Спікер парламенту Дмитро Разумков здійснив робочий візит Київською областю. В рамках заходу ним були відвідані будівництво модернової школи у селі Гора на Бориспільщині, підприємство Kostal, що виробляє автозапчастини на експорт, та Циблівський реабілітаційний центр, де на лікуванні перебувають ветерани війни на Сході України.
Як стало відомо KV, 12 лютого спікер Верховної Ради Дмитро Разумков здійснив візит Бориспільським і Переяслав-Хмельницьким районами Київщини.
Делегація у складі голови Київської ОДА Олексія Чернишова, голови Київської обласної ради Миколи Стариченка проінспектувала будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у селі Гора Бориспільського району на Київщині, а також виробничі потужності підприємства “Костал Україна”, відвідали Український державний медико-соціальний центр в с. Циблі у Переяслав-Хмельницькому районі.
Школа
Будівництво школи у селі Гора розплановано на два роки, ймовірна дата здачі в експлуатацію — IV квартал 2021 року. Загальна площа складатиме 13,8 тис кВ м, із них площа забудови — 3,9 тис кв м. Всього на будівництво школи планують витратити 162 млн 844 тис. 193,44 гривень. Будівельники кажуть, що ще два місяці тому на місці, де зараз закладають фундамент будівлі, розрахованої на 600 учнів, був пустир.
Оглядаючи будівництво, Разумков зауважив, що через розбудову Києва збільшується і потреба в освітніх закладах – садочках та школах.
“З Києва важко побачити, де потрібно в районі провести ремонт чи прокласти нову дорогу. Набагато краще такі питання розумієш, коли щодня ходиш цими дорогами. Тому реформа децентралізації є дуже важливою для України. […] Кошти на це будівництво на 2020 рік передбачені, сподіваємось, що і в бюджеті на 2021 рік ця тенденція збережеться. Але тут багато залежить і від роботи місцевої громади та влади. Населені пункти завдяки реформі децентралізації отримують більше повноважень та можливостей, адже більше коштів залишається на місцях. На будівництві школи ми мали змогу порівняти те, що є і те, що, я сподіваюсь, буде в кінці 2021 року”, — зауважив Голова ВР.
Як писала KV, цю школу планували до цього здати у 2020 році: у 2019 будівництво мали профінансувати на 9,88 млн гривень, у 2020 році – ще на 152,96 млн гривень. Компанія-підрядник, яка виграла тендер, заснована братами-депутатами Бориспільської міськради Володимиром та Ігорем Шалімовими.
Місцеві жителі та активісти зустріли делегацію та подякували Разумкову і Чернишову за підтримку Гірської ОТГ і будівництва школи. Попросили також сприяти будівництву через співфінансування, адже коштів однієї громади не вистачить, аби покрити видатки.
Читайте: Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин
“Обласна адміністрація тримає хід будівництва школи під постійним контролем. Мешканці села Гора також долучаються до цього процесу, бо вони зацікавлені, щоб школу збудували якісно. Я впевнений, що завдяки спільному контролю ми не лише відкриємо цей освітній заклад, а й реалізуємо проєкт, на який рівнятиметься система освіти області”, – зазначив голова КОДА Олексій Чернишов.
Читайте: Київщина у 2020 році ризикує отримати “навчальну” кризу через недобудову шкіл
“Костал”
Також у програмі спікера було ознайомлення з роботою підприємства ТОВ “Костал Україна” у м. Переяслав. Генеральний директор підприємства Радослав Шкуп розповів Голові Парламенту про проєкт будівництва нового заводу на території Бориспільського району Київської області, яке має розпочатися вже в травні цього року.
Зокрема, він зазначив, що реалізація проєкту вимагає залучення 13 мільйонів євро інвестицій для будівництва заводу і ще 26 мільйонів – для його оснащення необхідною технікою. Новий завод дозволить створити 900 робочих місць в області.
“Це підприємство працює з 2006 року, забезпечує 1000 робочих місць, мінімальна заробітна плата після вирахування податків — 10 тисяч гривень, що є непогано на сьогодні і для області. Інвестування зараз йде близько 24-26 млн євро. Це гарний приклад того, коли ми дійсно є конкурентоспроможними, тому що те, що виробляється на цьому підприємстві, ми бачимо в європейських автомобілях. Треба в рамках діючого законодавства допомагати таким підприємствам, і позиція голови КОДА абсолютно конструктивна — вони готові допомагати, щоб було і інвестору комфортно, і щоб не з’явилося людини, яка забажає нажитися на цьому. Щодо Верховної Ради, то ми зробимо все від нас залежне, щоб створити умови для залучення додаткових інвестицій в Україну”, – наголосив Дмитро Разумков.
Центр реабілітації
В Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни у с. Циблі, у якому станом на 10 лютого 2020 року проходять реабілітацію 185 учасників АТО, спікер парламенту поспілкувався з персоналом закладу та учасниками АТО/ООС. Він подякував ветеранам за службу і запевнив у готовності Верховної Ради України зробити все можливе для припинення війни на Донбасі та відновлення територіальної цілісності України.
“Госпіталь є дуже важливим. Дуже багато людей повертається з війни, і сьогодні для нормальної реабілітації люди, які пройшли АТО/ООС, мають повернутися до нормального емоційного та психологічного стану і, на жаль, подекуди фізичного”, – підкреслив Дмитро Разумков.
Читайте: На Киевщине планируется развивать два реабилитационных центра для военных
Дмитро Разумков, нагадаємо, – син засновника Українського центру економічних і політичних досліджень (зараз – Центр імені Разумкова), екс-заступника секретаря РНБО Олександра Разумкова, нині покійного. Був політичним керівником штабу Володимира Зеленського на президентських виборах 2019 р. До обрання нардепом був керуючим партнером і директором “Ukrainian Politconsulting Group”.
Читайте: Председателем ВР IX созыва избран Разумков, его заместителями Стефанчук и Кондратюк
На початку лютого 2020 року стало відомо, що Дмитро Разумков обмежив доступ в кулуари парламенту колишнім його членам. Тепер для них відведено одне місце, де вони зможуть перебувати в адміністративній будівлі Ради – гостьова ложа. Бути присутнім в популярних для роздачі коментарів пресі кулуарах на першому, другому і третьому поверсі будівлі ВР на столичній вулиці Грушевського вони тепер не зможуть – на відміну від помічників діючих нардепів і журналістів.
Читайте: Бывших нардепов не будут больше пускать в кулуары парламента
Фото: KV, Переяслав-Хмельницька міська рада