної власності ділянки площею 19,72 га в Дарницькому районі біля озера Вирлиця (фактично, водно-болотні угіддя).…
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
09:00 У серпні в Згурівці через Prozorro було зроблено замовлень на понад 11 млн гривень. Цей місяць відзначився укладенням двох “довгограючих” угод – на…
Кримінальний капремонт: Нацполіція розслідує “оновлення” столичного кінотеатру “Краків”
Кримінальний капремонт: Нацполіція розслідує “оновлення” столичного кінотеатру “Краків”
09:00 Правоохоронці вивчають факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітального ремонту кінотеатру “Краків” у Дніпровському районі столиці. У Нацполіції зазначають, що…
Banner
QlU7mDx4