У той час, коли реорганізація більшості районів Київщини вже завершується, процес ліквідації Бородянського району лише стартував. Розподіляти майно між громадами взялася новоутворена Бучанська райрада. На якому нині етапі реорганізація, хто надалі керуватиме районним майном і чи є проблеми із його передачею – дізнавалася KV.
Як стало відомо KV, у рамках адмінтерреформи розпочався процес реорганізації Бородянського району шляхом його приєднання до новоутвореного Бучанського.
Рішення “Про початок реорганізації Бородянської районної ради шляхом злиття у Бучанську районну раду Київської області” було прийнято ще 7 грудня 2020 року.
Утворена реорганізаційна комісія мала провести інвентаризацію активів та зобов’язань Бородянської райради, закрити рахунки ради у органах державного казначейства та банках, подати фінансову звітність Бородянської райради за 2020 рік та забезпечити державну реєстрацію припинення уснування Бородянської райради.
Як розповів KV ексголова Бородянської райради Георгій Єрко, реорганізація ще триває, адже сам цей процес загалом розпочався лише в січні-лютому, коли зрештою Бучанська районна рада вже була сформована. Тож всі ці процеси триватимуть ще, як мінімум, три тижні.
Правонаступником майна Бородянської районної ради спершу стала Бучанська районна рада. Частину майна громадам вже передано, залишилися лише печатки, документи і статути.
“Всі адмінбудівлі, підприємства, архітектурно-планувальне бюро, аптеку, школи, приміщення, які знаходилися на балансі ради, ми передали тим громадам, на території яких вони перебували. Майно Клавдієво перейшло на баланс Немішаївської громади, Пісківська громада одержала своє майно, так само як і Гостомельська, Бучанська, Бородянська. Збиткових КП не було, всі самоокупні. Так, прибутків великих не було та на покриття заробітної плати вистачало. Частина працівників районної ради стала на біржу, частина перейшла до штату громад, деякі звільнилися і знайшли інше місце роботи. Загалом штат був невеликий, всього 14 працівників, включаючи охоронців, прибиральниць, двірника та водія.
Нині реорганізація, за словами Єрко, на етапі прийняття рішень щодо виходу Бучанської райради із засновників.
“Деякі бучанські депутати хочуть залишити наші підприємства за собою в новоствореному районі. Напевно думають, що якщо це підприємство, то це майно з прибутками. Це ж комунальні підприємства, які обслуговують саме Бородянську громаду. 26 березня відбудеться сесія Бучанської райради, тож побачимо, що з рештою нам залишать”, – резюмував він.
Так, за цей час Бучанська районна рада встигла під час засідання від 25 січня 2021 року безоплатно передати майно з спiльноi власностi тергромад Бородянського району у власнiсть Немішаївської, Бородянської та Ірпінської громад. А саме: Немішаївський початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад; Інклюзивно-ресурсний центр (зі змінами від 17 лютого), Бородянський трудовий архів та будiвля АЗПМС в селі Козинцi, відповідно. А також затвердила передавальний акт щодо прийняття у комунальну власнiсть Бучанського району майна, засновником якого виступала Бородянська райрада та прийняла рішення про передачу майна придбаного для цiльового призначення (забезпечення дiяльностi закладiв освiти Бородянського району).
У ході вже п’ятої позачергової сесії від 17 лютого прийняті рішення про передачу індивідуально визначеного майна Бородянського району до Бучанської, Пісківської, Бородянської та Гостомельської (“Пункт здоров’я” в селі Озера) громад. Та передати до Бородянської громади Центр ПМСД.
19 березня районна рада також мала затвердити низку рішень, але на сайті поки що у публічному доступі є лише проєкти рішень. Рада мала затвердити видатки Бучанської райради для покриття боргових зобов’язань районних рад, у тому числі Бородянської. Крім того, прийняти на себе права засновника та внести змін до статуту КП “Аптека № 95”, радіостанції “Голос Бородянщини”, Бородянської центральної районної аптеки №4, Архітектурного проектно-планувального бюро, Бородянської дирекції районної кіновідеомережі, , Бородянської машинно-технологічної станції, Об’єднання шкільного харчування.
На своїй сторінці Facebook голова Бучанської райради зауважив, що під час сесії було прийнято низку важливих рішень для громад.
Бородянська громада
Як зауважив KV голова Бородянської селищної громади Олександр Сахарук, районна рада вже передала їм майно і вони навіть встигли його вже зареєструвати на себе. Зараз триває процес реорганізації Бородянської райдержадміністрації. І район у цьому процесі в лідерах.
“Станом на 18 березня РДА подала передавальні акти на все майно правонаступників. Жодних проблем за цей час не виникало, все вирішується виключно позитивно, на відміну від Макарівського чи інших районів. Ми просто завчасно зверталися, щоб розглянули наші пропозиції щодо передачі майна нам на баланс. Цим питанням громада почала займатися ще восени до виборів. Можливо, через це і маємо такий результат.
Громаді передали Центральну районну лікарню, будівлі адміністрації, воєнкомату, палац культури. І все те, що перебувало у районі на балансі, що було оформлено і мало правовстановлюючі документи. Адже є такі об’єкти, які не були введені експлуатацію і не мали право власності. Таке майно просто перейшло з балансу на баланс. Районна адміністрація теж дуже сприяла в процесах передачі нерухомого і рухомого майна, включаючи навіть ті ж столи чи стільчики. Звичайно, у нас є підприємства, які дублюють одне одного. Це питання ще будуть вивчатися громадою. Наприклад, районне архітектурне бюро, яке надалі ми вже не будемо утримувати, бо маємо свою створену структуру. До штату громади також приймали деяких працівників, але виключно на конкурсній основі”, – розповів Сахарук.
Немішаївська громада
Основне майно одержала і Немішаївська селищна громада, за словами голови Петра Перевозника, передача відбулася ще приблизно два місяці назад.
“Це всі об’єкти, які перебувають у нас на території. Звичайно, не все нам перепало під час розподілу, як, наприклад, комп’ютерна техніка, меблі, які були на балансі районних структур. Та це не стало для нас проблемою, громада здатна забезпечити себе необхідним. Кадрового голоду у громаді не було. Єдине, що до себе ми забрали спеціалістів із служби захисту дітей. А так ми обмежились виключно своїми кадрами. Комунальні підприємства без боргів. Єдине, в чому виникли неузгодженості, це в структурах районної адміністрації. Освітній відділ не заключив угоди із деякими постачальниками. Ці проблеми ми успадкували і вирішували вже у рамках громади”, – зауважив він.
Бородянський район – колишній район України у північно-західній частині Київській області. Районний центр – Бородянка. Населення району на 1 жовтня 2013 становило 57 365 осіб із площею в 934 кв. км. Існував у 1923-1962 (територія і населені пункти були приєднані до Макарівського району та Ірпінської міськради). Відновлений у 1965 році. При ліквідації у 2020 році вся територія відійшла до складу новоутвореного Бучанського району. Район розподілявся на 5 селищних та 19 сільських рад, які об’єднували 47 населених пунктів і підпорядковувались Бородянській райраді.
Бородянська селищна громада була утворена в грудні 2018 року, об’єднавшись разом із Дружнянською, Новогребельською, Новокорогодською, Новозаліською, Шибенською, Мирачанською, Дмитрівською та Пилиповицькою сільрадами. До складу ОТГ входить наразі 16 населених пунктів. А восени до ОТГ приєдналися ще чотири сільради: Загальцівська, Качалівська, Майданівська та Небратська. Бородянська ОТГ займає 34% від загальної площі території Бородянського району – 31 649 га із населенням в 21,6 тис. осіб.
До складу Немішаївської ОТГ новоствореного Бучанського району із адмінцентром у селищі Немішаєве у жовтні 2020 року увійшли Клавдієво-Тарасівська, Козинцівська та Микулицька сільські та селищні ради. Громада займає площу в 80.1 кв. км із населенням у 15177 тис. осіб.
Читайте:
Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться
Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести
Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы
Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе
Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета
Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу
Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов
Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине
Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре
Проект “Децентрализация”. Узинской терробщине придется поработать над развитием
Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине
Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре
Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться
Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА
Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района
Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов
Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения
Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы
“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда
Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться
Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия
Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов
“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году
Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины
Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно
Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали
Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской
Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром
“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села
Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения
Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА
Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново
Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время
Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения
Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы
Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины
Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина
Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета
Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина
Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения
Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО
Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину
Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте
Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины
Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов
Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы
Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села
Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО
Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину
Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке
Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам
Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат
Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет
Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов
Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА
Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы
Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение
Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва
Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины
Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню
Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА
Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета
Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год
Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву
Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону
Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО
Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц
Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО
Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины
Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина
Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО
Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община
Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы
Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА
Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением
Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины
Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода
Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета
Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции
Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново
Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины
Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины
Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины
Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года
Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин
Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света
Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины
Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю
Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой
Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов
Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел
Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин
Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины
Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал
Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО
Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение
Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин
Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва
Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин
Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов
Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план
Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році
Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад
Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО
Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад
Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план
Проєкт “Децентралізація”: Київщина виступила за ліквідацію районних рад
Проєкт “Децентралізація”: одиниці тергромад Київщини потрапили в рейтинг потужних ОТГ України
Проєкт “Децентралізація”: Ірпінь та Бородянка поборються за звання райцентру субрегіонального рівня
Проєкт “Децентралізація”: громади Фастівського району виступили проти примусового об’єднання
Проєкт “Децентралізація”: Обухівська громада планує розширюватися за рахунок суміжних сіл
Проєкт “Децентралізація”: Кабмін схвалив ще 45 ОТГ Київщини
Проєкт “Децентралізація”: Вишгород зазіхнув на звання центру Приірпіння
Проєкт “Децентралізація”: Кабмін змінив конфігурації п’яти громад Києво-Святошинського району
Проєкт “Децентралізація”: Урядовий проєкт укрупнення районів обурив Київщину (опитування)
Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини позбавлять фінансової залежності від районних рад
Проєкт “Децентралізація”: села Київщини боронитимуть право на добровільне об’єднання в суді
Проєкт “Децентралізація”: Мінгромад обіцяє ОТГ поповнення бюджетів за рахунок ПДФО
Проєкт “Децентралізація”: асоціаціям Київщини не вдалось відстояти “мажоритарку” для сіл
Проєкт “Децентралізація”: Миронівська ОТГ планує заробляти на природі та інвестиціях
Проєкт “Децентралізація”: Фурсівській ОТГ не вистачає коштів на розвиток громади
Проєкт “Децентралізація”: Бородянська ОТГ розвиватиметься за рахунок донорів
Проєкт “Децентралізація”: Баришівка мітить у п’ятірку найбагатших громад Київщини
Проєкт “Децентралізація”: Пісківська ОТГ хоче стати популярним курортом Київщини
Проєкт “Децентралізація”: Бучанська ОТГ направить мільйони на розбудову комфортної інфраструктури
Проєкт “Децентралізація”: Великодимерська ОТГ проведе інвентаризацію землі
Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини взялися ділити ОТГ на округи та обирати старост
Проєкт “Децентралізація”: Узинська ОТГ шукає 65 млн гривень на будівництво очисних споруд
Проєкт “Децентралізація”: держава переклала на старост владні компетенції сільських голів
Проєкт “Децентралізація”: обіцяні громадам землі за межами населених пунктів пустили з молотка
Проєкт “Децентралізація”: у тергромад Київщини бракує коштів на якісні адмінпослуги
Проєкт “Децентралізація”: на зміну дільничним у об’єднаних громадах прийдуть поліцейські офіцери
Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2020 році
Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини не можуть отримати від районів комунальне майно
Проєкт “Децентралізація”: статус і повноваження старост у громаді залежатимуть від Верховної Ради
Проєкт “Децентралізація”: на Київщині почали ліквідовувати райони, перший на черзі – Згурівський
Проєкт “Децентралізація”: голови громад мають право накладати вето лише на прийняті рішення ради
Проєкт “Децентралізація”: ліквідації Баришівського району заважають комунальні борги
Проєкт “Децентралізація”: Миронівську райраду ліквідують із боргами по зарплаті
Проєкт “Децентралізація”: депутати ВРУ взялися за урбанізацію міст
Проєкт “Децентралізація”: Київщина втрачає першість у рейтингу заможності громад
Фото: колаж KV