Справи насущні: скільки та на що у липні 2024-го витрачав Ірпінь

Справи насущні: скільки та на що у липні 2024-го витрачав Ірпінь

Загальна сума публічних замовлень Ірпеня в липні сягла 44,33 млн гривень. Більше третини цих грошей направили на другу спробу будівництва станції знезалізнення по вулиці Кричевського. Її вже починали зводити 3,5 роки тому, але так і довели справу до кінця через брак фінансування та втручання державних аудиторів. І тоді, і зараз підрядником обрали ТОВ “Діфрано Юніон”, що належить підприємцю Дмитру Жадаєву. Ця людина досі має прописку в анексованому Севастополі, а звʼязки його компанії ведуть до сімейства екс-очільника однієї з райдержадміністрацій Херсонщини, який перейшов на бік росії. Разом з тим власник “Діфрано Юніон” вже має добрі знайомства і серед місцевих Ірпеня, один з яких навіть балотувався до міськради від “Європейської солідарності”. 

Як стало відомо КВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у липні 2024 року виконком Ірпінської міської ради разом з підпорядкованими їй підприємствами та закладами уклали за результатами публічних закупівель 147 договорів загальною ціною 44,33 млн гривень.

Найбільші замовлення

В липні найбільшим замовленням Ірпеня стало будівництво станції знезалізнення в місті по вул. Кричевського за 17,29 млн гривень. Відповідний договір був укладений між комунальним підприємством “Ірпіньводоканал” (*) та ТОВ “Діфрано Юніон” (**). За умовами угоди, до кінця поточного року підрядник повинен буде виконати загальнобудівельні роботи, встановити обладнання, облаштувати інженерні мережі, а також посіяти газон на прилеглій території та облаштувати проїзд.

Читайте: Петиція не підвищувати тариф на воду КП “Ірпіньводоканал” набрала необхідні 300 голосів

На другій сходинці серед найбільших замовлень Ірпеня – діагностична рентгенологічна система для КНП “Ірпінська центральна міська лікарня” за 5,71 млн гривень. Замовлення без конкурсу віддали ТОВ “Аваком”, оскільки крім нього пропозицію для участі у відповідному тендері більше ніхто не подав. Кошти за систему підряднику вже перерахували в повному обсязі.

Третє місце у ремонтів доріг, для виконання яких виконком Ірпінської міськради уклав чотири договори загальною ціною 4,14 млн гривень. На вказану суму до кінця поточного року в місті повинні капітально відремонтувати покриття по вулицям Матвія Донцова (між вулицями Центральна та 8-го Березня), Северинівській (від вул. 6-а лінія до буд. 70), Матвія Донцова (між вулицею Соборна та провулком Бориса Піаніди), а також на перехресті вулиць Северинівська та Стельмаха.

Наступні за обсягами – видатки на проєкти капремонтів житлових будинків Ірпеня, що зазнали пошкоджень внаслідок російської агресії. Замовлено такої документації на 3,9 млн гривень для шести будинків за адресами – вул. Ярославська, 5 та 10, вул. Котляревського, 54 та 65, вул. Полтавська, 67 та вул. Тищенка, 8. Проєкти на кошториси для капремонтів у вказаних будівлях заплановано розробити до кінця вересня поточного року.

Читайте: Відновлення багатоповерхівок Ірпеня йде повільно: розбираємо причини

Заключним в ТОП-5 найбільших замовлень Ірпеня став капремонт прибудинкової території міського ліцею №3 з влаштуванням автостоянки по вул. Северинівська, 129-А в рамках усунення наслідків російської військової агресії. Замовником цих робіт вартістю 1,35 млн гривень виступив сам навчальний заклад, який підпорядкований міськраді Ірпені. За вказані кошти до кінця вересня 2024 року заплановано розібрати існуюче асфальтобетонне покриття, влаштувати на його місце покриття з фігурних елементів мощення, а також встановити бортові камені.

Справи насущні: скільки та на що у липні 2024-го витрачав Ірпінь

Також серед замовлень Ірпеня в липні:

Найбільші замовник та підрядник

У липні в Ірпені через Prozorro замовлення здійснювали 14 розпорядників коштів. З них договорів на найбільшу суму (понад 20 млн гривень) уклало КП “Ірпіньводоканал”. Крім коштовного замовлення на будівництво станції знезалізнення в місті по вул. Кричевського, підприємство за чверть мільйона гривень замовило технагляд за цим будівництвом, а також автозапчастини, реагенти, кабелі, канцелярію та холодильник.

Справи насущні: скільки та на що у липні 2024-го витрачав Ірпінь

Протягом червня ірпінська влада замовляла роботи, послуги та товари майже у сотні компаній та підприємців. Найбільшим підрядником місяця стало ТОВ “Діфрано Юніон”, якому без конкурсу дістався найдорожчий договір місяця на будівництво станції знезалізнення по вул. Кричевського.

Справи насущні: скільки та на що у липні 2024-го витрачав Ірпінь

Зазначимо, що будувати станцію знезалізнення по вул. Кричевського в Ірпені КП “Ірпіньводоканал” збиралося ще 3,5 роки тому. Відповідні роботи підприємство замовило у цього ж ТОВ “Діфрано Юніон” в грудні 2020 року за 12,7 млн гривень. Будівництво планували завершити вже до кінця січня 2021 року, але у зв’язку з карантином терміни продовжили до кінця 2021 року. Тим часом Держаудитслужба почала перевірку вказаної закупівлі і виявила, що пропозиція ТОВ “Діфрано Юніон” підлягала відхиленню, тому через кілька днів після висновків аудиторів “Ірпіньводоканал” розірвав з цією компанією договір з нульовою оплатою по ньому. В обґрунтуванні розірвання договору вказується, що крім вердикту держаудиторів угоду довелося анулювати через відсутність бюджетного фінансування на 2021 рік.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Діфрано Юніон” засновано в 2007 році у Києві. Компанію було створено за адресою масової реєстрації – система фіксує “прописку” там 89 юросіб. Статутний капітал – 2 млн гривень. Основний вид діяльності – оптова торгівля залізними виробами, водопровідним і опалювальним устаткованням і приладдям до нього. Засновник та керівник компанії – Дмитро Жадаєв, який має прописку в анексованому Севастополі.

За даними Clarity Project, у результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “Діфрано Юніон” уклало 128 договорів на загальну суму 214,12 млн гривень. Найбільшим замовником компанії є державний інститут “УкрНДІводоканалпроект”. З ірпінськими розпорядниками бюджетних коштів підписано десяток договорів загальною ціною понад 44 млн гривень.

Читайте: Мешканців Ірпеня закликають підписати петицію про аудит “Ірпіньводоканалу”

ТОВ “Діфрано Юніон” фігурує в кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №32020100000000398 від 05.08.2020 року (ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України). За матеріалами справи, службові особи цієї фірми в 2018-2019 роках оформлювали з рядом компаній замовлення на постачання комплектуючих для власного виробництва, але фактично ці угоди не відбувалися. В результаті ТОВ “Діфрано Юніон” ухилилося від сплати податків на загальну суму майже 8 млн гривень. 

На початку 2023 року нинішній власник ТОВ “Діфрано Юніон” Дмитро Жадаєв разом Максимом Боярчуком (зареєстрований в Ірпені) заснували в Бучі ТОВ “Органік Вотер Технолоджі”. Максим Боярчук у 2020 році безуспішно балотувався до Ірпінської міськради від партії “Європейська солідарність”. 

У 2009 році ТОВ “Діфрано Юніон” належала Ірині Франчук. Людина з такими ж ініціалами – Ірина Анатоліївна Франчук – разом із Сейтумером Німетуллаєвим є співвласниками ТОВ “Фаворит” (зареєстроване в Севастополі). Також через власників цієї компанії – Рустем (син Сейтумера), Гульзара (донька Сейтумера) та Надіє (дружина Сейтумера) Німетуллаєви.

Сейтумер Німетуллаєв – кримськотатарський політик і бізнесмен, який після анексії Криму підтримує російську владу та окупаційний режим. У 2010 році був обраний до Генічеської райради Херсонської області від Партії регіонів. Цього ж року очолив Генічеську райдержадміністрацію (РДА), був звільнений в 2014 році за підтримку окупаційної влади. У 2021 році Служба безпеки України повідомила Сейтумеру Німетуллаєву про підозру у державній зраді. Він перебуває у розшуку СБУ за статтею про посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

Син Сейтумера Німетуллаєва, Рустем, теж перейшов на сторону окупанта – після захоплення Криму росіянами Німетуллаєв став радником голови окупаційної адміністрації Сергія Аксьонова. У 2023 році він обрався до “обласної думи” окупованої Херсонщини та став “головою комітету з національної політики та міжрегіональних відносин”. СБУ має кримінальні провадження проти Рустема Німетуллаєва, йому інкримінували державну зраду та колабораціонізм

Читайте також інші матеріали про замовлення Києва, а також міських і селищних громад Київщини

Довідково. Ірпінь – центр однойменної міської громади та найбільше місто у Бучанському районі Київської області. До складу Ірпінської міської громади входять ще чотири села – Діброва, Забуччя, Козинці, Михайлівка-Рубежівка.

Ірпінську міськраду очолює Олександр Маркушин. КП “Ірпіньводоканал” керує Артур Загодіренко.

Читайте: Блазні на руїнах: Ірпінь накрило політичними розбірками

* КП “Ірпіньводоканал” (код ЄДРПОУ: 03362471)

** ТОВ “Діфрано Юніон” (код ЄДРПОУ: 34968335) 

Фото: колаж КВ

Альона Момот

КиївВлада
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Гроші для чиновників: у КМДА відзвітувалися про виконання бюджету міста у першому півріччі 2024 року
Гроші для чиновників: у КМДА відзвітувалися про виконання бюджету міста у першому півріччі 2024 року
09:00 Столична влада відзвітувалася про виконання у першій половині поточного року бюджету міста-2024 та Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР). Ситуація така, що дохідна…
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ
09:00 В останній місяць літа поточного року столиця неабияк активізувалася в облаштуванні укриттів – на це пішло чверть всіх серпневих замовлень міста, які сягнули…
Битва за 723 га: Дачний кооператив намагається скасувати реєстрацію землі НПП “Голосіївський”
Битва за 723 га: Дачний кооператив намагається скасувати реєстрацію землі НПП “Голосіївський”
09:00 Обслуговуючий кооператив (ОК) “Гайок-МІ” в рамках двох судових справ намагається скасувати рішення Київради від 2012 року про відведення 723,69 га землі в постійне…
Banner
QlU7mDx4