Петро Шилюк: “У Києві нарешті мають запрацювати реальні програми доступного житла”

Петро Шилюк: “У Києві нарешті мають запрацювати реальні програми доступного житла”

25 жовтня у столиці відбудуться чергові вибори до Київради. У команді партії “Єдність” по Оболонському району – нинішній депутат фракції, президент корпорації “ДБК-Житлобуд” та Герой України Петро Шилюк. Як ніхто інший, він розуміється на проблематиці розбудови міста та його якісного розвитку.

– Петре Степановичу, як нинішній депутат оцініть роботу цієї Київради, зважаючи на те, що до переобрання лишаються лічені тижні.

– Ви знаєте, маю констатувати, що багато правильних ініціатив блокувалися більшістю. Причому цинічно та зухвало. Люди, що прийшли до влади не раз довели свою не конструктивність. І що більш важливо відсутність стратегічного бачення розвитку міста при прийнятті рішень.

– Які механізми в такому разі пропонуєте ви та партія “Єдність”?

– Що стосується роботи сесійної зали – то це має бути фаховий розгляд рішень. Сьогодні ми бачимо, що певні голосування проходять виключно заради піару, ще якісь – для кількості, бо це наче піднімає рейтинг. І лише в останню чергу до уваги беруться інтереси киян, людей для яких власне ми й працюємо. Я переконаний, що усі напрямки розвитку столиці, усі до одного  рішення, які змінюють столицю, насамперед мають обговорюватися з мешканцями. Це стосується забудов, торгівлі, збереження зелених зон чи створення нових мікрорайонів.

– Ви згадали питання забудов у столиці. Зараз здебільшого вже одне це слово пов’язане з потенційним скандалом…

– Це дуже гостре питання. Як заслуженому будівельнику, людині, яка все життя присвятила цій справі, мені гірко бачити, як потрібна людям бюджетоутворююча сфера свідомо знищується. Забудови у місті ведуться під провладних олігархів, а не для киян. Фактично зупинені усі програми кредитування. Люди не можуть придбати житло, місто стоїть. Однак замість того, щоб створити умови розвитку сектору, влада грається у псевдо-скасування забудов. Називаю це так, бо з юридичної точки зору не зупинена жодна з них.

Але тут є і ще одна сторона, про яку не дуже хочуть говорити. Про які інвестиції у місто, в тому числі в його розбудову, може й ти мова, якщо інвестор не розуміє, чи не почне наступна влада вважати рішення попередньої якимись не такими? Де гарантії захисту інвестицій? А їх нема!

– Як Ви бачите вирішення такої ситуації?

– У столиці має нарешті з’явитися Генеральний план. Не якийсь документ, куди можна внести правки під кожного олігарха, а реальний вектор розвитку. І всі роботи мають проводитись виключно керуючись Генеральним планом. Я впевнений, що ні в кого немає сумнівів у необхідності проведення реконструкцій кварталів “хрущівок”. Однак, це має відбуватися не одиничними випадками, а комплексно. Бо мова й де не лише про житловий фонд, а й усі мережі.

У Києві нарешті мають знову запрацювати програми доступного житла. І тут немає нічого неможливого. Такі програми були за часів, коли Олександр Омельченко очолював місто і тоді кияни бачили реальну підтримку влади, бачили її роботу, а не лише піар.

– Ми з вами зупинилися на будівництві, оскільки це ваша фахова зона, однак зміни повинні відбуватися і в інших сферах?

– Безумовно. І вони можливі з одним лиш фактором – єдністю. Ми зможемо впровадити реальні реформи, справжні якісні зміни у місті виключно в міцному об’єднанні з киянами. І найперше, що потрібно буде робити після виборів, це починати формування бюджету на наступний рік. Щоб не було такого, що на надбавки вчителям знімаємо з медиків чи навпаки. У нас є фахова команда, люди різного віку та різних підходів, однак з однією метою – об’єднати киян для підвищення рівня життя у нашому місті. Зараз ми бачимо багато хороших ініціатив, проте їх потрібно згуртувати.

– Оскільки ви представляєте Оболонь, скажіть, що насамперед має змінитися у нашому районі?

– Тут не потрібно чогось екстраординарного, люди вже стомилися від шоу. Мають виконуватися програми, які давно заплановані. У нашому випадку це – ремонти житлового фонду, роботи з енергоефективності, осучаснення закладів освіти та охорони здоров’я. Вчасно повинні встановлюватися лічильники тепла. До моєї громадської приймальні щодня звертаються мешканці, яким повідмовляли у допомозі у чиновницьких кабінетах. Тому, знаєте, основне завдання – працювати для жителів свого району!

– Що ви побажаєте киянам у їх виборі?

– Побажання одне – керуватися не обіцянками, а зробленими справами та репутацією. Бо саме ці речі вартують значно більше будь-яких слів!

Читайте також: Землю у залива на Оболони возвратили общине

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

 

КиевVласть

Автор:
Алексей Руденко
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
09:00 У столиці розгорається черговий скандал щодо знищення історичної забудови. Мова про будівлю “лісопильні Сніжка” на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі, земельну ділянку…
Banner
QlU7mDx4