Шкільний буллінг: проблеми та шляхи вирішення

Шкільний буллінг: проблеми та шляхи вирішення

В останні роки жорстокі стосунки між дітьми в навчальних закладах набувають усе більш викривлених форм. Ця проблема широко висвітлюється в медіа та вирішується на вищому рівні. Згадаймо хоча б відомий серіал “Школа” на телеканалі “1+1” чи виступ Ніка Вуйчича в Київському Палаці дітей та юнацтва на тему буллінгу в школі. Це соціальна проблема всього світу протягом останніх 100 років, однак вона ще й досі досконало не вивчена.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

В Американському домі відбулася дискусія на тему: “ Як подолати буллінг у школах”. На заході були присутні вчителі, батьки школярів і студентів, активна молодь, які ділилися своїми історіями, щоб отримати консультацію від професіоналів.

У дискусії взяли участь: голова громадської організації “Студена” та тренер з питань протидії всім формам дискримінації і ксенофобії у проекті ГО “Донбас СОС” Анастасія Мельниченко, старший інспектор з особливих доручень відділу зв`язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Києві Галина Корнієнко, координатор гарячої лінії ГО “Донбас СОС” Юлія Берсименко та менеджер проекту з протидії ксенофобії серед учнів ПТУ Віолета Артемчук.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

За результатами дослідження від UNICEF 67% дітей у школах потерпають від цькування. “У кожному класі завжди була дитина, яка чимось відрізнялася від інших”, – почала свою розповідь Анастасія Мельниченко, яка поділилася своєю болючою історією дитинства.

Жінка розповіла, що вона тривалий час була об’єктом буллінгу і тому зараз хоче докласти максимум зусиль, щоб якомога менше дітей страждали від шкільних знущань.

Активісти ГО “Студена” презентували варіант вирішення питання цькування в школах, а також оприлюднили результати опитування вчителів щодо дискримінації та розповіли про основні труднощі у боротьбі з нею. Представники Студена” опитали понад 1400 вчителів з теми дискримінації у школі та додатково понад 300 вчителів з проблеми буллінгу школярів.

Учасники дискусії проаналізували отримані результати щодо основних причин знущання над дітьми у школах, спроби протидії неприйняття у шкільному середовищі та причинах можливих невдач у подоланні цькування над учнями. Головна думка, яку експерти намагалися донести слухачам: “Інакшість — це не погано”.

“У буллінгу беруть участь геть усі: жертва, агресор і спостерігачі”, – зазначила Галина Корнієнко і наголосила, що багато чого залежить від вчителя, який має допомагати дітям у вирішенні таких проблем.

Читайте: Безпечна школа: як знаходити друзів та як їх втримати

Юлія Берсименко ознайомила учасників заходу зі спільною програмою Нацполіції та Міністерства освіти й науки “Шкільний офіцер поліції”. Ця програма наразі працює в Києві, Львові, Івано-Франківську, Одесі й має на меті, серед інших завдань, вирішення проблеми буллінгу в школах. Планується, що за кожною школою має бути закріплений офіцер поліції, який допомагає молодіжному середовищі.

“Ми проводимо роботу окремо з батьками, вчителями та дітьми. І вже є реальні результати нашої роботи”, – каже Юлія Берсименко.

Втім, в Києві на 526 шкіл працюють всього 16 шкільних поліцейських – по 2 на кожен район міста. Чи багато ж вони можуть попередити?

У січні 2018 року активісти почали роботу над онлайн-курсом для вчителів молодших класів “Недискримінаційний підхід у навчанні”, який презентують громадськості вже влітку. Однак, виявлена безрадісна статистика цькувань у школі змусила їх говорити окремо про буллінг, як про проблему, яка потребує нагального рішення.

Тож вирішено запустити краундфаундингову кампанію на створення безкоштовного практичного модуля курсу для освітян та батьків з виявлення конфліктів, ефективного реагування на випадки знущань та попередження психологічного та фізичного насильства серед школярів.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

Фото: ЖЖ Ser Hugo


KиевVласть

Автор:
Таїсія Довгань
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4