Що таке апартаменти?

Що таке апартаменти?

Апартаменти чи квартира? Апартаменти — це квартира? Що це? Часто апартаментами називають великі за площею квартири у багатоповерхівках. Проте це неправильно. Адже єдина спільна риса цих типів приміщень — те, що обидва об’єкти є нерухомістю, у якій можна жити. Розгляньмо детальніше, у чому ж відмінність, та знайдемо відповіді на інші актуальні запитання.

Чим апартаменти відрізняються від квартир?

Ви заходите до приміщення, де є спальні, вітальня чи гостьова, кухня, санвузол і тераси. Вас запитують: “Це апартаменти чи квартира?” З вірогідністю 99% вашою відповіддю буде: “Квартира”. Дійсно, зовні апартаменти не відрізнити від просторої квартири у житловому комплексі. Адже основна відмінність апартаментів від квартири юридична, а точніше — статус будівлі, де вони розташовані.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Квартири належать до об’єктів житлової нерухомості, апартаменти — до комерційної та формально мають статус нежитлового фонду. Якщо ви захочете оформити прописку, то, найімовірніше, отримаєте відмову: це нежитлові приміщення, тут дозволене лише тимчасове проживання. У найкращому разі вас зможуть прописати терміном до 5 років. Попри це апартаменти мають всі умови для комфортного проживання і високий рівень обслуговування.

Розташування має значення?

Має. Апартаменти — це ідеальний варіант нерухомості, який можна легально зводити у рекреаційних, курортно-лікувальних, історичних й туристичних зонах. Для забудовника нежитлового фонду діють менш суворі вимоги, ніж до того, хто займається будівництвом житлових комплексів. Для побудови багатоповерхівки першою вимогою є розташування об’єкта у житловій зоні. Водночас апарт-комплекс може “вирости” навіть на першій лінії пляжу, у парку, історичному мікрорайоні міста чи поруч із лісом — там, де зазвичай люди відпочивають, займаються туризмом, відновлюються.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Статусом забудови комплексу апартаментів може бути “готель”, “комплекс для відпочинку”, “комплекс для туризму”, “комплекс санаторного типу” тощо. Постійне проживання в апартаментах недозволене, а тому Державні будівельні норми (ДБН) не порушуються. В Україні прикладом такої забудови є набережна в Одесі: земельні ділянки берегової лінії моря стали місцем для зведення комфортабельних комплексів з обмеженими юридичними характеристиками, проте з перевагами для мешканців. Зокрема краєвиди з вікна, чисте повітря та близькість до природи роблять життя у приміщеннях підвищеного комфорту ще привабливішим для інвесторів.

Що таке апартаменти?

Апартаменти — для інвестицій?

Звичайно, не пейзажами єдиними ваблять апарт-комплекси. Апартаменти є вигідним інвестиційним вкладенням: такі приміщення можна використовувати для здачі в оренду, для відкриття готелю чи курортного комплексу, облаштування офісів, конференц- чи спортзалів та ресторанів.

Чи все так ідеально?

Витрати на комунальні послуги й обслуговування апартаментів будуть вищими у порівнянні з квартирою. Причиною є те, що для житлового фонду встановлені нижчі тарифи на комунальні послуги. Але, як йшлося вище, апартаменти не належать до житлового фонду, а тому, оформивши право власності, мешканці не зможуть укласти прямий договір із постачальниками комунальних послуг. 

Власнику апартаментів доведеться також сплачувати щорічний податок на нерухомість. Це обходитиметься в 1% від мінімальної зарплати за кожен квадратний метр. Якщо ж буде прийняте рішення продати апартаменти, то доведеться сплатити аж 6,5% – 5% податку на нерухомість та 1,5% воєнного збору. Таких витрат можна було б уникнути під час продажу квартири (об’єкта житлового фонду) за умови, що вона була у власності понад три роки. У разі з нежитловим фондом, 6,5% доведеться платити незалежно від періоду, скільки апартаменти перебували у власності.

Необхідно звертати увагу на розташування об’єкта під час купівлі у ньому апартаментів. Якщо при побудові житлового фонду вимоги до забудовника передбачають забезпечення мешканців розвиненою інфраструктурою поруч із комплексом, то до будівництва нежитлового фонду таких вимог немає. Наявність шкіл, дитсадків, поліклінік, закладів громадського харчування, інших культурних та соціальних об’єктів неважлива.

При купівлі апартаментів варто уточнювати питання, пов’язане з внутрішньою інфраструктурою комплексу. Зрештою, відповідальні девелопери намагаються задовольнити усі потреби інвесторів та облаштувати максимально комфортний комплекс. Тому поруч з апартаментами з’являються ключові елементи інфраструктури. Мова йде про ресторани, спортивні комплекси, басейни, заклади для дітей, суспільні простори. І байдуже, що до найближчого міського супермаркету їхати 20 хвилин, коли є свій крафтовий магазин з продовольчими товарами поруч з апарт-комплексом.

У чому переваги?

Купівлі апартаментів сприяють:

  • швидка окупність; 

  • пейзажні розташування;

  • просторі планування;

  • сервісне обслуговування. 

Можливість відразу здавати приміщення в оренду чи розвивати готельну справу зі сприятливим розташуванням — одна з ключових переваг придбання апартаментів для бізнесу.

Якщо апартаменти купуються для проживання, то зазвичай власник може укладати угоду з обслуговувальною компанією, яка візьме на себе відповідальність за утримання помешкання, прибирання, сплату комунальних послуг.

Що може формувати вартість обслуговування апартаментів? Басейн у дворі, власна кур’єрська служба доставки, консьєрж-сервіс, зона для приймання гостей, власний спортивний зал, зелені газони, доглянута територія, завжди готовий допомогти персонал тощо. Переважно ці витрати виправдані отриманим навзаєм комфортом.

Чи варто купувати апартаменти?


Апартаменти — ідеальне рішення для тих, хто шукає варіант нерухомості для бізнесу (особливо готельного, туристичного, курортного) із вигідним розташуванням і високою окупністю. Рівень отриманого сервісу буде також на іншому, майже преміальному рівні. Недолік із відсутністю можливості оформити прописку може відштовхувати охочих придбати апартаменти для проживання. Проте це невиправдано: крім юридичних формальностей, просторі видові апарт-комплекси повністю обладнані для життя і стануть хорошою альтернативою квартирам. 


Хоч апартаменти як тип нерухомості — явище для України відносно нове, воно вже знайшло позитивний відгук у смаках інвесторів. 

Читайте: Ваврыш подтвердил готовность купить 100% строительной компании Saga Development

КиевVласть

Автор:
Вероника Злацкая
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4