Пам’ять Холодного Яру навчає, виховує й надихає

Пам'ять Холодного Яру навчає, виховує й надихає

Кожен громадянин повинен знати історію своєї держави. Але, дивлячись на сьогодення, зрозуміло, що ми так і не навчилися робити висновки з помилок наших предків. Заповнювати ці прогалини  потрібно нам, молодим. І не останнє місце в цьому відіграють військово-патріотичні збори молоді. Як, наприклад, табірний вишкіл в урочищі Холодний Яр, що на Черкащині, організаторами якого були активісти ВМР “Національний Альянс”. Цьогоріч на вишкіл приїхали 30 юнаків і дівчат з різних куточків країни. Ми відвідали історичні пам’ятки, які знаходяться на території заповідника  “Холодний Яр”.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”    

Мені стало цікаво звідки ж взялась така назва. Відповідь дав дідусь, житель села Грушківка: ” У нас ходять легенди, що колись, під час монголо-татарської навали, в цих лісах ховалася жінка Меланка Холодна разом з дітьми. До неї приєдналися інші люди і створили своє поселення яке й назвали “Холодне”. І з того часу цю місцину й почали звати Холодноярщиною”.

Одразу згадалися слова Тараса Шевченка: “Бо в день радості над вами розпадеться кара. І повіє огонь новий з Холодного Яру”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Перевіривши цю інформацію, я натрапила на ще одну версію. Вона має кліматичне походження.В глибині лісу, у його ярах і балках збирається холодне повітря. Саме тому звідти навіть у 30-ти градусну спеку тягне прохолодою.

Можливо через це місцеві жителі назвали цю територію “Холодний Яр”.

В яку з цих версій вірити, обирайте самі.

Пам'ять Холодного Яру навчає, виховує й надихає

У наметовому таборі “Холодний Яр” ми щодня проходили різні випробування, тренування, вчилися тактичній медицині, мінно-саперній справі. Намагалися вижити в лісі та орієнтуватися на місцевості, практикували тактику ведення бою в групах, ножовий та рукопашний бій, поводження зі зброєю та фехтування палицями.

Суворі інструктори виховували у нас братерський дух і привчали до дисципліни.

А після важкого дня всі збиралися біля ватри і слухали цікаві розповіді про наше історичне минуле.

Пам'ять Холодного Яру навчає, виховує й надихає

Про історію урочища учасники вишколу дізнавались не лише через розповіді та гутірки, а й подорожуючи лісами Холодного Яру. Кожен учасник під час вишколу пройшов щонайменше 40 км. 

Не обійшлося й без курйозів. “Коли ми заблукали у лісі й пройшли понад 30 км, – розповідає один з учасників, активіст на прізвисько Друг Балу, – Це ми пішли по воду до Собору і не дійшли, бо заблукали у лісах Холодного Яру. На годинниках було 20:00 коли ми зрозуміли, що застрягли надовго. Проблукали ми так до 5 ранку. Згодом натрапили на село, назви якого я не пам’ятаю, але це було далеко від нашого табору. Було дуже холодно. Добре, що у мене був увімкнений телефон і ми змогли зв’язатися з табором, щоб вислали допомогу. Дійшовши до точки збору, нас зустріли свої, і ми ще 2 години йшли до табору. Все ж таки ми повернулися не з порожніми руками: принесли чотири баклажки води, яку набрали в селі, де ми  зупинялися. Наступної ночі теж виспатися не вдалося, бо наші інструктори вирішили зробити нам нічний алярм. Ми всі повибігали, вишикувались в колонну і йшли один за одним. І не тільки йшли, а й повзли по мокрій землі. Під ноги нам кидали страйкбольні гранати, а попереду ще й розтяжки та “невідома ДРГ”, яку ми мали “ліквідувати”. І все б було дуже легко, якби весь час в нашу сторону не кидали петарди, які дезорієнтують в просторі. Дуже важко втримати рівновагу. Але для нас це безцінний досвід”.

Попри труднощі, кожен день приносив позитив і яскраві враження. Дружня атмосфера, неймовірної краси природа, нові друзі, безцінний досвід, історичні сторінки нашого минулого, військово-патріотичне виховання – усе це чекає на сміливця який відвідає вишкіл у Холодному Яру.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”   

КиевVласть

Автор:
Вероніка Кайданник
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4