У Києві відома турецька компанія відремонтує Воскресенський проспект

У Києві відома турецька компанія відремонтує Воскресенський проспект

Комунальна корпорація “Київавтодор” уклала договір ціною 97,17 млн гривень на виконання поточного ремонту Воскресенського проспекту, що є її найдорожчим замовленням від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Підряд без конкурсу віддали ТОВ “Онур Конструкціон Інтернешнл”, що належить громадянам Туреччини. В опублікованих документах розмили терміни виконання ремонту: орієнтовно не більше 5 місяців, але не факт, бо в цьому році запланували оплатити не 100, а 95% вартості договору. Нагадаємо, що “Онур Конструкціон Інтернешнл” має багату колекцію кримінальних проваджень, в рамках яких вона спільно з “Київавтодором” підозрюється в присвоєнні бюджетних мільйонів при виконанні дорожніх робіт в столиці. Новий договір вже на наступний день після підписання привернув увагу державних аудиторів через явні ознаки правопорушень. 

Як стало відомо KВ з оголошення електронної системи ProZorro, 18 травня 2023 року комунальна корпорація “Київавтодор” (*) уклала з ТОВ “Онур Конструкціон Інтернешнл” (**) договір на виконання поточного ремонту з влаштуванням тонкошарового покриття на бульв. Перова (з березня 2023 року – проспект Воскресенський.- КВ) в Дніпровському районі Києва. Ціна договору склала 97,17 млн гривень.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

У Києві відома турецька компанія відремонтує Воскресенський проспектВ перелік робіт по договору входить ямковий ремонт на деяких ділянках, заміна асфальтобетонного покриття, установлення бортових каменів, ремонт оглядових колодязів і зливоприймальників, заміна чавунних люків та нанесення дорожньої розмітки.

Чітких термінів виконання цих робіт, як і у більшості підрядів “Київатодору”, в опублікованій документації знайти не вдалося. За умовами договору, ремонт повинен тривати не більше нормативної тривалості цих робіт, а саме – 5 місяців. Чіткі терміни виконання робіт, як зазначається, повинні бути вказані в календарному плані.

У Києві відома турецька компанія відремонтує Воскресенський проспект

Календарний план передбачає виконання робіт у 2023 році, водночас в поточному році на роботи повинні спрямувати лише 92,32 млн гривень, коли збираються оплатити решту – не вказано.

У Києві відома турецька компанія відремонтує Воскресенський проспект

Закупівлю провели через “відкриті торги з особливостями”. Нагадаємо, що у разі подання для участі у такій закупівлі однієї пропозиції, ця закупівля одразу переходить на стадію розгляду цієї пропозиції, а не відміняється, як у відкритих торгах. Для участі у вказаному тендері пропозицію подало тільки ТОВ “Онур Конструкціон Інтернешнл”, з яким і уклали договір.

Хід цієї закупівлі привернув увагу Держаудитслужби, яка 19 травня поточного року оголосила про початок її моніторингу через виявлені ознаки порушення законодавства у сфері публічних закупівель. За результатами перевірки аудитори запросили документи, які підтверджують обґрунтування розміру бюджетного призначення, технічні та якісні характеристики предмета закупівлі та визначення його очікуваної вартості. У відповідь у “Київавтодорі” запевнили, що всі підтверджуючі документи мають та надали експертну оцінку проектної документації.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Онур Конструкціон Інтернешнл” було зареєстровано у 2004 році в Києві. Статутний фонд – 2,16 млн гривень. Основний вид діяльності – будівництво доріг та автострад. Засновники – громадяни Туреччини Онур (49,77%) та Ісхан (50%) Четінджевіз, а також мешканець Львова – Олег Фаріон (0,23%). Керівник – Їлдиз Бірол.

Компанія входить до групи “Онур”, у складі якої 32 компанії, що займаються будівництвом та ремонтом доріг, трамвайних колій, виробництвом бетонних та асфальтобетонних розчинів. Ключові особи – Онур та Іхсан Четінджевіз.

За результатами участі в публічних закупівлях ТОВ “Онур Конструкціон Інтернешнл” уклало в Україні 565 договорів на 85 млрд гривень. Найбільші замовники – обласні служби відновлення та розвитку інфраструктури. Фірма також регулярно отримує дорогі підряди від КК Київавтодор: з 2016 року було укладено 17 договорів на 4,03 млрд гривень (дані Сlarity-project).

Серед великих підрядів, які ТОВ “Онур Конструкціон інтернешнл” дісталися від КК “Київавтодор” – реконструкція розв’язки на перехресті просп. Перемоги з вул. Щербакова (ціна договору – 202,4 млн гривень, оплачено по факту – 173,52 млн гривень), капремонт вул. Ентузіастів (ціна договору – 262 млн гривень), капремонт ділянки Київського півкільця від вулиці Ватутіна до Одеської площі (ціна договору – 1,37 млрд гривень), поточний ремонт Наддніпрянського шосе (ціна договору – 34,81 млн. гривень) та капремонт вул. Хрещатик (ціна договору – 739,5 млн гривень).

Читайте: В Киеве ООО “Онур Конструкцион Интернешнл” капитально отремонтирует Крещатик

Зазначимо, що співпраця КК “Київавтодор” та ТОВ “Онур Конструкціон Інтернешнл” неодноразово потрапляла у поле зору правоохоронних органів. Так, у 2017 році правоохоронці запідозрили їх у присвоєнні бюджетних мільйонів під час виконання у 2016 році капремонту проспекту Перемоги (кримінальне провадження № 42017101100000286 від 14.08.2017 року). У слідства тоді були питання щодо якості асфальту, старих бордюрів, які за документами видавали за нові, і ще цілої низки огріхів. За даними слідства, частина грошей, передбачених на ремонтні роботи, таємничим чином переводилася в готівку, а потім випаровувалась.

Читайте: “Киевавтодор” с турецкими подрядчиками подозревают в распиле миллионов на ремонте столичных дорог

У лютому 2019 року ТОВ “Онур Конструкціон Інтернешнл” разом з іншими підрядниками “Київавтодору” стало фігурантом ще одного кримінального провадження (№42019101010000042). За даними слідства, корпорація разом із своїми підрядниками розробила механізм розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного завищення вартості робіт під час ремонту столичних доріг протягом 2017-2019 років.

Читайте: Коллекция уголовных дел: Нацполиция заинтересовалась сотрудничеством “Киевавтодора” с группой подрядчиков

У липні 2019 року Нацполіція розпочала розслідування у рамках кримінального провадження № 42019100000000457 за фактом присвоєння посадовими особами КК “Київавтодор” у змові з ТОВ “Онур Конструкціон Інтернешнл” бюджетних коштів при виконанні реконструкції транспортного вузла на перетині просп. Перемоги з вул. Щербакова. Слідство тоді встановило, що під час виконання цього підряду могло бути присвоєно 13,2 млн гривень.

КК “Київавтодор” заснована Київрадою у 2002 році. Обов’язки генерального директора корпорації з 19 травня 2020 року виконує заступник гендиректора з розвитку виробництва корпорації Олександр Федоренко.

До слова, договір на виконання поточного ремонту на проспекті Воскресенскому ціною ціною 97,17 млн гривень є першим таким коштовним договором “Київавтодору” з часу повномасштабного вторгнення росії в Україну. З 24 лютого минулого року найдорожчим договором, який уклала корпорація через ProZorro, було замовлення нанесення дорожньої розмітки на початку квітня поточного року за 12,93 млн гривень. При цьому в день підписання договору на ремонтні роботи по проспекту Воскресенському, 18 травня, “Київавтодор” уклав також договір на проведення поточного ремонту дорожнього покриття по бульвару Леся Українки за 53,62 млн гривень.

КК “Київавтодор” підпорядковується Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, який з 1 вересня 2021 року очолює Руслан Кандибор (на колажі). Діяльність зазначеного департаменту з 9 листопада 2021 року спрямовує особисто голова КМДА Віталій Кличко.

Нагадаємо, 23 березня 2023 року Київрада перейменувала бульвар Перова на проспект Воскресенський. У оголошеному 26 квітня поточного року тендері  “Київавтодором” фігурує ще стара назва.

* КК “Київавтодор” (Код ЄДРПОУ: 03359026)

** ТОВ “Онур Конструкціон Інтернешнл” (код ЄДРПОУ: 32851616)

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Альона Момот
Рекомендуємо до перегляду
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Banner
QlU7mDx4