Київська ОДА розпочала процес одержання від Фонду держмайна позастатутного майна господарських товариств Київщини. Після інвентаризації до 200 багатоквартирних будинків, гуртожитків та до 30 бомбосховищ і споруд цивільного захисту мають передати на утримання громад. Та на місцях запевняють: майно для громад – “безцінне”. Об’єкти на балансі Фонду існують лише на папері, у реальності ж – більшість зруйнована часом чи давно вже у приватній власності.
Як стало відомо KV, на початку 2021 року Фонд держмайна України (ФДМУ) ініціював передачу майна, яке не увійшло до статутних капіталів господарських товариств, але залишилось на їх балансах після приватизації. Київська ОДА одна із перших підтримала ініціативу Фонду щодо прийняття в управління цих об’єктів. Згодом це майно мають передати до тергромад Київщини.
Як зауважено на сайті КОДА, адміністрація вже опрацювала перелік з 169 об’єктів житлового фонду та 29 захисних споруд цивільного захисту.
“Налагодження ефективної взаємодії із територіальними громадами щодо розпорядження державним майном є важливим напрямком в роботі Київської ОДА. Беручи до уваги актуальність реформи децентралізації, ми готові співпрацювати з громадами і вже розпочали процес прийняття в управління відповідного майна”, – зазначив голова Київської ОДА Василь Володін.
За його словами, разом з Держслужбою з надзвичайних ситуацій вони ще мають провести технічну інвентаризацію майна та визначити потребу в захисних спорудах. І вже тоді зможуть передати необхідні бомбосховища до громад та списати зайві. Таким чином, громадам обіцяють власну діючу інфраструктуру із споруд цивільного захисту, після чого вони відповідатимуть за виготовлення технічної документації та їхнє фінансове утримання.
“Злагодженні дії Фонду державного майна та облдержадміністрації дадуть можливість вирішувати соціальні проблеми місцевих громад, привернути увагу потенційних інвесторів до державних об’єктів, а також значно підвищити ефективність використання державного майна, що в подальшому матиме вагомий вплив на надходження до державного та місцевого бюджетів”, – підкреслив Володін.
Спадок від держави
У відповіді регіонального відділення Фонду держмайна України по Київській, Черкаській Та Чернігівській областях на інформаційний запит KV повідомляється, що відповідно до Наказу № 873 від 24 травня 2021 року ФДМУ було прийнято рішення передати зі сфери управління Фонду до сфери управління КОДА об’єкти, які у процесі приватизації не увійшли до статутних капіталів господарських товариств та розташовані на території області.
Згідно із наданими додатками, це такі об’єкти – 164 багатоквартирних житлових будинків та 16 гуртожитків, а також – 24 захисні споруди цивільного захисту та обладнання і устаткування цивільної оборони, мобілізаційний ресурс (сім об’єктів).
Найбільшу кількість майна планують передати до Згурівської громади – 30 об’єктів. Це – квартири в житлових будинках, що розташовані у селищі Згурівка на територіях Червоного, Травневого та Володимирського відділків та рахуються за ВАТ “Згурівський бурякородгосп”. Та ще сім квартир, що розташовані в селі Шевченкове і були на балансі КСП “Бобрицький”.
28 об’єктів можуть дістатися Кожанській громаді. У переліці вказано понад 20 житлових будинків, за якими закріплені нежитлові господарські приміщення (цегляні льохи, шлакоблочні сараї, колодязі тощо). Всі об’єкти розташовані у селищі Кожанка на території заводу, а саме: ВАТ “Кожанський цукровий завод”, держреєстрація юрособи якого була припинена у зв’язку з визнанням банкрутства ще у вересні 2009 року.
Ще дев’ятнадцять об’єктів на балансі ВАТ “Синявське” (ТДВ “Синявське”). Це також квартири багатожитлового будинку та один бригадний дім (контора), але вже на території колишнього Рокитнянського району. Квартири розташовані у селах Першотравневе, Нова Маківа, Калинівка та в селищі Рокитне. Нині це територія вже Рокитнянської громади Білоцерківського району.
Понад десять квартир двох та трьохповерхових будинків є і на території Великодимерської громади, що утримувалися КСП “Великодимерське” по вулиці Паркова в адмінцентрі громади.
Серед іншого передадуть ще шість квартир з балансу КСП “Агрокомбінат “Бучанський” до Гостомельської громади, чотири квартири КСП “Димерський” – до Димерської громади, ще п’ять квартир житлового будинку КСП ім. Ватутіна – до Петрівської громади. Мають відійти і п’ять квартир до Березанської громади від ПАТ “Березанське” та шість 16-квартирних та 8-квартирних будинків в селі Волошинівка до Баришівської громади з балансу КСП “Червона Зірка” (ПСП “Ільта”). Крім того, п’ять 10-ти, 12-ти, 15-ти та 18-квартирних житлових будинків до Гребінківської громади, що рахувалися за ВАТ “Агропрогес”.
Дістанеться одноповерхова будівля та господарське приміщення від ПАТ “Ірпеньмаш” Ірпінській громаді, одна квартира в будинку від ЗАТ “Гірничодобувний та каменеобробний комбінат “Біличі” – Коцюбинській громаді, а квартира в селі Кашперівка від ПАТ “Кашперівський радгосп” – Тетіївській громаді. Трьох та чотирьохквартирний житловий будинок в селі Погреби від КСП ім. Кірова (КСП “Нова Україна”) можуть віддати Зазимській громаді тощо. Загалом майже на території кожної громади залишилися багатоквартирні житлові будинки, що досі на папері рахуються на балансі за місцевими господарствами чи підприємствами.
Найбільша кількість гуртожитків зосереджується на території Боярської громади – 10 об’єктів, балансоутримувачем яких було АТ “Завод “Маяк”. По одному-два подібних гуртожитків є і в Яготинській, Бучанській, Миронівській та Вишневих громадах.
Щодо об’єктів цивільного захисту, то, зокрема, найбільша кількість захисних споруд розташована у місті Біла Церква. Це – десять сховищ, бомбосховищ, сховищ цивільної оборони, що утримувалися ВАТ “Росава”, ОП “Ферокерам”, ВАТ “Електрокераміка”, ПАТ “Трібо”, Білоцерківським заводом залізобетонних виробів та БІлоцерківським кар’єром та ВАТ “Валса”.
Також, до прикладу, на території Баришівської громади розташоване одне протирадіаційне укриття в підвалі адмінбудівлі, яку утримує ПАТ “Хімтепломаш”, таке ж укриття і в Богуславі за адресою: Будівельна, 1. Це – майно ВАТ “Пересувна механізована колона №22”.
А ще у Боярці – це два сховища ЦО, що належали ПАТ “Арксі”. Дві захисні споруди ПрАТ “Київхліб” розташовані в Броварах та Василькові. Є бомбосховища і приміщення ЦО в Бучі, Вишгороді, Кагарлику, Яготині та на території Макарівської громади.
Думка громад
KV поцікавилась у керівників громад, на утримання яких КОДА може передати з часом перераховане майно, що це за об’єкти і чи матимуть вони для них якусь перспективу, чи, навпаки, стануть тягарем для бюджету.
Секретар Згурівської селищної громади Ігор Феник:
Раніше всі радгоспи були державні, тому це майно і рахується державною власністю – Фонду держмайна. І, наскільки мені відомо навколо цих об’єктів вже виникла одна заплутана ситуація. Так, вже власники майна підприємства “Бурякорадгосп” не можуть здійснити реєстрацію юрособи у зв’язку з тим, що за ними рахується це ж майно. По факту, вже ніякого майна там немає. Підприємство подало до господарського суду, відбулося вже не одне засідання. Суд же зобов’язав їх провести інвентаризацію. На сьогодні єдине важливе приміщення, яке є у Фонді держмайна і яке цікавить громаду – це приміщення колишньої Згурівської РДА. Це велика чотирьохповерхова будівля, яка наразі перебуває у занедбаному технічному стані. Там тече дах і ми хвилюємося, що якщо найближчим часом цю будівлю нам не передадуть і ми не встигнемо її відремонтувати до зими, то є вірогідність, що приміщення перейде до розряду аварійних.
Секретар Кожанської селищної ради Наталія Поспішна:
Це майно для нашої громади жодної перспективи не матиме і ми не розуміємо, навіщо ці об’єкти хочуть нам передати. Цукровий завод не діє вже майже 20 років. А ці квартири виділяв мешканцям саме завод і вони їх давно приватизували. І, відповідно, користуються льохами і колодязями. А останніх на території підприємства і так всього залишилося діючих два. Умовно, за кожною квартирою закріплені всі ці господарські приміщення. Приватизація квартир відбулася, а чому не увійшли до приватної власності ці складські приміщення – не зрозуміло. Та і частина цих об’єктів давно вже зруйнована.
Голова Великодимерської ОТГ Анатолій Бочкарьов:
Ці об’єкти не мають вже жодної цінності, і для громади лише зайвий баланс. Це радгоспні будинки, в яких мешкають жителі громади і мають на це відповідні дозвільні документи. Нас просили, щоб ми ці об’єкти взяли до себе, але ж на яких підставах? Всі ці роки хтось не виконував свої повноваження, не проводилася необхідна інвентаризація, а тепер лише через багато років після роздержавлення спливає, що це вже давно приватна власність. Тепер потрібно з усім цим розбиратися. Проте це жодним чином не позитивний додаток для громади, який у перспективі можливо було би використовувати. Аналогічна ситуація і з тим, як триває з Держкомзему передача землі на утримання місцевого самоврядування. Громаді держава вже двічі передавала землю: до 200 га та 30 га, і це навіть не угіддя. Решта – приватна власність. Тож громада вже і не сподівається на те, що щось з території перепаде суттєве і що зрештою поліпшить фінансову ситуацію.
Відповідно до профілю Великодимерської ОТГ, громада була створена 29 жовтня 2017 року шляхом об’єднання Великодимерської, Бобрицької, Жердівської, Руднянської та Шевченківської сільських та селищних рад у складі 11 сіл з адмінцентром в селищі Велика Димерка.
На місцевих виборах 2020 року до ОТГ приєдналися ще Богданівська, Гоголівська, Кулажинська, Плосківська, Русанівська та Світильнівська ради. Загалом у 2018 році чисельність населення громади становила 22928 осіб, а загальна площа ОТГ – 13945,56 га.
До Кожанської селищної громади новоствореного Фастівського району з адмінцентром у селищі Кожанка, увійшло вісім сільських та селищних рад у складі 15 населених пунктів. А саме: Кожанська селищна та Волицька, Дмитрівська, Малополовецька, Пилипівська, Скригалівська, Триліська та Яхнівська сільради. Громада займатиме площу в 335,1 кв. км з населенням 8171 осіб.
До складу Згурівської селищної громади увійшла 21 сільська та селищна ради – увесь Згурівський колишній район. Громада займає площу в 760,5 кв. км з чисельністю населення в 15 653 осіб.
Читайте:
Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться
Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести
Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы
Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе
Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета
Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу
Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов
Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине
Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре
Проект “Децентрализация”. Узинской терробщине придется поработать над развитием
Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине
Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре
Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться
Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА
Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района
Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов
Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения
Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы
“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда
Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться
Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия
Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов
“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году
Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины
Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно
Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали
Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской
Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром
“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села
Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения
Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА
Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново
Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время
Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения
Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы
Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины
Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина
Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета
Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина
Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения
Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО
Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину
Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте
Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины
Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов
Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы
Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села
Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО
Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину
Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке
Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам
Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат
Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет
Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов
Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА
Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы
Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение
Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва
Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины
Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню
Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА
Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета
Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год
Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву
Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону
Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО
Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц
Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО
Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины
Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина
Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО
Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община
Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы
Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА
Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением
Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины
Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода
Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета
Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции
Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново
Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины
Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины
Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины
Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года
Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин
Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света
Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины
Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю
Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой
Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов
Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел
Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин
Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины
Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал
Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО
Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение
Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин
Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва
Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин
Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов
Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план
Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році
Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад
Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО
Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад
Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план
Проєкт “Децентралізація”: Київщина виступила за ліквідацію районних рад
Проєкт “Децентралізація”: одиниці тергромад Київщини потрапили в рейтинг потужних ОТГ України
Проєкт “Децентралізація”: Ірпінь та Бородянка поборються за звання райцентру субрегіонального рівня
Проєкт “Децентралізація”: громади Фастівського району виступили проти примусового об’єднання
Проєкт “Децентралізація”: Обухівська громада планує розширюватися за рахунок суміжних сіл
Проєкт “Децентралізація”: Кабмін схвалив ще 45 ОТГ Київщини
Проєкт “Децентралізація”: Вишгород зазіхнув на звання центру Приірпіння
Проєкт “Децентралізація”: Кабмін змінив конфігурації п’яти громад Києво-Святошинського району
Проєкт “Децентралізація”: Урядовий проєкт укрупнення районів обурив Київщину (опитування)
Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини позбавлять фінансової залежності від районних рад
Проєкт “Децентралізація”: села Київщини боронитимуть право на добровільне об’єднання в суді
Проєкт “Децентралізація”: Мінгромад обіцяє ОТГ поповнення бюджетів за рахунок ПДФО
Проєкт “Децентралізація”: асоціаціям Київщини не вдалось відстояти “мажоритарку” для сіл
Проєкт “Децентралізація”: Миронівська ОТГ планує заробляти на природі та інвестиціях
Проєкт “Децентралізація”: Фурсівській ОТГ не вистачає коштів на розвиток громади
Проєкт “Децентралізація”: Бородянська ОТГ розвиватиметься за рахунок донорів
Проєкт “Децентралізація”: Баришівка мітить у п’ятірку найбагатших громад Київщини
Проєкт “Децентралізація”: Пісківська ОТГ хоче стати популярним курортом Київщини
Проєкт “Децентралізація”: Бучанська ОТГ направить мільйони на розбудову комфортної інфраструктури
Проєкт “Децентралізація”: Великодимерська ОТГ проведе інвентаризацію землі
Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини взялися ділити ОТГ на округи та обирати старост
Проєкт “Децентралізація”: Узинська ОТГ шукає 65 млн гривень на будівництво очисних споруд
Проєкт “Децентралізація”: держава переклала на старост владні компетенції сільських голів
Проєкт “Децентралізація”: обіцяні громадам землі за межами населених пунктів пустили з молотка
Проєкт “Децентралізація”: у тергромад Київщини бракує коштів на якісні адмінпослуги
Проєкт “Децентралізація”: на зміну дільничним у об’єднаних громадах прийдуть поліцейські офіцери
Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2020 році
Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини не можуть отримати від районів комунальне майно
Проєкт “Децентралізація”: статус і повноваження старост у громаді залежатимуть від Верховної Ради
Проєкт “Децентралізація”: на Київщині почали ліквідовувати райони, перший на черзі – Згурівський
Проєкт “Децентралізація”: голови громад мають право накладати вето лише на прийняті рішення ради
Проєкт “Децентралізація”: ліквідації Баришівського району заважають комунальні борги
Проєкт “Децентралізація”: Миронівську райраду ліквідують із боргами по зарплаті
Проєкт “Децентралізація”: депутати ВРУ взялися за урбанізацію міст
Проєкт “Децентралізація”: Київщина втрачає першість у рейтингу заможності громад
Проєкт “Децентралізація”: майно та активи Бородянського району розділили між шістьма громадами
Проєкт “Децентралізація”: Обухівський район віддасть Букринський плацдарм на утримання області
Проєкт “Децентралізація”: пандемія та безгрошів’я блокують розвиток культпослуг на Київщині
Проєкт “Децентралізація”: Держгеокадастру дозволили і далі розпоряджатися землями Київщини
Проєкт “Децентралізація”: Славутич збільшить бюджет за рахунок бізнес-парку та інвестицій
Проєкт “Децентралізація”: Васильківський район ліквідують упродовж місяця
Проєкт “Децентралізація”: уряд взявся за діджиталізацію тергромад
Проєкт “Децентралізація”: Київщина позмагається за гранти для розвитку громад
Проєкт “Децентралізація”: дві селищні громади Київщини заявили про бажання стати містом
Фото: колаж KV