Робінзонимо на безлюдному острові

Робінзонимо на безлюдному острові

Кажуть, що безлюдних островів уже давно не існує, а тим паче, поблизу Києва. А от і неправда – є такий острів! Це Ольжин острів на Дніпрі.  Якщо вірити легендам, у сиву давнину на цьому острові знаходився замок княгині Ольги. А “робінзонять” на ньому – “остров’яни”: діти й дорослі, які відпочивають у наметовому таборі “Робінзон”.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”   

Дістатися до острова можна лише  водою – на човні чи катері. Але перед цим пройти кількагодинний марш-кидок вглиб від Обухівської траси вздовж київської дамби. Добре, що нас підвезли машиною. А то довелося б йти серед майже пустельних пісків, посеред яких на березі річки височіють якісь царські палаци й хороми без жодної ознаки людського життя. Трохи дали, там де з’явилися дерева, видніються будиночки старенької турбази. Тут уже життя вирує.  Нарешті впираємося в бетонний паркан – стоп, машина! Далі – рюкзаки на плечі й спускаємося до води! А тут на нас уже чекають моторний човен, яким вміло керує одна з керівників табору Ірина Масловська і байдарка з юним веслярем. Гойдаємося на хвилях, спостерігаємо, як борються з вітром і хвилями серфінгісти й махають веслами гребці на каяках….

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Причалюємо на Ольжин острів і потрапляємо в дитячий гамір.  Саме тут уже впродовж 23 років столичний дитячий клуб “Іскра” проводить літній наметовий табір  “Робінзон”. Організували його два брати Сергій і Микола Масловські з Виноградаря. Тут, у наметах, виросло вже два покоління дітей. Тепер колишні вихованці, члени дитячої громадської організація “ІСКРА” привозять  на острів своїх дітей, допомагають табору чим можуть.

Робінзонимо на безлюдному острові

“ІСКРА”  – це абревіатура від слів: І – Ініціатива, С – Спорт, К- Культура (Команда), Р – Робота, А – Активність. Впродовж навчального року ми з нашими випускниками й молодшими  “іскрівцями” організовуємо для дітей мікрорайону походи, різні змагання. А в травні вже 27 років ми проводимо традиційне масштабне свято-змагання “День юного Пріорчанина”, в якому беруть участь близько 500 дітей з усього Києва, і це без урахування батьків та друзів , що прийшли просто підтримати команди. Якими б не були зміни й перепетії в державі, ми щороку проводимо  триденний похід північною ділянкою першої лінії оборони Києва.Зупиняємося на ніч у наметах на Лютіжському полі біля плотин, що будують бобри. Там влаштовуємо великі дитячі лісові змагання. Ми лагідно називаємо цей похід “на Бобри”.  Але наймаштабнішим проектом клубу “ІСКРА” є дитячий наметовий табір “РОБІНЗОН”.  Величезну галявину, де стоять намети, з одного боку  оточує мальовничий хвойний ліс, з іншого – затока Дніпра. У таборі дуже насичена програма. Щороку ми додаємо нові цікаві заходи й невтомно розвиваємо табір” – написано на офіційному сайті табору ІСКРА.

Робінзонимо на безлюдному острові

Робінзонимо на безлюдному острові

І  справді, діти й підлітки весь час у русі. Змагання, конкурси, свято Перуна й Нептуна, свято української культури  – кожне відділення (так тут називаються загони) готує презентацію 2-3-х областей України. Також тут влаштовують стрільбу з пневматичної й духової зброї,  гру “хитрий лис” і, навіть, скаутське випробування “Чорна пантера”!… А ще – водні естафети, походи, колективні ігри, катання на каяках, серфінгу і купання за будь-якої погоди….  Додайте до цього нічні чергування, допомога кухарю в приготуванні їжі на багатті: старші хлопці нарубають дров і привезуть на човнах питної води, дівчата почистять овочі, а малюки розділять і роздадуть порції…

Робінзонимо на безлюдному острові

“Тут немає комп’ютерів, планшетів и смартфонів, вони просто не доцільні: швидко розряджаються. А зарядити можна лише у начальника табору – там бажаючих вистачає, але заряд сонячної батареї потрібен і для апаратури під час вечірньої дискотеки, і для зв’язку на випадок чогось екстреного…  Ні, ми не проти гаджетів, просто ми  доводимо нашим дітям, що бути здоровими, красивими й сильними можна без усього цього, лише займаючись спортом, – долучається до розмови старший вихователь Ольга Плохотнюк, – Щоправда, не лише спортом живе наш Острів. Щодня діти знаходять час і для навчання: майстер-класи з рукоділля, виготовлення оберегів, гри на гітарі, надання першої медичної допомоги, основи володіння  зброєю й основи самооборони (ці заняття проводять ветерани АТО, колишні вихованці й вожаті табору), бізнес-тренінги, авіамоделювання тощо… А які торти діти виготовляють під час конкурсу кулінарів!”

Ми за допомогою старших дітей-інструкторів зробили байдарочний похід навколо острова. Краса неймовірна! А які лілії цвітуть!…. От якби ще й недобросовісні любителі екстріму не заважали дітям відпочивати! А то є деякі “круті бидловани”, які на своїх водних мотоциклах чи моторках несуться, піднімаючи страшенні хвилі саме тоді, коли на воді – діти. Ще й регочуться… Добре, що за два десятиліття не сталося жодної НП! Зате позитивних вражень набереться на цілий рік!

Для довідки: Природний заказник Острови Казачий і Ольжин було створено рішенням Київської міськради від 2 грудня 1999 року.  А в 2004 році столична влада прийняла рішення створити регіональний ландшафтний парк Дніпровські острови. Ландшафт заказника представлено лісами, лугами й болотами на островах, а також водною рослинністю на річці  Віта (105 видів). На острові зустрічаються дуби віком понад 100 років (висота до 20 м, обхват стовбура на висоті – 1,5-3 м).Фауна теж різноманітна. Тут можна зустріти видру, горностая, косулю, зайців, білок, бобрів, ондатр, ласку, норку,  куницю, їжаків, летючих мишей, усіляких гризунів і земноводних. Кажуть, що навіть бачили якось єнотовидну собаку, лося, дикого кабана й лисицю. Про пташок і говорити нічого! Їхній переспів зачаровує, не дає спати, запрошує до романтичної прогулянки…  

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV  

Фото Юн-Пресс

КиевVласть

Автор:
Оксана Мартинкова
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4