Не ті діти: на Димерщині розгорівся скандал через дитячий відпочинок

Не ті діти: на Димерщині розгорівся скандал через дитячий відпочинок

У Димерській громаді – гучний скандал через організацію літнього відпочинку. Місцеві заявляють про фальсифікацію путівок з оздоровлення дітей пільгових категорій. За списками ці діти мали б перебувати на морі за бюджетний кошт. Та насправді на відпочинку опинилися зовсім інші дітлахи, включно з нащадками можновладців.

Як стало відомо KV, 22 червня Димерська громада за результатами тендеру уклала угоду на закупівлю путівок до дитячого закладу з оздоровлення та відпочинку на суму 500 тис. гривень. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Переможцем стала миколаївська компанія ТОВ “Ніккі Парк”, яка мала одержати спершу аванс у розмірі 30% та післяоплату у розмірі 70%. Тендерна документація була готова в травні, а сама пропозиція оголошена ще 2 червня. 

Так, 70 дітей пільгових категорій, у тому числі і діти учасників АТО, у період із 28 червня по 9 липня мали відпочивати в спортивно-оздоровчому комплексі “Спортіум” І категорії в місті Очаків на Миколаївщині. З них вартість 30 путівок було покрито за рахунок місцевого бюджету, ще за 40 путівок 20% від вартості мали сплатити батьки.

Тендер відбувся та про те, що дітям передбачалися путівки, батьки пільгових категорій дізналися через оприлюднені списки вже з місцевого пабліку. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Море сліз

Розпочався скандал зі списків: за завіреними попередньо документами одні діти мали відправитися на море, однак реально поїхали туди зовсім інші малюки.

“В шкільних чатах батькам було запропоновано оздоровити дітей, але тих, які віднесені до пільгових категорій – багатодітні, позбавлені батьківського піклування, діти з інвалідністю, діти учасників бойових дій. Зі списків, які подала селищна рада для надання автобусів прізвища дітей, які дійсно підпадають під вищевказані категорії, а по факту поїхали зовсім інші діти…”, – повідомив у соцмережі депутат громади Юрій Ісаюк (“Європейська Солідарність”).

Не ті діти: на Димерщині розгорівся скандал через дитячий відпочинок

Посипалися десятки невдоволених коментарів від батьків, які сповістили про факт перебування дітей вдома. Крім того, більшість заявляла, що навіть  не одержували пропозиції щодо відпочинку, не було оголошень і на офіційному сайті громади. А ті, кому пощастило, змушені були відмовитися, адже були проінформовані у стислі терміни і не встигали до від’їзду пройти необхідну медкомісію. Ще частина – взагалі не потрапили до жодного із списків. 

Не ті діти: на Димерщині розгорівся скандал через дитячий відпочинок

Не ті діти: на Димерщині розгорівся скандал через дитячий відпочинок

Нову хвилю обурення викликав факт, що серед відпочивальників опинилися і діти голів старостинських сіл, а саме – Демидова, Ясногородки та Глибівки. А низка дітей взагалі не підпадала під жодну пільгову категорію.

“Допускати подібні речі в роботі органу місцевого самоврядування – розкіш і неподобство. Винні мають бути покарані. Старостам, що мали комунікувати із батьками дітей для їхнього відпочинку – ганьба. Посадовці, що відправили туди своїх дітей, мають повністю компенсувати бюджетні кошти, публічно вибачитись і розглянути питання про свою відставку. Має бути публічне службове розслідування із публічними доганами! […] Димерська громада, це дуже складна ситуація, про яку громада не зможе забути. Попереду великі об’єми роз’яснювальної роботи”, – йдеться у місцевому пабліку. 

А чи був хлопчик

Обурені батьки почали вимагати пояснень: як формувалися списки дітей і за яким принципом, коли були оприлюднені із посиланням на офіційне оголошення ради і хто нестиме відповідальність за фальсифікацію списків. 

Корреспондент KV також звернулася за роз’ясненнями до громади, де редакцію перенаправили за одержанням інформації до керівника Служби у справах дітей. Марія Цапук у коментарі відмовила, посилаючись на те, що вже оприлюднила всю необхідну інформацію. 

Так, у соцмережі Марина Цапук зауважила, що поїхали відпочивати ті, хто встиг підготувати документи, адже про путівки службу повідомили за два дні до від’їзду. І що попередній список був “технічним”. 

Не ті діти: на Димерщині розгорівся скандал через дитячий відпочинок“Про путівки нам повідомили в четвер близько 10 год (відповідальна за тендер – Ткаченко Наталія) виїжджати 27.06.2021 року – часу мало. У служби є списки певних категорій дітей, на жаль, без телефонів. Було повідомлено старост, щоб зв’язалися з категорією дітей-сиріт та інших категорій. Потім працівник служби перетелефонував тим, хто писав заяви.

З 15 год 24.06.2021 батьки почали зносити медогляд та оригінали документів. Ми просили зробити це до 15 год 25.06, так як мали подати документи в автопарк на затвердження в ДАІ та купити білети на потяг. В п’ятницю зранку нас попросили надати список дітей для затвердження в ДАІ. Так як список ще не був готовий, ми подали технічний список. А дійсний список формувався ще до вечора. Інакше діяти було просто неможливо. Працівники АТП про це знали. Коли список був готовий, я особисто зателефонувала і повідомила про заміну доопрацьованого списку. Мені відповіли, що не потрібно, документи вже оформлено, список взяти з собою. У керівника були з собою доопрацьовані і завірені списки”, – прокоментувала вона. 

Зрештою обурені учасники з питаннями, чому не встигали організувати оздоровлення вчасно, прийшли 1 липня вже під стіни будинку культури, де у цей час відбувалося друге засідання шостої та вже сьомої чергової сесії Димерської громади. 

Питання оздоровлення дітей взялись розглядати першочергово та його розгляду заважали сутички між місцевими атовцями та активістами з приводу рішення ради у цьому питанні. 

Зрештою на сесії пролунала інформація, що на відпочинок запропонували поїхати трьом дітям старост, одній дитині працівника апарату. Решта ж, 40%, були оформлені як ті, що перебувають на диспансерному обліку. 

Зачитали і звернення депутатів, в якому вони містилися вимоги звільнення причетних, зобов’язати батьків дітей, які не мають відповідного статусу, повернути до бюджету кошти у двократному розмірі від вартості путівки, організувати відпочинок для постраждалих дітей. Голова ж громади на це зауважив: щодо організації відпочинку вже проведене службове розслідування.

Сам же Акт службового розслідування про неналежне виконання службових обов’язків головним бухгалтером Наталією Ткаченко та начальником служби у справах дітей Мариною Цапук був підписаний від 2 липня, а на сайті ради опублікований лише 5 липня. 

У документі пояснюється, що відповідальна за проведення процедури закупівлі бухгалтер Ткаченко одноосібно, без відома керівництва, повідомила начальника служби про одержання путівок. Та договір про закупівлю ще не був укладений та підписаний радою Димера. Тож без договору із переможцем закупівлі відправка дітей на відпочинок вже є порушенням. 

Також неналежним чином за версією влади зроблені документи для оформлення путівок керівництвом служби. 

Зазначається, що 25 червня Цапук підписала наказ, яким одноосібно затвердила список дітей на оздоровлення. “Не провела прозору процедуру розподілу путівок та проявила недбалість при формуванні бази”.

Голова громади Володимир Підкурганний заявив, що вказівка уповаженою особою організації виїзду у терміновому порядку була необ’єктивною. Адже часу на організацію групи за два дні було недостатньо, але це не є виправданням. І що варто було б відмовитися і визначити інший період відпочинку. 

“Звісно, що ніхто не проти, щоб діти наших працівників відпочивали, однак це має бути не в пріоритеті. Отже, компенсувати вартість путівки батькам тих дітей, які мають відношення до роботи в селищній раді. Подивитися, скільки мінімально можемо ми компенсувати, але більшу частину суми – хто поїхав. Це буде чесно”, – зауважив він. 

Варто додати, що вартість однієї путівки обійшлася громаді в 6,6 тис. гривень. 

На відео: Засідання апаратної наради Димерської селищної ради

Також, тих дітей, які в списку були, а на море не поїхали, влада громади зрештою пообіцяла, що без відпочинку не залишить. 

Точка зору

Як розповів вже у коментарі KV депутат Димерської громади Юрій Ісаюк, ситуація щодо оздоровлення дітей та путівок дещо прояснилася. 

Не ті діти: на Димерщині розгорівся скандал через дитячий відпочинок“Провели службове розслідування і зробили винними начальника Служби у справах дітей і головного бухгалтера – їх звільнили. Особисто мені незрозуміло, яке відношення до цієї ситуації має бухгалтер. Підкурганний же свою причетність до відправки взагалі заперечує. Говорить, що не знає, як формувався список і побачив його в останній день. Як це не знати, що роблять твої підлеглі, якщо ще на сесії три місяці тому виділялися кошти на оздоровлення? Я б сказав, що не проконтролював – це халатне ставлення до своїх обов’язків”, – розповів Ісаюк.

І зауважив, що процедура закупівлі проводиться не за один день, тож, знаючи, що відбудеться тендер, списки б мали сформувати ще у процесі. У результаті – більшість дітей пільгових категорій були позбавлені можливості оздоровитися цього літа. 

“Якщо по другому списку і поїхали діти пільгових категорій, то їхня кількість зовсім мала, – всього п’ять чоловік. Постраждалим сім’ям компенсацію не обіцяють, але голова, щоб вийти із ситуації, сказав батькам тих дітей, хто так і не поїхав, написати заяви на оздоровлення, і що поїдуть всі. Мав відбутися тендер закупівлі наступних путівок – цього не сталося. Тобто це ще, як мінімум, півтора місяці доки зберуть всі документи і запустять процедуру закупівлі. Літо закінчується і діти просто не встигнуть оздоровитися”, – впевнений він. 

Депутат же Димерської громади Ірина Побідаш (“Громадянський рух “Хвиля”) розповіла, що наразі депутати перевіряють інформацію щодо того, чи дійсно причетні до ситуації були звільнені із займаних посад. 

Не ті діти: на Димерщині розгорівся скандал через дитячий відпочинок“Працівник у служби справи дітей розповідала, що її звільнення, Акт розслідування – лише для відводу очей. Загалом же керівник служби не підготувалася до відправки дітей. Формування списків, інформування батьків мало відбутися задовго до цього. І якщо дійсно була потреба швидко вирішити питання, необхідно було домовлятися з лікарями, щоб допомогти дітям одержати ці довідки. Також, як виявилося, жодна із дітей старост не мала відношення до пільгових категорій. На диспансерному обліку перебувають діти, які не мають оформленого статусу. Дитина може бути напівсиротою, перебувати у складних життєвих обставинах, або це малозабезпечена родина. Такі діти потребують оздоровлення, але вказуючи, що дитина на обліку, необхідно було і надати відповідну розшифровку. А у цих же батьків вистачає коштів самотужки відправити дитину на відпочинок. Можливо, тут зіграли роль зв’язки, жадібність, важко сказати. Якщо не було можливості підготуватися, необхідно було відмовитися від запропонованих умов. Але вони вирішили, що встигнуть за стислий термін відправити дітей на оздоровлення”, – говорить вона.

Також як стало відомо KV, 12 липня Димерська громада повторно оприлюднила тендер для закупівлі 60 путівок до дитячого закладу з оздоровлення та відпочинку на узбережжі Чорного моря за 500 тис. гривень. Аукціон має відбутися 29 липня. Контактною особою вказано головного бухгалтера – Наталію Ткаченко. 

Як раніше повідомляла KV,  на Київщині збільшується кількість сімей, які через фінансові труднощі не можуть самостійно оздоровити дітей. І в той же час в Баришівці пустує обласний дитячий санаторій “Поляна”, а в Ворзелі – Київський обласний дитячий санаторій.

Нагадаємо, що в квітні Службою безпеки України при отриманні хабара був затриманий очільник Димерської територіальної громади Володимир Підкурганний разом зі спільниками. 

Повідомлялось, що затримані, нібито, намагалися одержати понад 2,6 млн гривень хабара за передачу у власність земельної ділянки площею 1,5 га. Так, 280 тисяч гривень затримані одержали ще в березні. Цього разу СБУ вже затримала при отриманні другого “траншу” в розмірі 800 тисяч гривень.

Читайте: На Киевщине СБУ задержала при получении взятки главу Дымерской ОТО Владимира Подкурганного (фото)

Фото: колаж KV

КиевVласть

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4