Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Київ

Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Київ

Загальна вартість замовлень столичних розпорядників бюджетних коштів в червні 2024 року сягла майже 5 млрд гривень – це ледь не вдвічі більше, ніж місяцем раніше. Цей стрибок пов’язаний з підписанням КП “Київтеплоенерго” договору на постачання когенераційних установок (міні-ТЕЦ) на понад 1 млрд гривень, що є рекордною ціною для такого обладнання в Україні. Відзначилися червневі замовлення столиці також відновленням активності КО “Київзеленбуд” у ремонтах скверів, від яких ця організація з початку поточного року утримувалася.

Як стало відомо КВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у червні 2024 року розпорядники бюджетних коштів столиці уклали за результатами публічних закупівель 4 539 договорів. Їх загальна ціна склала 4,98 млрд гривень.

Найбільші замовлення

Четвертий місяць поспіль найбільше коштів столиця спрямовує на будівельні та ремонтні роботи – всього укладено 782 договори на 2 млрд гривень. Найдорожчим тут став договір (ціна – майже 383 млн гривень) комунального підприємства “Київбудреконструкція” на чергову реконструкцію дамб мулових полів № 1 та № 2 Бортницької станції аерації (БСА), де висушують осад зі стічних вод столичного регіону. Довірили такий коштовний підряд ТОВ “Сінергія Буд” з мізерним досвідом перемог в тендерах: до цього ця компанія поставила партію насосів для аеропорту “Бориспіль” та ремонтувала роздягальню, душову і навіси на пляжі Запорізької області. Нагадаємо, що дамби БСА потребують постійної підсипки та укріплення, адже мулові поля переповнені щонайменше втричі від своєї проєктної потужності і без реконструкції самої станції обʼєми осаду невпинно зростають.

Читайте: Реконструкцію дамб мулових полів БСА за 383 млн гривень довірили компанії з досвідом ремонтика пляжних навісів

Наступний серед найдорожчих “ремонтних” угод столиці в червні – капремонт будівлі дитсадка № 799 за 217,03 млн гривень на замовлення освітнього управління Дарницького району. За ці кошти ТОВ “Будівельне підприємство “Еталон-Буд Плюс”, яке було створене найбільшим серійним засновником фірм в Україні, повинно буде утеплити дитсадок, замінити комунікації, встановити майже півсотні відеокамер та змонтувати у дворі нові ігрові комплекси. 

Читайте: Один з улюблених підрядників Дарницької РДА за 217 млн гривень розпочинає капремонт садочку №799

Червневі замовлення столиці по цій статті відзначилися і відновленням активності КО “Київзеленбуд” в ремонті скверів, від замовлень яких з початку поточного року ця організація утримувалася. Протягом минулого місяця обʼєднання уклало договорів на 16 млн гривень, в рамках яких протягом двох найближчих місяців повинні навести красу у чотирьох скверах – по вулицям Бориспільській (бювет), Симиренка між будинками №5-В та 7-А, Лятошинського, 8-А, а також Петра Вершигори навпроти будинку №5. Зазначимо, що в липні це КО встигло замовити капремонти ще у двох зелених зонах – парку культури та відпочинку «Пуща-Водиця” та скверу на вул. Вишгородській, 32/2 в Оболонському району, які обійдуться ще майже у 8 млн гривень.

Друге місце серед найбільших статей видатків Києва минулого місяця – когенераційні установки (міні-ТЕЦ) за 1,12 млрд гривень, які виробляють електричну і теплову енергію. Для такого обладнання ця ціна є рекордною для України. Закупило установки КП “Київтеплоенерго”, на яке пала підозра в організації тендеру під “свою” компанію, адже на його підготовку відвели менше тижня. Підрядником було обрано словацьку компанію “KTS Engineering s.r.o.”

Читайте: “Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень

Заключним в ТОП-5 найбільших замовлень Києва стало медобладнання, ліки та засоби гігієни, на які сумарно спрямували 586,37 млн гривень. На більшу половину цих грошей (260 млн гривень) Депаратментом охорони здоровʼя Київської міськдержадміністрації (КМДА) закуплено антинеопластичних засобів – це медикаменти, які застосовують для лікування злоякісних пухлин.

Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Київ

Серед вагомих червневих замовлень також слід виділити облаштування укриттів, на які уклали договорів загальною ціною понад чверть мільярда гривень. Більша частина цих грошей (понад 184 млн гривень) піде на будівництво нових укриттів в двох навчальних закладах – дитсадка №132 Дарницького району та ліцею «Універсум» Шевченківського району. На решту коштів назамовляли капітальних та поточних ремонтів в існуючих укриттях (включно з проєктними роботами) в навчальних заклада, лікарнях та житлових будинках.

Найбільший замовник та підрядник

Протягом червня в Києві замовниками виступали 384 розпорядники коштів – комунальні підприємства та установи, департаменти КМДА та управління райдержадміністрації (РДА). Пʼятий місяць поспіль перелік найбільших замовників столиці очолює КП “Київтеплоенерго” – через нього було підписано угод на 1,7 млрд гривень. Крім рекордного по ціні договору на постачання міні-ТЕЦ за 1,12 млрд гривень, це КП серед іншого замовило 8 дизельних транспортабельних котелень, одну аварійну машину, проєкт реконструкції ТЕЦ-5, а також ремонт фасадів, ганків та приміщень своєї будівлі по вул. Жилянській.

Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Київ

Підрядниками минулого місяця обирали майже 2 тисячі компаній та ФОПів. В лідери цього списку – фірму “KTS Engineering s.r.o.” – вивів договір з КП “Київтеплоенерго” на постачання когенераційних установок. 

Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Київ

Про “KTS Engineering s.r.o.” (найбільший підрядник Києва в червні) відомо, що це словацька компанія з реєстрацією в Братиславі (дані Clarity Project). До перемоги у тендері “Київтеплоенерго” ця компанія двічі отримувала бюджетні підряди в Україні – обидва в 2020 році на поставку запчастин для АТ “Укртрансгаз” загальною ціною 126,47 млн гривень.

На сайті “KTS Engineering s.r.o.” вказано, що ця фірма є офіційним партнером компаній INNIO, Nidec Leroy-Somer і Baker Hughes в Україні. Її представництва розташовані в Словаччині, Австрії, Узбекистані та Україні.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, КП “Київтеплоенерго” (найбільший замовник Києва в червні) було засновано Київрадою у червні 2016 року. Це підприємство стало основним постачальником киянам тепла та гарячої води у травні 2018 року, після завершення дії договору між містом та ПАТ “Київенерго”. З 22 грудня 2018 року КП “Київтеплоенерго” керує Вʼячеслав Бінд (на колажі праворуч).

КП “Київтеплоенерго” підпорядковане Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА, який з 17 липня 2017 року очолює Дмитро Науменко. За роботу цього департаменту відповідає заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Читайте: Київрада приховує від громадськості умови кредиту від ЄБРР для “Київтеплоенерго” на майже 5 млрд гривень

Нагадаємо, що сумарна вартість замовлень Києва в травні поточного року була майже вдвічі меншою, ніж в червні, та становила 2,71 млн гривень. Серед іншого, ці гроші спрямовували асфальт та бруківку, ліки та медобладнання, а також путівки для дітей. Найдорожчим замовленням місяця став масштабний капремонт дитсадку в Дарницькому районі Києва, який має тривати до кінця наступного року. Цей підряд вартістю дві сотні мільйонів гривень без конкурсу довірили столичному ТОВ “Київська будівельно-монтажна компанія”, яке раніше належало бізнесмену, що безуспішно намагався стати депутатом Київради від “Європейської солідарності”.

Читайте матеріали КиївВлади про замовлення Києва, а також міст, селищ та сіл столичного регіону

Фото: колаж КВ

Альона Момот

КиївВлада
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Іванків
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Іванків
09:00 У серпні поточного року бюджетні замовники селища Іванків Вишгородського району зробили замовлень майже на 2,7 млн гривень. Майже чверть цих грошей “пішла” на…
Гроші в нікуди та сумнівні демонтажі: аудитори перевірили, як в КМДА контролюють благоустрій
Гроші в нікуди та сумнівні демонтажі: аудитори перевірили, як в КМДА контролюють благоустрій
09:00 Аудитори Київської міськдержадміністрації (КМДА) нещодавно завершили перевірку діяльності Департаменту територіального контролю КМДА (раніше – Департамент міського благоустрою) і КП “Київблагоустрій за період 2021-2023…
Київщина придбала майже дві сотні шкільних автобусів, але чому потреба в них постійно зберігається
Київщина придбала майже дві сотні шкільних автобусів, але чому потреба в них постійно зберігається
09:00 В рамках підготовки до нового навчального року освітній департамент Київської області придбав 41 шкільний автобус за понад 141 млн гривень. Ці кошти зібрали…
Banner
QlU7mDx4