Призов без досвіду та жінки на війні: ЗСУ надали роз’яснення щодо загальної мобілізації

Призов без досвіду та жінки на війні: ЗСУ надали роз'яснення щодо загальної мобілізації

У Збройних силах України відповіли на найбільш популярні питання, які виникають серед українців щодо загальної мобілізації. Станом на сьогодні на передову мобілізовано усіх резервістів, розпочато призов інших категорій військовозобов’язаних. Для осіб, які не раніше не мали досвіду щодо виконання завдань по обороні держави, працюють навчальні центри ЗСУ з підготовки. Наразі потреби у призові жінок на війну немає, однак не виключено, що така мобілізація відбуватиметься по найбільш дефіцитним спеціальностям.

Про це KV дізналась у ході брифінгу начальника управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України Романа Горбача. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Указом Президента України було оголошено загальну мобілізацію. Хочу нагадати, що захист Вітчизни є конституційним обов’язком кожного громадянина, оскільки оборона країни належить до найважливіших функцій держави і є справою всього народу. У статті 65 Конституції України зазначено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, вшанування її державних символів – є обов’язком громадян України. Виконання законів України про оборону, про загальний військовий обов’язок, військову службу є справою честі і гідності кожного громадянина. І кожен громадянин повинен нести вклад щодо збереження територіальної цілісності держави та мирного життя народу. Оскільки якщо ми сьогодні не збережемо нашу державу, то завтра її не буде у наших дітей та онуків”, – каже він.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Що таке мобілізація


Мобілізація – це комплекс заходів, що проводиться з метою планомірного переведення національної економіки, органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, організацій на умови особливого періоду, також – переведення Збройних сил України й інших військових формувань на штати воєнного часу.

Що таке військовий резерв


Військовий резерв – це складова Збройних сил України або інших військових формувань, що складається з резервістів, і є запасом особового складу для комплектування частин та підрозділів ЗСУ та інших військових формувань. 

Що таке призов


Призов на військову службу – це процес вивчення, оформлення документів, проведення медичних оглядів та направлення військовозобов’язаних до військових частин або навчальних військових підрозділів для комплектування ЗСУ. 

Яким чином проходить мобілізація


Як вже було наголошено, загальна мобілізація була оголошена 24 лютого, термін її проведення – 90 днів. За цей час територіальні центри комплектування проводять призов, але термін виконання обов’язків військовозобов’язаних, які призвані по мобілізації, буде обумовлений обстановкою, що складатиметься у державі. Призов військовозобов’язаних і техніки з національної економіки відбувається відповідно до мобілізаційних планів та законодавства, але регулює цей процес. 

Кого мобілізують в першу чергу


В першу чергу комплектування бойових військових частин проходило за рахунок резервістів першої черги, а також резервістів, які уклали контракт на проходження служби у військовому резерві. Такі категорії громадян були направлені безпосередньо до військових частин, вони не потребували додаткової військової підготовки, їх відразу можна було залучати до виконання завдань щодо оборони держави. 

Решта категорій громадян також вже залучаються до мобілізацію. Громадяни, які раніше проходили службу і мають відповідний досвід на певних посадах, також можуть бути направлені безпосередньо до військових частин. 

Про громадян без досвіду ведення війни


Громадяни, які раніше не проходили військову службу, але підлягають мобілізації, в обов’язковому порядку направляються до навчальних центрів ЗСУ, де проходять відповідну підготовку і тільки після цього направляються до військових частин з метою виконання завдань з оборони. 

Щодо порядку мобілізації внутрішньо переміщених осіб


У зв’язку з активними бойовими діями сотні тисяч громадян були змушені покинути свої домівки і переміститися із, як правило, Східної України, в західні регіони нашої держави. Такі військовозобов’язані громадяни, які підлягають мобілізації на своїх територіях, в обов’язковому порядку мають стати на військовий облік за місцем фактичного перебування. Відповідно до законодавства, такі громадяни так само, як й інші військовозобов’язані, можуть бути залучені до мобілізації і в подальшому направлені до військових частин або навчальних центрів.

Щодо розподілу мобілізованих по регіонам


Розподіл військовозобов’язаних для призову по регіонам законодавством України не передбачений. Все це визначається мобілізаційними планами. Військовозобов’язані можуть бути направлені до тих регіонів, де це необхідно. 

Щодо планування наступних кроків


Мобілізація проходить згідно наміченого мобілізаційного плану. Цей план визначає і подальші кроки, поки все відбувається сплановано. Відповідно до обставин можливе його коригування. 

Якщо є скарги щодо мобілізації


Спеціально для цього створено гарячу лінію Міністерства оборони України – 0800 500 410, 0800 500 442, 044 454 44 99. Всі ці контакти можна знайти на офіційному сайті Міноборони. 

Також, якщо громадянам відомі випадки зловживання, вони можуть звертатись до правоохоронних органів. 

Читайте: Ігор Дармостук – Нотатки з військомату

Як наразі відбувається проходження служби строковиками


На період мобілізації звільнення військовослужбовців строкової служби, як і призов на строкову службу, не проводиться. Загалом проходження строкової служби на період воєнного часу за законодавством змін не має. Але військовослужбовці строкової служби, як правило, проходили службу у частинах забезпечення в тилових районах військових частин, до завдань в зоні проведення ООС вони не залучались. Тому наразі спеціально їх ніхто не направляє у цю зону. Але можуть складатись обставини, коли мирні території, де знаходятся ці військові частини, починають оборонятись, тоді такі військові також залучаються до оборони зі зброєю в руках. 

Яка ситуація з резервістами


Майже 100% резервістів, що перебували на обліку територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, вже прибули до військових частин і виконують завдання з оборони. Наразі вже проводиться мобілізація військовозобов’язаних, які не входили до резервістів першої черги. 

Чи можливий перехід з тероборони до ЗСУ і навпаки


Відповідно до Закону України про основи національного спротиву сили територіальної оборони є окремою частиною ЗСУ. Тобто тероборона фактично і є ЗСУ. Переміщення між рядами збройних сил можливе, воно відбувається і відбувалось відповідно до рішень начальників. Так було і в мирний час. 

Стосовно жінок-військовослужбовців


Жінки-військовослужбовці будуть мобілізуватись на рівні з чоловіками, військові спеціальності яких будуть необхідні. У воєнний час жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані у військові частини на військову службу. Наразі такої необхідності немає, але в окремих випадках таке може відбуватись за найбільш дефіцитними спеціальностями, такими як медицина, зв’язок, обчислювальна техніка, радіоелектроніка тощо. Станом на сьогодні жодна жінка не була мобілізована без її згоди. 

Скарги, що на Західній Україні мобілізують в першу чергу внутрішньо переміщених 


Такі скарги є, але поки що вони є не обгрунтованими. Такої статистики ніхто не проводив. Це думка окремих громадян. 

В період активних бойових дій територіальний центри комплектування та соцпідтримки мають дуже багато добровольців, бажаючих вступити на військову службу і обороняти державу. Дуже великі черги. Працівники таких центрів просто не мають змоги вибірково підходити до призову. Поки все відбувається на добровольній основі і на рівних умовах. 

Нагадаємо, як раніше писала KV Збройні сили України, котрі протягом 20 днів повномасштабної війни з російськими окупантами успішно нищили ворога, переходять у контрнаступ на деяких напрямках. 

Читайте: Голова ВРУ пояснив, що світить тим, хто незаконно переправляє за кордон військово забов’язаних чоловіків

Колаж: KV

КиевVласть

Автор:
Вікторія Білоус
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
09:00 У столиці розгорається черговий скандал щодо знищення історичної забудови. Мова про будівлю “лісопильні Сніжка” на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі, земельну ділянку…
Banner
QlU7mDx4