Справи насущні: скільки та на що у вересні 2023-го витрачав Київ

Справи насущні: скільки та на що у вересні 2023-го витрачав Київ

Протягом вересня цього року розпорядники бюджетних коштів Києва замовили товарів, робіт та послуг на 1,87 млрд гривень. Здебільшого місто живе своїми поточними проблемами та потребами, замовляючи ремонти транспортних розв’язок та прибудинкових територій, закуповуючи медобладнання, автозапчатини та паливо. Однак дух війни присутній в закупівлях тилової столиці: на значні суми замовлено капремонт в Київському госпіталі ветеранів війни, облаштування укриттів в житлових будинках та постачання модульних котелень. Водночас зустрічаються і цікаві покупки, серед яких саджанці для озеленення Оболоні майже на 6 млн гривень, девять новеньких авто для муніципальної охорони за 7 млн гривень та проєкт відновлення Паркового мосту за 4 млн гривень. Що ще замовляли в столиці у вересні 2023 року та хто став найбільшими підрядниками – у ювілейній п’ятдесятій частині циклу КиївВлади “Справи насущні”.

Як стало відомо KВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у вересні 2023 року розпорядники столичних бюджетних коштів уклали за результатами публічних закупівель 4602 договори на 1,87 млрд гривень.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Найбільші видатки

Майже половину вересневих видатків столиці – 922,27 млн гривень – спрямували на будівельні та капітальні роботи. Ця стаття витрат включає дуже широкий спектр робіт майже по тисячі договорів, включаючи дорожні роботи, ремонти в житлових будинках, освітніх та медичних закладах, в тому числі в їх укриттях. Cаме по цій статті були підписані найдорожчі договори столиці за весь вересень. 

Так, найдорожчими замовленнями по цій статті і загалом по Києву минулого місяця стали два договори КНП “Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни” на проведення капремонту приміщень 9-го та 10-го поверхів головного корпусу госпіталю (вул. Федора Максименка, 26 у Оболонському районі) загальною ціною 143,72 млн гривень. Обидва договори без конкурсу підписали з ТОВ “Абсолют-Клімат” (*), яке обрали підрядником без конкурсу, оскільки більше жодна компанія не подала заявки для участі в цих закупівлях. Ремонти приміщень двох поверхів госпіталю “Абсолют-Клімат” повинно буде виконати до кінця поточного року. Через цю закупівлю на засіданні Київради 5 жовтня, нагадаємо, розгорівся цілий скандал. 

Читайте: Департамент охорони здоров’я КМДА намагається приховати порушення порядку тендерних закупівель, – депутатка Ярош

Ще майже 130 млн гривень спрямували на сотню капремонтів підвалів житлових будинків для використання під укриття. Найактивнішими у замовленні таких робіт були профільні управління Голосіївської, Дніпровської та Печерської райдержадміністрацій (РДА).

Серед найкоштовніших договорів вересня по статті будівельних та ремонтних робіт і взагалі за місяць також ремонт на тунельному шляхопроводі транспортної розв’язки Севастопольської площі за 79,13 млн гривень. Відповідний договір підписано між КП “Київавтошляхміст” та ТОВ “Центр гідроізоляції і покрівлі”. Зазначимо, що капітальних робіт на об’єкті не передбачається, за вказані кошти до кінця 2024 року там повинні лише загерметизувати шви і тріщини, а також обновити бетонні поверхні.

Читайте: В Києві майже за 80 млн гривень хочуть підремонтувати тунель на Севастопольській площі

Також до будівельних та ремонтних робіт віднесли договір КП “Київтеплоенерго” з ТОВ “Доля і КО. ЛДТ” на будівництво 2 черги цифрової системи відомчого радіозв’язку підприємства (пл. Івана Франка, 5) за 25,51 млн гривень, яке повинно бути завершено не пізніше кінця поточного року. Цей договір також увійшов в ТОП-5 найдорожчих замовлень в столиці протягом вересня.

На другій сходинці серед найбільших видатків столиці минулого місяця – закупівля ліків, медобладнання та гігієнічних засобів на 260,5 млн гривень. З цієї суми замовлень на 206 млн гривень припало на Департамент охорони здоров’я Київської міськдержадміністрації (КМДА), який серед іншого уклав найкоштовніший договір по цій статті видатків, який увійшов до п’ятірки найбільших замовлень столиці у вересні. Мова про закупівлю департаментом 20 гемодіалізних апаратів німецького виробництва за 42,8 млн гривень, які повинні бути поставлені до кінця поточного року в заклади охорони здоров’я Києва (список медзакладів не опублікований). 

Читайте: Мільярди на медицину: у Київраді прийняли нову програму і висунули вимогу щодо відставки Гінзбург

Третє місце посіло замовлення КП “Київтеплоенерго” восьми дизельних транспортабельних котелень на загальну суму 99,11 млн гривень. Замовили котельні без конкурсу, підписавши три договори з одним постачальником – ТОВ “Укренергопром” (**). За умовами договорів, підрядник до кінця поточного року повинен поставити по три транспортабельні котельні установки ТКУ-1800 для Дніпровського та Оболонського районів, та дві – для Печерського. 

Читайте: “Київтеплоенерго” майже на 100 мільйонів гривень закупило мобільних котелень для трьох районів

На четвертому місці опинилася закупівля для міста паливо-мастильних матеріалів на загальну суму 82,35 млн гривень. Найбільшим замовником по цій статті видатків стало транспорте КП “Київпастранс”.

Закривають п’ятірку найбільших видатків Києва у вересні з сумою 58,22 млн гривень договори на постачання автозапчастин та шин. Найбільше серед замовленого – обладнання та приладдя для громадського транспорту, оскільки найдорожчі договори укладені підприємством “Київпастранс”.

Також серед значних замовлень столичних розпорядників бюджетних коштів:

  • путівки для оздоровлення 1280 дітей у Івано-Франківській, Київській та Львівській областях на 29,36 млн гривень на замовлення Департаменту молоді та спорту КМДА;

  • капремонти 22 прибудинкових територій на загальну суму 25,83 млн гривень на замовлення профільних управлінь райдержадміністрацій;

  • поточний ремонт вул. Бориспільської (між вулицями Привокзальною та Санаторною в обох напрямках) за 23,22 млн гривень на замовлення КП “ШЕУ по ремонту  та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району;

  • обстеження та розчистка русла річки Либідь на ділянці від вул. Саперно-Слобідської до урочища Лиса Гора за 14,63 млн гривень на замовлення КП “Плесо”;

  • ремонт надземного пішохідного переходу біля станції “Лівий берег” залізнично-автомобільного мостового переходу через Дніпро за 11,24 млн гривень на замовлення КП “Київавтошляхміст”; 

  • 6 авто Renault Duster та 3 Renault Express за 7,18 млн гривень на замовлення КП “Муніципальна охорона”. 

  • саджанці дерев та кущів на 5,82 млн гривень на замовлення КП по утриманню зелених насаджень Оболонського району;

  • проєкт відновлення несних конструкцій Паркового пішохідного мосту через  Дніпро на Труханів острів за 4,14 млн гривень на замовлення КП “Київавтошляхміст”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Найбільші замовники

Освоювали бюджетні кошти столиці у вересні 404 організаторів тендерів – це комунальні підприємства та установи, департаменти КМДА та управління РДА.

Із загальної ціни укладених через Prozorro договорів (1,87 млрд гривень) на найбільші суми замовлень зробили Департамент охорони здоров’я КМДА (216,16 млн гривень), КП “Київтеплоенерго” (188,09 млн гривень), КНП “Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни” (147,94 млн гривень) та КП Київавтошляхміст (105,82 млн гривень).

Читайте: З 24 лютого 2022 року КМДА витратила на медичні закупівлі 850 млн гривень

Справи насущні: скільки та на що у вересні 2023-го витрачав Київ

Найбільші підрядники

Замовляли у вересні в столиці товари, послуги та роботи майже у двох тисяч компаній та підприємців. При цьому на найбільшу суму зі значним відривом від інших учасників – 143,72 млн гривень – договорів підписано з ТОВ “Абсолют-Клімат”. Йому дісталося всього два, але дуже коштовних підряди – на капремонт приміщень 9-го та 10-го поверхів головного корпусу КНП “Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни”.

На другому місці серед найбільших підрядників вересня опинилося ТОВ “Укренергопром”, у якого на 99,1 млн гривень КП “Київтеплоенерго” замовило модульних котельних установок.

Третє місце посіло ТОВ “Центр гідроізоляції і покрівлі” (***), яке на замовлення КП “Київавтошляхміст” майже за 80 млн гривень повинно відремонтувати тунельний шляхопровід транспортної розв’язки Севастопольської площі, а на замовлення  КП “Київтеплоенерго” за 2,31 млн гривень здійснити ремонтні роботи на ТЕЦ-6. 

Справи насущні: скільки та на що у вересні 2023-го витрачав Київ

20 компаній та підприємців, які у вересні отримали в Києві замовлення на найбільші суми 

Про найбільших підрядників

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Абсолют-Клімат” зареєстровано в 2008 році в Києві. Власник та керівник –  В’ячеслав Березовський.

ТОВ “Абсолют-Клімат” є співзасновником корпорації “Євробудінвест”. Останнє, за даними Youcontrol, має відношення до “Групи родини Вознюк”, ключовою особою якої є депутат Верховної Ради VII та VIII скликань Юрій Вознюк. До політичної кар’єри у Верховній Раді, з 2010 року Юрій Вознюк був депутатом Рівненської міськради від партії “Фронт змін”. У парламент VII скликання (2012 – 2014 роки) він був обраний по одномандатному виборчому округу на Рівненщині від ВО “Батьківщина”, VIII скликання (2014 – 2018 роки) – від партії “Народний Фронт”. Намагався стати депутатом Верховної Ради він і на виборах 2019 року як самовисуванець, але обраний не був. В 2020 році Юрій Вознюк балотувався на посаду міського голови Рівного від політичної партії “За майбутнє”, зайнявши шосте місце.

ТОВ “Абсолют-Клімат” за результатами публічних закупівель підписало 154 договори 3,31 млрд гривень. Найбільші замовники – КНП “Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни”, яке крім ремонту 9 та 10 поверхів своєї будівлі замовляло у цієї компанії також ремонт 4-8, 11 поверхів, а також капремонт фасадів.  До слова, згідно інформації зі ЗМІ, у госпіталі планують створити великий реабілітаційний центр, з літа минулого року медзаклад почав приймати лікування та реабілітацію поранених українських військовослужбовців.

Читайте: У Кличка влаштували таємний розпил на ремонті госпіталю ветеранів війни за 1 млрд гривень, – “Наші гроші”

ТОВ “Абсолют-Клімат” “засвітилося” в декількох кримінальних провадженнях. Так, з листопада 2019 року слідчі Головного управління ДФС у Києві розслідують провадження № 42019100000000747, в рамках якого директора цієї компанії підозрюють в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. За матеріалами справи, керівник ТОВ “Абсолют-Клімат” спільно з фірмами з ознаками фіктивності в 2018-2019 роках завищили податковий кредит з ПДВ на 7,5 млн гривень.


З листопада 2018 року слідчі СБУ в рамках кримінального провадження №42018100000001118 підозрюють “Абсолют-Клімат” в участі як посередника у схемі керівників КП “Інженерний центр” та низки комерційних фірм у 2016-2018 роках. Слідчі вважали, що підрядники “Інженерного центру” – ТОВ “Плутон-С” та ТОВ “Армабуд лтд” – переказували гроші іншим фірмам, серед яких ТОВ “Абсолют-Клімат”, за роботи, які не виконувалися. Після чого кошти переводилися компаніям з ознаками фіктивності, які в свою чергу виводили гроші для відкату керівництву комунального підприємства та цим підрядникам.

ТОВ “Укренергопром” зареєстровано в 2003 році в Києві. Статутний капітал – 18,5 тис. гривень. Основний вид діяльності – монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування. Засновником та директором є Юрій Герасименко.

За даними Clarity Project, у результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “Укренергопром” уклало 155 договорів на 252,04 млн гривень. Найбільший замовник – КП “Київтеплоенерго”, від якого компанія отримала 7 підрядів на 211,87 млн гривень. 

ТОВ “Укренергопром” також має у своєму досьє кримінальні провадження. Зокрема, з 2019 року фірма підозрюється у (провадження № 32019100000000608 від 24.10.2019 року) у реалізації схеми приховування походження коштів та ухиленні від сплати податків.

ТОВ “Центр гідроізоляції і покрівлі” зареєстровано в 2010 році в Києві. Статутний капітал – 1 тис. гривень. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель. Засновники та кінцеві бенефіціари – Сергій Єланцев (директор) та Михайло Семенюк.

Сергій Єланцев є чоловіком Ірини Єланцевої, яка в 2016-2019 роках була начальником відділу опіки, піклування, усиновлення та розвитку сімейних форм виховання Служби у справах дітей Дарницької РДА (про це вказано в її деклараціях за відповідні роки).

Через Prozorro ТОВ “Центр гідроізоляції і покрівлі” уклало 120 договорів на 492 млн гривень. Найбільші замовники  – ПАТ “Укргідроенерго” та КП “Київавтошляхміст”.

Читайте: “Київавтошляхміст” роздав майже 135 млн гривень на ремонти столичних мостів

КНП “Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни” тимчасово очолює Борис Борисов. Підприємство підпорядковане Департаменту охорони здоров’я КМДА на чолі з Валентиною Гінзбург.

КП “Київтеплоенерго” з 22 грудня 2018 року керує В’ячеслав Бінд. Вого підпорядковане Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА, який з 17 липня 2017 року очолює Дмитро Науменко. За роботу цього департаменту відповідає заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

КП “Київавтошляхміст” з листопада 2019 року тимчасово керує Богдан Кобернюк. Підприємство входить в структуру КК “Київавтодор”, генеральним директором якої з 5 липня 2022 року є Олександр Федоренко. Він же з 19 травня 2020 року очолював цю комунальну корпорацію на правах виконувача обов’язків керівника. 

КК “Київавтодор” підпорядковується Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, який з 1 вересня 2021 року очолює Руслан Кандибор. Діяльність зазначеного департаменту з 9 листопада 2021 року спрямовує особисто голова КМДА Віталій Кличко.

* ТОВ “Абсолют-Клімат” (код ЄДРПОУ: 35837877)

** ТОВ “Укренергопром”  (код ЄДРПОУ: 32589733)

*** ТОВ “Центр гідроізоляції і покрівлі” (код ЄДРПОУ: 37024912)

Читайте також: : Справи насущні: скільки та на що в серпні витрачав Бориспіль

Справи насущні: скільки та на що в серпні витрачав Іванків

Справи насущні: скільки та на що у вересні витрачала Біла Церква

Справи насущні: скільки та на що у вересні витрачали Бровари

Справи насущні: скільки та на що у вересні витрачала Глеваха

Справи насущні: скільки та на що у жовтні витрачав Яготин

Справи насущні: скільки та на що у жовтні витрачав Димер

Справи насущні: скільки та на що у жовтні витрачав Переяслав

Справи насущні: скільки та на що у вересні витрачала Березань

Справи насущні: скільки та на що у листопаді витрачало Вишневе

Справи насущні: скільки та на що у листопаді витрачала Пісківка

Справи насущні: скільки та на що у листопаді витрачав Фастів

Справи насущні: скільки та на що у листопаді витрачала Миронівка

Справи насущні: скільки та на що у грудні витрачав Макарів

Справи насущні: скільки та на що у грудні витрачав Вишгород

Справи насущні: скільки та на що у грудні витрачав Гостомель

Справи насущні: скільки та на що у грудні витрачав Козин

Справи насущні: скільки та на що в лютому витрачали Гребінки

Справи насущні: скільки та на що у лютому витрачала Березань

Справи насущні: скільки та на що у лютому витрачали Чабани

Справи насущні: скільки та на що у лютому витрачала Українка

Справи насущні: скільки та на що у лютому витрачала Згурівка

Справи насущні: скільки та на що у березні вистачало Ставище

Справи насущні: скільки та на що у березні витрачав Обухів

Справи насущні: скільки та на що у березні витрачав Тетіїв

Справи насущні: скільки та на що у березні витрачав Богуслав

Справи насущні: скільки та на що у квітні витрачало Коцюбинське

Справи насущні: скільки та на що у квітні витрачала Боярка

Справи насущні: скільки та на що у квітні витрачав Васильків

Справи насущні: скільки та на що у квітні витрачала Сквира

Справи насущні: скільки та на що у травні витрачала Калита

Справи насущні: скільки та на що у травні витрачав Ржищів

Справи насущні: скільки та на що у травні витрачала Баришівка

Справи насущні: скільки та на що у травні витрачала Велика Димерка

Справи насущні: скільки та на що у травні витрачала Тараща

Справи насущні: скільки та на що у червні витрачав Бориспіль

Справи насущні: скільки та на що у червні витрачав Узин

Справи насущні: скільки та на що у червні витрачав Димер

Справи насущні: скільки та на що у червні витрачав Іванків

Справи насущні: скільки та на що у липні витрачав Яготин

Справи прокурорські: за час воєнного стану Офіс генпрокурора витратив на своє утримання понад 200 млн гривень

Справи насущні: скільки та на що у липні витрачав Козин

Справи насущні: скільки та на що у липні витрачав Кагарлик

Справи насущні: скільки та на що у серпні витрачала Миронівка

Справи насущні: скільки та на що у серпні витрачав Славутич

Справи насущні: скільки та на що у серпні витрачали Бровари

Справи насущні: скільки та на що у серпні витрачала Кожанка

Справи насущні: скільки та на що у вересні витрачала Згурівка

Справи насущні: скільки та на що у вересні витрачав Богуслав

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Альона Момот
Рекомендуємо до перегляду
Безкарність в дії: столичний суд звільнив від відповідальності “за розтрати” чергового посадовця КП “Плесо”
Безкарність в дії: столичний суд звільнив від відповідальності “за розтрати” чергового посадовця КП “Плесо”
09:00 У столиці звільнено від кримінальної відповідальності чергового посадовця КП “Плесо”. Нещодавно суд закрив справу щодо службової недбалості з боку інженера технагляду Олександра Нудьги…
Махінація на 282 мільйони: фігуранти справи щодо привласнення майна “Київміськбуду” постануть перед судом
Махінація на 282 мільйони: фігуранти справи щодо привласнення майна “Київміськбуду” постануть перед судом
09:00 ДБР спільно з Офісом Генпрокурора пробують притягти до відповідальності осіб, які можуть бути причетними до заволодіння майном ПрАТ “ХК “Київміськбуд” на суму 282,5…
Крапка з комою: прокуратура продовжує судитися з Коцюбинським за тисячі гектарів столичної землі
Крапка з комою: прокуратура продовжує судитися з Коцюбинським за тисячі гектарів столичної землі
09:00 Не дивлячись на те, що у березні 2024 року Верховний Суд остаточно скасував рішення Бучанської райради, згідно з яким до складу селища Коцюбинське…
Banner
QlU7mDx4