Нові видатки на оборону: Київрада вчергове відкоригувала бюджет-2023 і Програму соцекономрозвитку

Нові видатки на оборону: Київрада вчергове відкоригувала бюджет-2023 і Програму соцекономрозвитку

Столична міськрада вп’яте за цей рік внесла зміни до бюджету Києва на 2023 рік, а також відкоригувала Програму економічного та соціального розвитку на 2021-2023 роки в частині фінансування на поточний рік. Переважна більшість коригувань стосуються “оборонних” видатків. Зокрема, депутатський корпус виділив додаткові 800 млн гривень на виконання заходів програма “Захисник Києва на 2020-2024 роки”, у тому числі – 100 млн на обладнання в межах Києва опорних пунктів. Також міська влада вирішили передати Міністерству оборони субвенцію в розмірі 300 млн гривень на різні закупівлі та вже шукає в столичній скарбниці фінансові ресурси для того, щоб повторити такий “транш”. Крім того, Київрада передала столичним РДА “соціальні субвенції” з державного бюджету, направила більше коштів на розвиток сфери професійно-технічної освіти та вчергове погодила витрати на капітальні ремонти найпростіших укриттів у декількох дитсадках і школах.

Як стало відомо KВ, 31 серпня 2023 року столична міськрада внесла зміни до Програми економічного і соціального розвитку (ПЕСР) Києва на 2021-2023 роки та до бюджету Києва на 2023 рік. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Відповідні проєкти рішень №08/231-963/ПР (суб’єкти подання – міський голова Києва Віталій Кличко і Департамент економіки та інвестицій КМДА) і №08/231-964/ПР (суб’єкти подання – Віталій Кличко і Департамент фінансів КМДА) були зареєстровані в Київраді 13 березня року. У сесійній залі за погодження цих документів проголосували по 82 депутати відповідно.

Згідно з ухваленими під час засідання Київради змінами, доходи бюджету Києва у 2023 році мають скласти 71,8 млрд гривень. У порівнянні з попередньою редакцією бюджету це показник збільшився на 1,6 млрд гривень. У свою чергу, видаткова частина бюджету тепер має становити 84,2 млрд гривень, що також на 1,6 млрд гривень більше, ніж було передбачено “останнім” варіантом головного фінансового документу столиці. 

Таким чином, на сьогодні дефіцит міського бюджету Києва складає близько 12,3 млрд гривень. Для порівняння, при затвердженні, у грудні 2022 року, столичний бюджет був профіцитним – дохідна частина була більше видаткової на 700,7 млн гривень. 

Змінами до бюджету передбачено направлення додаткового фінансування на окремі напрями життєдіяльності Києва та перерозподіл видатків між ними.

Так, столична міськрада вирішила виділити з бюджету додаткові 800 млн гривень на реалізацію заходів міської цільової програми “Захисник Києва на 2020-2024 роки”. Зокрема, 687,7 млн гривень буде направлено на матеріально-технічне забезпечення сил тероборони Києва та військових частин, відновлення і технічне обслуговування військової техніки тощо; 100 млн гривень – на обладнання опорних пунктів в адміністративних межах Києва; 10 млн гривень – на забезпечення автотранспортом перевезення військовозобов’язаних та на виконання окремих оборонних завдання щодо перевезення матеріалів та облаштування тимчасових оборонних споруд тощо. За офіційною інформацією, усі ці грошові кошти міська влада отримала завдяки перевиконанню податку на прибуток підприємств, який надійшов до столичного бюджету.

Зазначимо, витрати на обладнання опорних пунктів – це новий пункт видатків, який було включено до програми “Захисник Києва” прямо під час вчорашнього пленарного засідання міськради. Що стосується інших “оборонних” витрат, то наразі достеменно невідомо, чи це “нові” заходи, які також були передбачені в програмі, чи це міська влада просто передбачила фінансування раніше прописаних у “Захиснику Києва” видатків. Справа в тому, що зміни до вказаної програми на засіданні 31 серпня 2023 року розглядалися за т.зв. “спецпроцедурою” – у таких випадках, задля збереження “секретності”, міськрада не прописує в проєктах рішень деякі “фінансові деталі”, а під час розгляду таких документів вимикаються відеотрансляції з сесійної зали. 

Крім того, депутатський корпус за пропозицією міського голови Києва Віталія Кличка, яку він вніс з голосу під час обговорення відповідного проєкту рішення, погодив направлення субвенції Міністерству оборони України з міського бюджету Києва у розмірі 300 млн гривень. Ці фінансові ресурси військові зможуть використати для реалізації різних заходів з посилення обороноздатності держави.

Така ініціатива очільника міста викликала схвалення з боку представників депутатського корпусу. Але, разом з тим, народні обранці закликали керівництво столиці не зупинятися на цьому. Так, депутатка Лілія Пашинна (фракція “Слуга народу”) попросила надати протокольне доручення головним розпорядниками бюджетних коштів (структурні підрозділи КМДА тощо) до 1 жовтня здійснити перевірку “законтрактованих коштів” (ті, що мають бути використані в рамках різних договорів підряду. – КВ) та “вільних коштів”, щоб знайти додаткові фінансові ресурси для передачі Міністерству оборони. Врешті-решт, секретар Київради Володимир Бондаренко виконав прохання депутатки.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Читайте: “Китайське попередження”: Бондаренко вимагає від чиновників КМДА і РДА інформацію щодо закупівель під час війни

Також депутатський корпус погодив направлення усім 10 столичним районним державним адміністраціям (РДА) грошових коштів у сумі близько 759 млн гривень. Ці фінансові ресурси надійшли до міської скарбниці у вигляді субвенції з державного бюджету та повинні бути витрачені на різні заходи в соціальній сфері. Зокрема – на виплату компенсацій ветеранам війни та внутрішньо переміщеним особам за належні для отримання житлові приміщення. Крім того, Київрада вирішила направити Департаменту освіти та науки КМДА додаткові 80 млн гривень на матеріально-технічне забезпечення закладів професійно-технічної освіти для навчально-практичних занять. 

Зміни до ПЕСР, погоджені депутатами під час цієї ж “пленарки”, багато в чому дублюють зміни, що були внесені до бюджету. Зокрема, до Програми соцекономрозвитку були внесені вищезгадані видатки на обладнання опорних пунктів. Також, серед іншого, за пропозиціями депутатів до ПЕСР були включені витрати на капітальні ремонти найпростіших укриттів цивільного захисту у декількох столичних школах і дитсадках. Про яку суму йдеться, стане відомо лише після публікації повного рішення про коригування ПЕСР.

Як раніше повідомляла KВ, бюджет Києва на 2022 рік було затверджено рішенням столичної міськради №5828/5869 від 8 грудня 2021 року. Ще під час дискусій по цьому питання в сесійній залі мер Києва Віталій Кличко назвав головний фінансовий документ “бюджетом виживання”. Справа в тому, що в порівнянні з початковими фінансовими показниками бюджета на минулий 2022 рік міська влада більш ніж на 36% скоротила видатки на реалізацію крупних інфраструктурних проєктів та на 44% – на проведення капітальних ремонтів. 

Читайте: Бюджет виживання”: як і на що столична влада буде витрачати кошти киян у 2023 році

Надалі, протягом лютого-червня 2023 року міськрада чотири рази вносила зміни до бюджету Києва на поточний рік, зокрема – збільшивши його видаткову та дохідну частину. При цьому, в рамках цих коригувань влада міста також перерозподіляла видатки між різними напрямками життєдіяльності столиці.

Програма економічного та соціального розвитку на 2021-2023 роки була затверджена рішенням Київради №23/23 від 24 грудня 2020 року. Вказаним рішенням було передбачено, на які саме проєкти міська влада має намір витрачати бюджетні кошти, а безпосередньо саме фінансування столичний муніципалітет закладає на кожен наступний рік, вносячи зміни до програми у кінці року. При цьому, протягом кожного конкретного року депутати коригують цей документ.

Читайте: Більше грошей на безпеку: Київради вчергове відкоригувала бюджет-2023 і Програму соцекономрозвитку

Наприклад, під час коригувань бюджету і ПЕСР у липні 2023 року Київрада погодила виділення додаткових коштів на вирішення проблем з укриттями на території об’єктів “бюджетної сфери”. Зокрема, міська влада тоді вирішила направити 50 млн гривень на будівництво споруд цивільного захисту в дитячих садках і школах (12 та 65 таких закладів відповідно на той момент не мали укриттів), 23 млн гривень — на спорудження “бомбосховищ” у Пуща-Водицькому психоневрологічному інтернаті та Дарницькому дитячому будинку-інтернаті тощо. При цьому, в КМДА закликали народних обранців активніше “вмикатися” в процеси формування переліків закладів, де потрібно облаштувати захисні споруди, адже, мовляв, депутати активно критикують чиновників, але самі нерідко ігнорують такі проблеми.

Читайте: Чергові видатки на укриття: Київрада внесла зміни до бюджету-2023 і Програми соцекономрозвитку

Департамент економіки та інвестицій КМДА з 16 лютого 2018 року очолює Наталія Мельник. Департаментом фінансів КМДА з 2012 року керує Володимир Рєпік.

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4