Справи насущні: скільки та на що в серпні витрачав Бориспіль

Справи насущні: скільки та на що в серпні витрачав Бориспіль

В серпні поточного року місцева влада Борисполя та підпорядковані їй підприємства уклали за результатами публічних закупівель майже чотири сотні договорів на понад 30 млн гривень. Більше третини цих коштів направлено на поточні витрати міста – прибирання вулиць, утримання мереж освітлення, зливоприймальних колодязів та зелених насаджень. Влетіли в копієчку міському бюджету також паливо, електроенергія та продукти харчування для комунальних закладів. Водночас значні витрати Борисполя пов’язані з викликами часу. Зокрема, центральна райлікарня Борисполя замовила реконструкцію своєї системи киснепостачання, управління освіти міста – поставку 1,3 тисячі лав для укриттів навчальних закладів, а виконком міськради – дообладнання системи центрального оповіщення. Історія про витрати Борисполя – перша частина циклу КиївВлади “Справи насущні”.

Як стало відомо KВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у серпні 2022 року Бориспільська міська рада і підпорядковані їй підприємства та установи уклали за результатами публічних закупівель 397 договорів на 30,31 млн гривень.

Розподіл коштів по статтям видатків виглядає наступним чином. Більше половини вказаних коштів – 15,31 млн гривень – направлені на будівельні роботи та поточні ремонти. Наступними по кількості витрачених коштів є затрати на нафтопродукти, паливо та електроенергію – 2,57 млн гривень, меблі, побутова хімія та засоби для чищення – 1,58 млн гривень, продукти харчування, напої, тютюн та супутня продукція – майже 600 тис. гривень, ремонт і технічне обслуговування – 583,95 тис. гривень. Які саме договори ховаються за цими статтями видатків – далі.

Найдорожчі договори

Серед майже чотирьох сотень договорів мільйонну позначку по ціні перетнули шість, а укладені вони трьома замовниками.

Найдорожчий протягом минулого місяця договір (ціна – 9,92 млн гривень) за результатами публічних закупівель в Борисполі був укладений 26 серпня Головним управлінням житлово-комунального господарства Бориспільської міськради з підпорядкованим цій же міськраді комунальним підприємством “Виробниче управління комунального господарства” (*) на послуги з благоустрою. Зокрема, цей договір передбачав утримання до кінця поточного року мереж освітлення, зливоприймальних колодязів, зелених насаджень та кладовищ. Однак ця угода за згодою сторін була розірвана через два тижні після підписання з нульовою оплатою по ній.

Це управління уклало з КП “Виробниче управління комунального господарства” ще один дороговартісний договір (ціна 1,89 млн гривень), за умовами якого підрядник повинен до кінця поточного року прибирати та підмітати територію громади. 

Читайте: Без сміття: влада Бориспільської, Броварської та Фастівської громад готується до побудови заводів з обробки побутових відходів

Комунальне некомерційне підприємство “Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування” в серпні підписало одразу два коштовні договори (1, 2) загальною ціною 4,15 млн гривень на реконструкцію системи киснепостачання медустанови. Обидві угоди укладено з ТОВ “Атіс+1” (**), яке повинно виконати всі роботи до кінця поточного року.

Ще два договори, ціна яких більша мільйона гривень, підписало Управління науки Бориспільської міськради. Перший договір (ціна – 1,48 млн гривень) укладено з держпідприємстом “Укрінтеренерго” (***) на постачання електроенергії, другий (ціна – 1,26 млн гривень) – з ФОП “Кушнарьов Дмитро Віталійович” на поставку 1,3 тисяч лав для укриттів навчальних закладів міста.

Найбільші замовники

Розпоряджалися протягом серпня міськими коштами у Борисполі 18 юросіб: 7 комунальних підприємств, 5 управлінь та виконком Бориспільської міськради, 2 ліцеї, 2 міських центри та 1 служба. Однак левову частку коштів – 26,3 млн гривень або 83% – було освоєно всього трьома замовниками, які, власне, і підписали найдорожчі протягом місяця договори.

Так, лідером по використанню міських коштів у серпні стало Головне управління житлово-комунального господарства Бориспільської міськради, яке уклало 43 договори на 13,46 млн гривень. На другому місці по загальній ціні укладених в серпні договорів – Управління освіти і науки Бориспільської міськради, яке підписало 60 угод на 6,54 млн гривень. Закриває трійку лідерів по використанню міських коштів КНП “Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування”, яке підписало за місяць 40 договорів на 4,88 млн гривень.

Відмітимо, що виконком Бориспільської міськради у серпні провів успішно 11 закупівель, за результатами яких підписав таку ж кількість договорів на 1,88 млн гривень, зайнявши четверте місце по використанню міських коштів. Більше половина цих грошей – 930 тис. гривень – становить договір з ТОВ “НВП “Озон С” (****) на обладнання для місцевої системи централізованого оповіщення.

Решта 14 комунальних замовників Борисполя за загальною ціною підписаних угод не перетнули мільйонну позначку.

Справи насущні: скільки та на що в серпні витрачав Бориспіль

Найбільші підрядники

Договорів на найбільшу суму в серпні в Борисполі було укладено з КП “Виробниче управління комунального господарства”. Всього це КП отримало 6 підрядів на 11,86 млн гривень, проте, як описано вище, найдорожчий договір на 9,93 млн гривень був розірваний.

На другому місці по ціні укладених договорів ТОВ “Атіс +1”, яке отримало два замовлення на 4,15 млн гривень – на реконструкцію системи киснепостачання Бориспільської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування”.

Третє місце посіло ТОВ “Руол Стандарт” (*****), з яким КНП “Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування” та Управління освіти і науки Бориспільської міськради уклало сумарно 12 договорів на 1,4 млн гривень на поставку продуктів харчування (соняшникової олії, круп, овочів та соків) у вказану лікарню та навчальні заклади міста.

На четвертому місці – підприємець Дмитро Кушнарьов, який отримав два підряди на поставку лав для укриттів загальною вартістю 1,28 млн гривень. Його замовниками в серпня були Бориспільськоий ліцей ім. Костянтина Могилка та Управління освіти і науки Бориспільської міськради.

П’яте місце посіло КП “Благоустрій” (******), яке всі свої 13 підрядів на 690,57 тис. гривень отримало від Головного управління ЖКГ Бориспільської міськради. Всі договори між ними передбачають поточний ремонт доріг міста.

Конкурентність 

Із загальної кількості договорів 365 або 93% договорів було укладено без аукціонів. Їх загальна ціна склала на 9,3 млн гривень. Найбільше договорів без конкуренції уклав виконком Бориспільської міськради – 137 договори на 6,04 млн гривень. В трійці найдорожчих замовлень виконкому без конкурсів – електроенергія на 1,48 млн гривень у ДП “Укрінтеренерго”, обладнання для місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення на 930 тис. гривень у ТОВ “НВП “Озон С” та свіжі овочі та фрукту майже на 420 тис. гривень у підприємиці Світлани Суботіної.

Із 365 неконкурентних договорів 52 на 5,12 млн гривень замовники підписали за переговорною процедурою, скориставшись постановою Кабміну від 28.02.2022 року №169 про здійснення закупівель в умовах воєнного стану. Предмети цих закупок найрізноматніші – від будматеріалів до канцтоварів та рідини для біотуалетів. Зокрема, три вищеперераховані договори виконкому Бориспільської міськради укладені на основі цієї постанови.

Раніше KВ повідомляла, що Головне управління житлово-комунального господарства виконкому Бориспільської міськради шукає підрядника для проведення ремонту мереж вуличного освітлення на території Бориспільської громади. За ці роботи міськрада готова заплатити майже 2,4 млн гривень. 

Читайте: Бориспіль планує витратити більше 2 млн гривень на вуличне освітлення

Голова Бориспільської міськради – Володимир Борисенко.

* КП “Виробниче управління комунального господарства” (код ЄДРПОУ: 03363720)

** ТОВ “Атіс+1” (код ЄДРПОУ: 39757481)

*** ДП “Укрінтеренерго” (код ЄДРПОУ: 19480600)

**** ТОВ “НВП “Озон С” (код ЄДРПОУ: 32723765)

***** ТОВ “Руол Стандарт” (код ЄДРПОУ: 34200887)

****** КП “Благоустрій” (код ЄДРПОУ :37417038)

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Альона Момот
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4