Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачало Коцюбинське

Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачало Коцюбинське

В серпні поточного року Коцюбинське назамовляло товарів, послуг та робіт сумарно на 3,87 млн гривень. Більше 60% цих коштів “розійшлося” на підготовку до нового навчального року – ремонтували приміщення та санвузли ліцеїв, закуповували комп’ютерну техніку, а також десятки тонн овочів та фруктів. При цьому п’яту частину серпневих видатків селищна рада спрямувала на паливо. Без конкурсу його замовили у місцевої фірми “Злагода”, яка через публічні закупівлі заробляє виключно в Коцюбинському, а належить сім’ї Віктора Губського. Цей підприємець за останні роки встиг побувати депутатом Київської облради від “регіоналів”, головою однієї з Сквирської райдержадміністрації, головою партійного осередку “Опозиційного блоку” в Сквирському районі, а також депутатом Сквирської міськради, повноважень якого він був позбавлений кілька тижнів тому.

Як стало відомо КВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у серпні 2024 року Коцюбинська селищна рада спільно зі своїми підрозділами та підприємствами уклали за результатами публічних закупівель 18 договорів на 3,87 млн гривень.

Найбільші замовлення

Минулого місяця в Коцюбинському найбільш щедро кошти спрямовували на поточні ремонти в ліцеї №2 (вул. Бакала, 1) на замовлення селищного Управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму. Сумарно на 866,14 тис. гривень там повинні відремонтувати актовий зал та санвузол. Готуючись до нового навчального року, ці роботи замовили в перших числах серпня з розрахунком, що їх встигнуть виконати вже до вересня, але не склалося, як гадалося. Для поточного ремонту актової зали підрядником було обрано ТОВ “Мірайгруп”, з яким Управління домовилося про продовження термінів виконання робіт до кінця вересня. Пояснили таке рішення тим, що після візуального огляду зали підрядник встановив, що роботи складніші, ніж було заявлено. Крім цього, мовляв, додаткового часу потребує виготовлення сценічної штори та двох металопластикових дверей. Вартість робіт пообіцяли не збільшувати.

З приводу ходу ремонту санвузлів, взагалі не відзвітували – звіту про виконання договору або додаткової угоди про продовження строків робіт станом на 20 вересня немає. При цьому і оплату підряднику – ТОВ “Основа Архібуд” – на цей час також не проводили (дані Spending).

Друге місце серед ТОПових замовлень Коцюбинського в серпні – паливо. Протягом місяця виконком селищної ради придбав 6 500 літрів бензину А95 та 7 600 літрів “дизеля” на загальну суму 765,34 тис. гривень. За умовами угоди, вказане паливо замовник зможе отримувати до кінця поточного року в залежності від своєї потреби на АЗС підрядника (ТОВ “Фірма “Злагода”**) на вул. Пономарьова, 2-Г в Коцюбинському. Договір містить примітку, що обсяги закупівлі можуть бути зменшені залежно від реального фінансування видатків.

На третій сходинці – сезонні овочі та фрукти для навчальних закладів селища, яких замовили на 505 тис. гривень. На цю суму придбали, зокрема, 1,8 тонн груш, 1,5 тонн огірків, 1,35 тонни винограду, 1 тонну помідорів, а також кабачки, зелену цибулю, свіжий кріп, персики, банани тощо. Поставити цю смакоту повинні для дітлахів двох садочків («Ластівка» та “Світлячок”) та двох ліцеїв (№1 та №2) партіями за заявками замовника – Управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму – до кінця 2024 року.

На понад 416 тис. гривень згадане управління накупило компʼютерної техніки та обладнання, які посіли четверте місце в ТОП-5 замовлень Коцюбинського. Придбали 2 стаціонарних комп’ютери та 11 ноутбуків, які до 1 вересня повинні були поставити за адресами – вулиці Доківська, 5, Доківська, 27, Доківська, 18 та Пономарьова, 20 (станом на 17 вересня про виконання договору в системі Prozorro не відзвітували). Також замовлено 2 багатофункціональних пристрої та 8 зарядних станцій, однак договору на їх покупку у відкритому доступі немає, відтак – терміни постачання, адреси чи будь-які інші подробиці громадськості невідомі.

Заключне серед найдорожчих замовлень Коцюбинського в серпні також здійснило Управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму. Мова про поточний ремонт приміщень в Коцюбинському ліцеї №1 майже за 350 тис. гривень, в переліку робіт ремонт кабінету вчителя, а також монтаж підвісної стелі і монтаж світильників в приміщенні (яке саме не конкретизовано). Підписали відповідний договір 12 серпня, а з роботами планували впоратися до початку навчального року, однак публічно про виконання робіт станом на 20 вересня поки що не відзвітували.

Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачало Коцюбинське

Також серед витрат Коцюбинського в серпні:

  • 15 путівок для оздоровлення дітей в закладі “Зоряний” (село Карапиші Миронівського району) майже за 200 тис. гривень;
  • три мультимедійні комплекси, 1 інтерактивна дошка та проєктор за 189 тис. гривень (адреса поставки – вул. Пономарьова, 6/4 та вул. Доківська, 5);
  • один квадрокоптер DJI Mavic 3T Enterprise за 152,44 тис. гривень;
  • апаратура для запису та відтворення аудіо матеріалу (мікшерний пульт, акустичні системи) для Коцюбинського ліцею №2 за 38 тис. гривень.

Найбільші замовник та підрядник

Протягом серпня в Коцюбинському публічні замовлення здійснювали 4 розпорядники коштів – Управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму, КП “Житлово-комунальне управління “Комунальник”, а також виконком та фінансове управління селищної ради. Найактивнішим із них було освітнє управління, яке в останній місяць літніх канікул провело 9 закупівель сумарно на 2,41 млн гривень. Як вказано вище, це управління виступало замовником чотирьох з п’яти найбільших видатків селища протягом минулого місяця, а також замовляло ремонт в ліцеї №1 та мультимедійне обладнання.

Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачало Коцюбинське

Діставалися минулого місяця коцюбинські замовлення 16 компаніям та ФОПам. Найдорожче замовлення – на постачання палива для виконкому селищної ради на 765 тис. гривень – без конкурсу дісталося ТОВ “Фірма “Злагода”.

Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачало Коцюбинське

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Фірма “Злагода” зареєстровано в 1997 році в Коцюбинському. Основний вид діяльності – роздрібна торгівля пальним. Засновники та кінцеві бенефіціари – подружжя Валентина та Олександр (директор) Губські, Марина Козак та Галина Червонюк.

На момент реєстрації власником та керівником фірми “Злагода” був Віктор Губський. Нині Віктор та Олександр (по-батькові – Вікторович) Губські володіють сільськогосподарським ТОВ “Оріховецьке”, названого на честь місця реєстрації – село Оріховець Сквирської громади Білоцерківського району Київщини. Також Віктору Губському належить ТОВ “Агрофірма Шапіївка”, ТОВ “Сервіс – Агро”, зареєстровані в селах Білоцерківщини.

У 2020 році Віктор Губський був обраний депутатом Сквирської міської ради від політичної партії “Рідна країна” Миколи Томенка. Однак зовсім недавно, 22 серпня 2024 року, ця рада проголосувала про дострокове припинення його депутатських повноважень. Офіційно – на підставі його заяви, неофіційно – через питання щодо законності операцій із землею, пов’язаних із його господарствами в регіоні. Вже 9 вересня Віктор Губський подав декларацію про свої доходи “при звільненні”. Зокрема, він задекларував два десятки земельних ділянок в Білоцерківському та Бучанському районах загальною площею понад 55 га, а також два житлові (101 та 60 кв. м) будинки в селах Оріховці та Красноліси на Білоцерківщині. При цьому автопарк Віктора Губського, згідно його декларації, більш ніж скромний: самоскид ЗИЛ 2008 року та ВАЗ 2003 року. Разом з тим у власності його дружини перебуває кросовер Renault Kadjar 2020 року випуску. 

Але політичне минуле Губського значно багатше. В 2010 році він був обраний до Київської облради за підтримки Партії регіонів. В 2013 році він очолював Сквирську райдержадміністрацію. А в 2022 році був головою партійного осередку партії “Опозиційний блок” Сквирського району.

За результатами участі у публічних закупівлях ТОВ “Фірма “Злагода” отримало 26 підрядів на 4,88 млн гривень. Всі без виключно замовлення ця фірма здобула на постачання палива в Коцюбинському – від селищної ради, її підрозділів та підпорядкованих їй комунальних підприємств (дані Clarity Project). 

Раніше КВ вже двічі аналізувала видатки Коцюбинського. Так, у квітні 2023 року місцева влада Коцюбинського зробила замовлень на 11,29 млн гривень. Третину цих коштів спрямували на екскаватор JCB. В ході його закупівлі виконком селищної ради звинуватили в прописанні умов тендеру під один бренд і одного учасника – ТОВ “АК “Інтер Авто-трейдинг”, яке, до слова, фігурує в кримінальному провадженні за підозрою в продажі техніки за завищеними цінами. 

А протягом грудня 2023 року було укладено договорів сумарно на 3,35 млн гривень. Найбільшу увагу тоді приділили селищному ліцею №1 – більше мільйона гривень спрямували на інтерактивний комплекс, навчальне обладнання і літературу, а також на ремонт його підвалу для облаштування Пункту незламності. Водночас не тільки облаштуванням цього пункту в Коцюбинському підготувалися до можливих блекаутів та надзвичайних ситуацій – в грудні серед іншого закупили пʼять генераторів, а також сформували запаси чорного чаю та печива.

Читайте матеріали КиївВлади про замовлення Києва, а також міст, селищ та сіл столичного регіону

Довідково. Селище Коцюбинське Бучанського району Київщини є адміністративним центром та єдиним населеним пунктом Коцюбинської селищної громади.

Коцюбинську селищну раду з 24 жовтня 2018 року очолює Сергій Даніш (на колажі). Нагадаємо, спочатку він, будучи депутатом цього органу місцевого самоврядування, став виконувачем обов’язків голови даної ради, а 25 жовтня 2020 року був обраний очільником Коцюбинського від партії “Слуга народу” вже на повноцінній основі за результатами місцевих виборів.

* ТОВ “Фірма “Злагода” (код ЄДРПОУ: 13702718)

Фото: колаж КВ

Альона Момот

КиївВлада
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4