Справи насущні: скільки та на що у грудні витрачав Макарів

Справи насущні: скільки та на що у грудні витрачав Макарів

Протягом грудня 2022 року Макарівська селищна рада на підпорядковані їх заклади і підприємства зробили замовлень на 61,17 млн гривень. Витрати Макарова в грудні є відображенням пережитого цієї громадою в перші місяці повномасштабного нападу росії на Україну, коли загарбницька армія атакувала Київщину. Половина місячних витрат селища спрямована на ремонтні роботи пошкоджених внаслідок бойових дій будинків, навчальних закладів та лікарні, ще майже 11 млн гривень – на частковий демонтаж житлових багатоповерхівок, які постраждали найбільше. Для виконання цих робіт обрали доволі цікаві компанії, при цьому найбільші підряди дісталися ТОВ “Арх-Буд”, яке очолює депутат Київради Олександр Нігруца від партії “За Майбутнє” (на фото праворуч). Все б нічого, але він однопартієць чинного Макарівського голови Вадима Токаря (на фото ліворуч). Історія про витрати селища Макарів Бучанського району у грудні – п’ятнадцята частина циклу КиївВлади “Справи насущні”.

Як стало відомо KВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у грудні 2022 року Макарівська селищна рада і підпорядковані їй заклади та підприємства уклали за результатами публічних закупівель 291 договір на 61,17 млн гривень.

Найбільші видатки

Майже половина освоєних у грудні в Макарові коштів – 27,09 млн гривень – було направлено на капітальні та поточні ремонти житлових будинків, закладів освіти та лікарні Макарова та населених пунктів громади, що зазнали пошкоджень внаслідок військової агресії росії. Зокрема, на 20,3 млн гривень Макарівська селищна рада уклала договорів на проведення ремонтних робіт у восьми житлових будинках Макарова за адресами:

  • вул. Димитрія Ростовського, 64, 71, вул. Маяковского, 25, вул. Проектна, 4, 10 (капітальні ремонти) 

  • вул. Проектна, 7, 12, вул. Садова, 10 (поточні ремонти)

Ще 6,79 млн гривень спрямовані на поточні ремонти в адмінбудівлях, закладах освіти громади та Макарівській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування. А саме, роботи проводитимуться в: 

  • частині адміністративної будівлі (кімнати № 37, № 38, № 39, № 40, № 41, № 42, № 43, № 44) Макарівської селищної ради по вул. Довженка Олександра, 18 в Макарові;

  • Макарівському ліцеї №1 по вул. Піонерська, 5 в Макарові;

  • Гавронщинській початковій школі по вул. Київська, 17-А в селі Гавронщина;

  • Королівському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) “Сонечко” по вул. Олександра Кравченка, 107-А в селі Королівка;

  • Королівському ліцеї по вул. Клубна, 2 в селі Королівка;

  • Комунальному закладі “Центр культури і дозвілля” по вул. Димитрія Ростовського, 27 в Макарові;

  • приміщенні протитуберкульозного відділення, терапевтичному корпусі, інфекційному відділенні, поліклініці, аптеці, денному стаціонарі та пральні КНП “Макарівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування”.

Читайте: У понівеченому війною Макарівському будинку культури замінять вікна

Значними минулого місяця – 10,88 млн гривень – були витрати на демонтаж трьох житлових багатоповерхівок Макарова, які зазнали значних пошкоджень внаслідок агресії росії. За ці кошти повинні частково демонтувати будинки за адресами – вул. Димитрія Ростовського, 64, вул. Садова, 1 та 1-А.

Читайте: На вивезення з вулиць Макарова решток понівечених росіянами будинків витратять 300 тисяч гривень

На 8,45 млн гривень минулого місяця було укладено договорів на поставку електричної та теплової енергії за замовленням Макарівської селищної ради, освітніх та медичних закладів селища. Ще понад 6 млн гривень “пішло” на паливо та моторну оливу. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

На решту витрат Макарова в грудні доводиться 8,68 млн гривень. На ці кошти серед іншого закупили 15 генераторів (1,36 млн гривень), піщано-соляну суміш (250 тис. гривень), автоматизовану систему оповіщення (160 тис. гривень) та 260 новорічних наборів цукерок (31 тис. гривень).

Найбільші замовники

Протягом грудня на понад 61 млн бюджетних гривень Макарова договори укладали 19 замовників. При цьому дві треті коштів – 40,28 млн гривень – було освоєно безпосередньо Макарівською селищної радою. Найбільшими її витратами були ремонтні роботи житла, освітніх закладів, лікарні та адмінприміщень селищної ради, а також демонтаж пошкоджених внаслідок бойових дій будівель (майже 32 млн гривень). Понад 4 млн гривень селищна рада спрямувала на закупівлю паливно-мастильних матеріалів, 2,26 млн гривень – на електрику. Також рада витрачалася на заправку картриджів, марки, розміщення інформації в місцевій газеті “Макарівські вісті” та повірку газових лічильників.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

На другомі місці по загальній ціні укладених в грудні договорів (9,41 млн гривень) Відділ освіти, молоді, фізичної культури і спорту Макарівської селищної ради. В основному відділ витрачався на електрику та опалення для навчальних закладів громади (5,42 млн гривень), описані вище ремонтні роботи в закладах освіти громади, а також придбання канцелярії та ремонт офісної техніки.

Третє місце у КНП “Макарівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування”, яке протягом місяця уклало договорів на 3,59 млн гривень. Найбільшою її витратою місяця стала закупка баластів для розрядних ламп чи трубок (1,3 млн гривень), а також заміна вікон у відділеннях медзакладу (1,15 млн гривень). Решта коштів направлена, зокрема, на дизельне паливо, ліки та продукти харчування.

Решта 16 замовників Макарова уклали за місяць 97 договорів на 7,87 млн гривень.

Найбільші підрядники

Протягом грудня макарівська влада замовляла роботи, товари та послуги у сотні підрядників. Проте договорів на половину всіх освоєних за місяць коштів підписано всього з трьома компаніями. Їм дісталися найкоштовніші підряди на виконання ремонтних та демонтажних робіт в пошкоджених рашистами будівлях, а також розробку проектної документації на ці роботи. Так, десяток договорів на найбільшу суму – 11,85 млн гривень – було підписано з ТОВ “Арх-Буд” (*), два договори на 10,65 млн гривень дісталося ТОВ “Будівельна компания “ЕЛІТ” (**), ще вісім договорів майже на 8 млн гривень уклали з ТОВ “І. Б. К. Девелопмент” (***). 

З рештою 97 підрядниками підписано протягом місяця на 271 договір на 30,66 млн гривень.

Фірма депутата КОР

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Арх-Буд” зареєстровано в 2001 році в селі Петропавлівська Борщагівка Бучанського району. Статутний капітал – 11,8 тис. гривень. Засновники та кінцеві бенефіціари – Сергій Мартюк (51%) та Василь Трондюк (49%). Директор – Олександр Нігруца, депутат Київської облради від партії “За майбутнє”. 

За даними Сlarity-project, в результаті участі у публічних закупівлях ТОВ “Арх-Буд” уклало 41 договір на 36,09 млн гривень. Найбільший замовник – Макарівська селищна рада, від якої отримано договорів на 14,17 млн гривень. 

Олександр Нігруца у 2015-2020 роках був депутатом Київської облради від ВО “Батьківщина”, представляв там Чайки та Петропавлівську Борщагівку, тоді ж був членом виконкому у Петропавлівській Борщагівці. У 2020 році балотувався до Київської облради та до Бучанської райради від партії “За Майбутнє”, став депутатом останньої. Однак в листопалі 2021 року Олександра Нігруца увійшов до складу Київської облради, замінивши Олександра Пироговського, який достроково склав повноваження. 

Зазначимо, що Олександр Нігруца є колегою по партії чинного голови Макарівської селищної ради Вадима Токаря. Вадим Токар висувався під першим номер у партійному списку “За майбутнє” і був підтриманий від цієї партії як кандидат на голову ОТГ.

Читайте: В депкорпус Киевоблсовета вошел депутат Нигруца

До слова, на Київщині це не перший випадок, коли місцеві підряди отримають однопартійці місцевих керманичів. Так, колеги Олександра Нігруци по партії “За Майбутнє”, депутати Бородянської селищної ради Дмитро та Тетяна Науменки у червні минулого року отримали для своєї компанії ТОВ “БК Укрбудмонтаж-2014” авансом від Департаменту регіонального розвитку Київської обласної військової адміністрації (ДРР КОВА) 8,02 млн гривень. Ці кошти фірмі перерахували за виконання поточних ремонтів віконних прорізів багатоквартирних житлових будинків у селищі Бородянка Бучанського району Київщини. Тоді це спричинило неабиякий резонанс і критику в місцевих пабліках, однак сам Дмитро Науменко конфлікту інтересів в даній ситуації не вбачав, оскільки, як зауважував він, депутат Бородянської громади, яким він є – не посадова особа.

Читайте: Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Бородянці

Про інших великих підрядників

ТОВ “Будівельна компания “Еліт” зареєстровано в 2007 році Донецьку, з того часу кілька разів змінювало місце реєстрації, на сьогодні “прописане” в селі Драчино Закарпатської області. Статутний капітал – 44 тис. гривень. Засновник та кінцевий бенефіціар – прописаний в Донецьку Володимир Харченко. Директор – Ігор Брущенко.

За результатами участі у публічних закупівлях ТОВ “Будівельна компания “Еліт” уклало 30 договорів на 123,74 млн гривень. Найбільший замовник – Курахівська міська рада, від якої отримано замовлень майже на 69 млн гривень.

ТОВ “І.Б.К. Девелопмент” зареєстровано в 2013 році в Києві. Статутний капітал – 500 тис. гривень. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових приміщень. Засновники – Олександр Лук’янець (69,86%), Олег Волинцев (19,96%) і Віталій Жуківський (10,18%, директор).

За підсумками участі в публічних закупівлях ТОВ “І.Б.К. Девелопмент” отримало 269 підрядів загальною вартістю 1,32 млрд ​​гривень. Найбільший замовник – ДРР КОВА, з яким укладено 49 договорів на 533,3 млн гривень. 

Читайте: Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Ворзелі, Блиставиці, Луб’янці та Гаврилівці

Нагадаємо, селище Макарів стало одним із найвідоміших прикладів жорстокості військ росії. Російсько-окупаційні війська були помічені в Макарові вже в перші дні війни. Так, 27 лютого російська техніка проїхала селище у напрямку до Києва. Вже 2 березня в ЗСУ заявили про звільнення Макарова, проте бої в районі населеного пункту ще тривали, а селище продовжувало зазнавати ракетних ударів та мінометних обстрілів. Внаслідок контрнаступу ЗСУ 1 квітня 2022 року вся територія Макарівської громади була деокупована.

Читайте: Макарів: звільнена земля сильних людей

Після звільнення у Макарові виявляли братські могили та поодинокі тіла закатованих мирних мешканців. За даними КОВА, у Макарові зазнали пошкоджень близько 40% будівель. В липні у Макарові відкрили модульне містечко для тимчасового проживання людей, в яких російські окупанти залишили без житла.

Читайте: Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Макарові

Макарівський селищний голова – Вадим Токар.

* ТОВ “Арх-Буд” (код ЄДРПОУ: 31783320)

** ТОВ “Будівельна компания “Еліт” (код ЄДРПОУ: 35456735)

*** ТОВ “І. Б. К. Девелопмент” (код ЄДРПОУ: 38831585)

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Альона Момот
Рекомендуємо до перегляду
Чергова “туалетна схема”: столична Нацполіція зацікавилася спробою відведення землі під ТРЦ Вагіфа Алієва
Чергова “туалетна схема”: столична Нацполіція зацікавилася спробою відведення землі під ТРЦ Вагіфа Алієва
09:00 Столична Нацполіція розслідує можливі порушення законодавства при спробі передачі міською владою земельної ділянки на вул. Кіото біля станції метро “Лісова” в оренду ТОВ…
Реалії відбудови Гостомельської громади у цифрах і фактах
Реалії відбудови Гостомельської громади у цифрах і фактах
09:00 Гостомельська селищна громада, яка однією з перших прийняла удар повномасштабного вторгнення на Київщині, продовжує повставати з руїн. Станом на початок 2025 року тільки…
Зупинити Київраду: столичні активісти у суді оскаржують рішення про передачу забудовнику землі під садибою Родіна
Зупинити Київраду: столичні активісти у суді оскаржують рішення про передачу забудовнику землі під садибою Родіна
09:00 В історії запланованого будівництва житлового комплексу (ЖК) “Franklin Concept House” на місці садиби Осипа Родіна (вул. Олеся Гончара, 71) може трапитися несподіваний фінал.…
Banner
QlU7mDx4