Справи насущні: скільки та на що у травні 2024-го витрачав Київ

Справи насущні: скільки та на що у травні 2024-го витрачав Київ

Протягом травня 2024 року столичні розпорядники бюджетних коштів зробили замовлень на 2,71 млрд гривень. Серед іншого, гроші спрямовували на ремонти, асфальт та бруківку, ліки та медобладнання, путівки для дітей. Найдорожчим замовленням місяця став масштабний капремонт дитсадку в Дарницькому районі Києва, який має тривати до кінця наступного року. Цей підряд вартістю дві сотні мільйонів гривень без конкурсу довірили столичному ТОВ “Київська будівельно-монтажна компанія”, яке раніше належало бізнесмену, що безуспішно намагався стати депутатом Київради від “Європейської солідарності”. Найбільше грошей у травні (475 млн гривень, серед яких є і фінансування на закупівлю кондиціонерів) вже традиційно витрачає КП “Київтеплоенерго”.

Як стало відомо КВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у травні 2024 року розпорядники бюджетних коштів столиці уклали за результатами публічних закупівель 5 083 договори. Їх загальна ціна склала 2,71 млрд гривень.

Найбільші замовлення

Вже традиційно в столиці найбільшу частку місячних замовлень становили різноманітні будівельні та ремонтні роботи. Протягом травня таких угод було підписано 842 на загальну суму 1,04 млрд гривень. Найкоштовнішим серед них став договір Управління освіти Дарницької районної в Києві держадміністрації ціною 202,72 млн гривень на капремонт будівлі дитсадку № 759 на вулиці Вірменській, 7. Ремонтні роботи в навчальному закладі, які включають утеплення фасадів і покрівлі, благоустрій прилеглої території, по плану триватимуть до кінця 2025 року. Цей договір є найдорожчим серед всіх, які були укладені в столиці протягом травня.

Читайте: Ремонт дитсадка №759 на Харківському масиві оцінили у понад 200 млн гривень

Також серед значних “будівельно-ремонтних” замовлень Києва минулого місяця –  реконструкція за 47,3 млн гривень приймального та спеціалізованих відділень Олександрівської клінічної лікарні (8 поверх), благоустрій за 28,7 млн гривень ділянки для почесних поховань на Лісовому кладовищі, будівництво за 28 млн гривень  укриття на території Пуща-Водицького психоневрологічного інтернату.

Друга сходинка серед найбільших видатків Києва минулого місяця у медобладнання, ліків та засобів гігієни, на які сумарно спрямували 398,94 млн гривень. Поряд з поточними замовленнями ліків, вакцин та витратних матеріалів, серед “медичних” замовлень трапляються кілька закупівель для покращення матеріально-технічної бази медзакладів. Мова, зокрема, про покупку “Київською міською клінічною лікарнею №8” комп’ютерного томографу, а ”Київським міським пологовим будинком №1” – системи ендоскопічної візуалізації.

Третім в ТОП-5 найбільших видатків столиці в травні – “конструкційні матеріали та допоміжна будівельна продукція”, яких назамовляли сумарно на 170,79 млн гривень. В цю статтю видатків входять асфальтобетонні суміші (їх куплено на 102 млн гривень), тротуарна та тактильна плитка (на 9,3 млн гривень), а також бортовий камінь, люки та решітки. Найбільшими замовниками цього добра виступили районні шляхово-експлуатаційні управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них. Серед іншого до конструкційних матеріалів віднесли покупку Київським зоопарком за 1,58 млн гривень семи розбірних універсальних вольєрів.

Читайте: “Золота бруківка”: Нацполіція розслідує корупцію у КП “Інженерний центр”

На четвертому місці видатки в сумі майже 124 млн гривень на оздоровлення дітей. За ці кошти замовлено 4 тисячі путівок в дитячі центри відпочинку Київської, Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської областей, 13,7 тис. путівок для дітей пільгових категорій та понад 11 тис. для супроводжуючих осіб на курорти Закарпаття. Замовниками були Департамент соцполітики Київської міськдержадміністрації (КМДА), Департамент молоді та спорту КМДА, а також міська Служба у справах дітей та сімʼї.

Заключним в п’ятірці найбільших видатків столиці в травні став трансформатор (типу ТДЦ-400000/110-У1) ціною 110,39 млн гривень, який придбало КП “Київтеплоенерго” (*). Трансформатор закупили вітчизняного виробництва у запорізького ПАТ “Запоріжтрансформатор”, проти якого на сьогодні порушено справу про банкрутство.

Справи насущні: скільки та на що у травні 2024-го витрачав Київ

Найбільші замовники та підрядники

Протягом травня 2024 року бюджетні покупки Києва реалізовувалися через 386 замовників – комунальні підприємства, установи, служби та центри, департаменти КМДА, управління РДА. Найбільша кількість договорів – 137 загальною ціною майже 475 млн гривень – була укладена КП “Київтеплоенерго”. Крім коштовної закупівлі трансформатора за понад 110 млн гривень, це підприємство замовляло різноманітні ремонтні роботи на ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, спецодяг для своїх працівників, а також ролети, кондиціонери та мотокоси. Зазначимо, що це комунальне підприємство очолювало список найбільших замовників столиці також в лютому, березні та квітні поточного року.

Справи насущні: скільки та на що у травні 2024-го витрачав Київ

10 найбільших замовників столиці в травні 2024 року

Підрядниками минулого місяця в столиці обрали 2124 компанії та ФОПи. Найкоштовніший договір травня підписали з ТОВ “Київська будівельно-монтажна компанія” (**), яке за 202,72 млн гривень буде проводити капітальний ремонт дитсадка № 759 на вулиці Вірменській, 7. Зазначимо, що відповідний підряд організатор тендеру – Управління освіти РДА – віддав компанії без аукціону, оскільки змагатися за цей замовлення більше жодна компанія бажання не виявила.

Справи насущні: скільки та на що у травні 2024-го витрачав Київ

10 найбільших підрядників столиці в квітні 2024 року

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, КП “Київтеплоенерго” (найбільший замовник столиці в травні 2024 року) було засноване Київрадою у червні 2016 року. Це підприємство стало основним постачальником киянам тепла та гарячої води у травні 2018 року, після завершення дії договору між містом та ПАТ “Київенерго”. З 22 грудня 2018 року КП “Київтеплоенерго” керує Вʼячеслав Бінд.

КП “Київтеплоенерго” підпорядковане Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА, який з 17 липня 2017 року очолює Дмитро Науменко. За роботу цього департаменту відповідає заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Читайте: Київрада приховує від громадськості умови кредиту від ЄБРР для “Київтеплоенерго” на майже 5 млрд гривень

ТОВ “Київська будівельно-монтажна компанія” (найбільший підрядник столиці в травні 2024 року) зареєстровано в 2016 році у Києві. Статутний капітал – 877 тис. гривень. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель. Засновник – Інна Чаус, керівник – Євген Світличний (Youcontrol містить примітку, що він призваний на військову службу).

До липня 2022 року засновником “Київська будівельно-монтажна компанія” значився Анатолій Похила, який в 2020 році безуспішно балотувався в Київраду від “Європейської солідарності”. За даними Youcontrol, Анатолій Похила прописаний в гуртожитку в Святошинському району Києва. 

ТОВ “Київська будівельно-монтажна компанія”, згідно з даними Clarity Project, за результатами участі в публічних закупівлях підписало 216 договорів на суму 689,58 млн гривень. Усі ці кошти отримані на виконання робіт в Києві та на Київщині. Найбільший замовник – Управління освіти Дарницької РДА, яке уклало з ТОВ десяток угод загальною вартістю понад 260 млн гривень – на ремонти фасадів та вхідних груп навчальних закладів району, а також на роботи з благоустрою.

Нагадаємо, що у квітні поточного року загальна вартість публічних замовлень столиці сягла 3,3 млрд гривень, що на 650 млн гривень більше, ніж місяцем раніше. Тоді найбільшу увагу також приділили різноманітним ремонтним та будівельним роботам, з яких майже півмільярда порівну розподілили на ремонт Південного мосту та багаторічне зведення будинку на перетині вулиць Мілютенка та Шолом-Алейхема. Активними у освоєнні бюджетних коштів в квітні були районні управління освіти, якими було укладено договорів на всілякі роботи в столичних школах та дитсадках на понад 200 млн гривень. Серед них найкоштовнішою була угода на будівництво укриття в одній із шкіл в центрі міста, яка стала однією з дуже малочисленних замовлень столиці, що повʼязані з війною.

Читайте матеріали КиївВлади про замовлення Києва, а також міст, селищ та сіл столичного регіону

* КП “Київтеплоенерго” (код ЄДРПОУ: 40538421)

** ТОВ “Київська будівельно-монтажна компанія” (код ЄДРПОУ: 40239718)

Фото: колаж КВ

Альона Момот

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Заборонена, але представлена: на Київщині 102 депутати діють від партії “Наш край”
Заборонена, але представлена: на Київщині 102 депутати діють від партії “Наш край”
10:00 Восьмий апеляційний адміністративний суд заборонив діяльність політичної партії “Наш край” за  підривну діяльність певних її членів та проросійську позицію. Все майно, кошти та…
Не догледіли: історія обстежень та ремонтів обваленого Повітрофлотського шляхопроводу
Не догледіли: історія обстежень та ремонтів обваленого Повітрофлотського шляхопроводу
15:00 Життя столиці продовжує вражати своєю різнобарвністю: поки в одному його районі відкривають новий пішохідний міст, в іншому – на очах розсипається старий занедбаний…
Ризики прозорості: Київрада ввела нові правила вуличної торгівлі
Ризики прозорості: Київрада ввела нові правила вуличної торгівлі
09:00 Київрада зробила “фінальний акорд” у питанні реформування сфери вуличної торгівлі. Після створення у квітні 2024 року комунального підприємства (КП) “Київ.Прозоро”, яке має монопольно…
Banner
QlU7mDx4