СК “Восход”: від спорту до рейдерства

СК “Восход”: від спорту до рейдерства

“В здоровому тілі – здоровий дух” – це гасло прикрашає стіни київського спортивного комплексу (СК) “Восход”, який майже за 60 років став спортивною школою для багатьох юних спортсменів. Але друзі зі спортклубу, в якому я сама колись займалась, розповідають, що навколо “Восходу” точиться боротьба – і зовсім не спортивна. Про це ж повідомляли і соціальні мережі.

Працюючи над проектом “Київ крізь призму журналістики” в ІТА “ЮН-ПРЕС” я спробувала подивитися, що ж відбувається з СК “Восход”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Ось що я знайшла з відкритих джерел: 23.11.2015 року ухвалою Господарського суду Києва по справі №15/81 було призначено нового ліквідатора завода-банкрута – арбітражного керуючого Олега Агафонова.

В ухвалі сказано, що в травні 2016 року “ліквідатор підприємства Агафонов О.Ю. за три дні до закінчення своїх повноважень здійснив продаж приватним структурам вказаних об`єктів за 800 000 гривень…

Угоди купівлі-продажу між покупцями і ГП ПО “Київський радіозавод” були здійсненні на підставі права власності і виписки з державного реєстру прав, які були видані управлінням державної реєстрації головного територіального управління юстиції в Києві в грудні 2015 року…

Важливо те, що у договорі мова йде про продаж майна, яке належало державі Україна за ціною, нижче ринкової (також вказана в договорі) в 2-7 раз. Ці обставини можуть свідчити про пограбування державного майна в особливо крупних розмірах, оскільки до сьогодні остаточного рішення з приводу балансоутримувача судовими органами не принято”.

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV

Справа СК “Восход” пройшла за статтею Кримінального кодексу “скупка краденого”. Назначений владою ліквідатор Олег Агафонов продав СК “Восход” на підставному аукціоні, відтоді переховувався від суду. Після того, як активісти подали заяви до суду та прокуратури, було відкрито кримінальну справу та визнано недійсними результати аукціону.

А 14 вересня 2017 року відбулось захоплення СК “Восход”. Як кажуть свідки, поліція не втручалась, тому громада і спортсмени, які тут тренуються, взялися відстоювати “Восход” власними силами. Внаслідок бійки кілька активістів були поранені ножами. Розбиті голови, перелякані вихованці клубу.

За даними поліції, конфлікт виник між людьми, які тренуються в клубі, й його новим орендатором. Тоді, завдяки активній підтримці ЗМІ та реакції місцевих мешканців, спортклуб вдалось врятувати.

Читайте: В Киеве пытались захватить спорткомплекс “Восход”, есть раненые и задержанные (фото)

За даними автора статті, ідейним натхненником силових акцій навколо СК “Восход” найчастіше виступає заступник голови СК “Восход” Андрій Лапшук, який не один десяток років тренує на базі клубу боксерів.

Можливо, ніхто і не вбачав би в його діях нічого протиправного, якби вихованці пана Лапшука не були постійними учасниками масових демонстрацій, бійок і протестів. Своєю активністю вони вже давно зажили слави деструктивних соціальних елементів, як зараз кажуть – “тітушок”.

Причому Андрій Лапшук не гребує задіювати цих хлопців щоразу, коли чиїсь особисті інтереси можуть зашкодити його власним меркантильним мотивам. Не став винятком і рідний тренеру СК “Восход”.

Першими “поборниками прав” територіальної громади Дарницького району, які вголос заявили про свою готовність застосувати силу, аби відстояти спорткомплекс, виявилися представники громадської організації “Громадянська солідарність “Браття”. Співзасновниками організації (офіційно зареєстрованої 15 грудня

2016 року) є генеральний секретар Київської міської організації Федерації боксу України (КМО ФБУ) Олександр Негода та віце-президент Федерації Андрій Лапшук.

До речі, до КМО ФБУ входять такі відомі люди, як голова парламентського комітету з питань спорту Артур Палатний (який також є кумом мера Віталія Кличка) та бізнесмен Олександр Ліщенко (на якого нещодавно було скоєно замах).

Розглядаючи численні світлини фотозвіту організації, що детально репрезентує “славетний день” убезпечення спорткомплексу від “рейдерського захоплення”, можна з легкістю вгледіти в лавах її представників боксерів, котрі тренуються на базі СК “Восход”.

Маючи тісні контакти з “сильними” світу цього, вони з легкістю задіюють до охорони СК “Восход” не тільки силові методи, а й потужну політичну складову. Це підтвердилося, коли до боротьби за інтереси спорткомплексу підключилися депутати Київської міської ради.

Читайте: Стадион и дом культуры Киевского радиозавода должны сохранить целевое назначение – депутат Сулыга

З одного боку, цей факт можна було б списати на бажання депутатів допомогти спортивному розвитку дітей міста чи забезпечити населенню вільний доступ до занять спортом. З іншого ж, – треба зуміти змести всі сліди пафосу й зрозуміти, що ж саме цікавить посадовців у СК “Восход”.

Заступник директора спорткомплексу Григорій Неживий каже про ситуацію навкого СК “Восход”ї:

  • Зараз нас не чіпають, конфлікт перейшов в більш мирну, юридичну плоскість. На даний момент уже було визнано аукціон недійсним. Щодо теперішнього власника спортивного комплексу вже рік йдуть суди, оскільки “Київський радіозавод” визнаний банкротом. Зараз СК “Восход” працює у звичному темпі, сюди як і раніше приходять після школи діти і займаються різними видами спорту, на стадіоні “Восход” проходять різні спортивні змагання, в тому числі й з біатлону, оскільки на “Восході” є тир.

Розслідування ситуації з СК “Восход” триває. Ми готові вислухати всі сторони конфлікту, щоб встановити ясність у цьому питанні.

Історична довідка. 16 лютого 1953 р. постановою ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР на базі електромеханічних майстерень Міністерства шляхів сполучення, було створено підприємство п/ся 244 (завод № 679) союзного значення, підпорядковане Міністерству оборонної промисловості, для виробництва радіолокаційних систем (з 1965 року – “Київський радіозавод”).

В 50–60-х роках для працівників радіозаводу було збудовано стадіон “Восход” і тир, який згодом став тиром міжнародного класу. А, 70-х роках, напередодні московської Олімпіади, тут збудували величезний спортивний комплекс вищого класу “Восход”. З часом його почали відвідувати не тільки працівники заводу, а й професійні спортсмени. Тут тренувалися команди майстрів спорту та збірні України з багатьох видів спорту. Потім тут відкрилися дитячі секції й спортшкола.

Кількість людей, які займалися там в секціях футболу, біатлону, стрільби, боксу, боротьби, художньої гімнастики, тенісу, ушу, шахмат, плавання та інших видів спорту в спортивному клубі “Восход” “Київського радіозаводу” сягала 8000 осіб. Але після розпаду СРСР державне підприємство “Київський радіозавод” збанкрутувало.

Спортклуб було віддано за борги. На якийсь час його взяли під свою охорону злочинні угрупування, лідером яких був кримінальний авторитет, нині покійний Андрій Єрещенко (“Кирил”).

Зараз на базі спорткомплексу працюють секції боротьби, дзюдо, гімнастики, міні-футболу та панкратіону. Тут проводяться змагання з різних видів спорту київських і Всеукраїнських федерацій.

Читайте: Янгол-охоронець з небес. Казка-бувальщина

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV

Фото: з відкритих джерел


KиевVласть


Автор:
Аліна Микитчик
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4