У Ржищеві обрали старост доєднаних до громади сіл

У Ржищеві обрали старост доєднаних до громади сіл

Дев’ятого грудня відбулася друга сесія Ржищівської міської тергромади VIII скликання під головуванням очільника громади Крістіни Чорненької (“Європейська Солідарність”). Сесія – позачергова і термінова. Причиною поспіху стало підписання президентом Зеленським законопроєкту № 3651-д. Він надав право громаді призначити старост у новоприєднаних селах після місцевих виборів. 

Як стало відомо KV, 9 грудня у приміщенні Ржищівського БК відбулася друга позачергова сесія Ржищівської міської тергромади VІІІ скликання.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Як повідомляє Ржищівський міськвиконком, позачергова сесія була скликана одразу після підписання Президентом України законопроєкту № 3651-д, який дозволив внести зміни до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та райдержадміністрацій.

За словами голови ОТГ Крістіни Чорненької, без прийняття цього закону призначення старост у селах, які приєдналися, було б неможливим. Адже навіть під час процедури входження сіл до громади, жителі мали б бути забезпечені необхідними послугами і саме старости розв’язують поточні питання життєдіяльності сіл на місцях. Підписання закону дозволило продовжити раді громади налагоджувати терорганізацію влади та управління територією після виборів. 

У Ржищеві обрали старост доєднаних до громади сіл“Зараз дуже багато роботи: нам треба прийняти на баланс майно сільських рад, призначити старост, розрахувати бюджет на наступний рік з урахуванням нагальних потреб кожного села, виконати реорганізацію Великопріцьківської, Кузьминецької, Малобукринської, Грушівської, Стайківської, Стрітівської сільських рад та багато іншого. Часу обмаль, і треба готуватися до наступного року, щоб він був продуктивним для кожного села Ржищівської ОТГ”, – зауважила під час засідання новообрана голова Ржищівської ОТГ Крістіна Чорненька.

Варто зауважити, що до місцевих виборів-2020 Крістіна Чорненька виконувала обов’язки голови Ржищівської міськради після дострокового припинення у 2016 році повноважень колишнього мера Миколи Спічака. На виборах же одержала перемогу під прапором партії “Європейська Солідарність”, набравши 2713 голосів виборців, а це – 52,13% підтримки. Під егідою цієї ж партії вона зайшла як депутат до Ржищівської міської ради VII скликання ще у 20015 році. 

Згідно із її біографією, народилася вона 29 вересня 1980 року у місті Горлівка на Донеччині. Закінчила Міжрегіональну Академію управління персоналом, правознавство, спеціальність “Комерційне та трудове право”. Трудову дільність же розпочала у у 2003 році з посади юрист-консульта ТОВ “Бюро маркетингових технологій”. Згодом працювала маркетологом у ТОВ “НРП”, ТОВ “Світ Техніки” та менеджером по зв’язкам з громадськістю ТОВ “ДФ Груп”. Також була головним координатором благодійного фонду Руслана Кузьменка (обласний депутат від “Європейської Солідарності”. Згодом у 2015-2016 роках очолювала ТОВ “Інтерфайф”.

У Ржищеві обрали старост доєднаних до громади сіл

Читайте: Хочуть у владу: список кандидатів на посаду голови Ржищівської ОТГ на місцевих виборах 2020

Старостинські округи

У ході засідання розглянуто низку важливих питань. Депутати оновили структуру і штат апарату, затвердили регламент, внесли зміни до бюджету на 2020 рік. А також внесли зміни до рішень першої установчої сесії, яка відбулася 24 листопада, щодо кількісного і персонального склад виконкому.

Схвалила новообрана рада і програми інформатизації Ржищівської ОТГ протягом наступних двох років, зміни до бюджету села Стайки на 2020 рік, що дозволить виплатити заробітну плату працівникам садочка.

Крім того, депутати підтримали рішення про реорганізацію шести сільських рад шляхом приєднання їх до громади. А саме: Кузьминецької, Великопріцьківської, Стайківської, Стрітівської, Грушівської і Малобукринської.

Найбільше питань черги денної стосувалися, зокрема, призначення старост в приєднаних сільрадах. Депутати схвалили сім кандидатур та виготовлення старостам номерних гербових печаток.

У Ржищеві обрали старост доєднаних до громади сіл

У свою чергу, голова громади зауважила, що старост призначили з випробувальним терміном на шість місяців. Фінальне рішення щодо їхньої подальшої роботи на цих посадах буде прийнято лише через півроку, як тільки призначені старости прозвітуються про виконану роботу за цей період.

Так, на території села Стайки старостою працюватиме приватний підприємець Олексій Терещенко, села Стрітівка – голова Стрітівської сільради Олег Колосовський, сіл Гребені та Юшки – екс-секретар Гребінківської сільради та головний спеціаліст відділу культури і туризму Ржищівської ТГ Олена Полковніченко.

Старостою сіл Грушів, Ведмедівка, Ходорів, Дударі призначено голову Грушівської сільради Тетяну Неробу, сіл Малий Букрин, Великий Букрин, Ромашки – секретар Малобукринської сільради Тетяна Пятенко (вона балотувался і в депутати від партії “Голос” та не пройшла). А також сіл Велиці Пріцьки, Дібрівка, Виселка – голова Великопріцьківської сільради Олександр Микитянський та сіл Кузьминці й Панікарча – Лідія Василівна Мельник (балотувалася від “Європейської солідарності, теж не пройшла).

Крім того, під час першого пленарного засідання 24 листопада, депутати затвердили Положення про старосту Ржищівської міської ТГ і схвалили ще низку кандидатур на посаду старост сіл в селах, які вже входили до громади.

На посаду старости сіл Балико-Щучинка та Уляники призначено Ганну Михайлівну Гриб, яка очолювала Балико-Щучинську сільраду, а після об’єднання, вже виконувала обов’язки старости. 

Зокрема, депутати закріпили старостинські округи за всіма керівниками, які вже виконували весь цей час обов’язки старост. В селах Півці та Онацьки – це Ігор Авраменко, Гребені та Юшки – Валерій Василенко, Яблунівка – Любов Нековаль та сіл Пії та Липовий Ріг – Тетяна Гребельник.

Під час першої сесії також таємним голосування було обрано секретаря ради. Ним стала депутат від партії “Україна славетна” Оксана Папіженко. Вона – депутат ради VII скликання (партія “Третя Сила”). Народилася 21 лютого 1970 року у місті Дубровиця на Рівненщині. Згідно із її декларацією за 2019 рік, працювала начальником відділу організаційного та технічного забезпечення діяльності виконавчого комітету Ржищівської міськради. До цього очолювала відділ організаційного та технічного забезпечення діяльності Ржищівської міськради.

У Ржищеві обрали старост доєднаних до громади сілІншими рішеннями депутати схвалили на посаду першого заступника голови Юрія Терещенка, який до цього обіймав посаду заступника голови громади з питань діяльності виконавчих органів. У 2015 році він балотувався, як заступник голови та самовисуванець, на посаду мера Ржищева, але не пройшов. Народився він 5 листопада 1974 року. Закінчив Київський національний університет будівництва і архітектури та Ржищівський будівельний технікум. Крім того, він очолював відділ державного архітектурно-будівельного контролю. Терещенко також був помічником-консультантом депутата Київоблради від БПП Руслана Кузьменка. 

Нагадаємо, як раніше повідомляла KV, 25 жовтня жителі міста Ржищів проголосували на місцевих виборах та обрали новий склад депутатського корпусу Ржищівської міськради. З 13 політичних партій, що взяли участь у місцевих перегонах-2020 у Ржищеві, 8 поділили між собою 26 депутатських мандатів. Найбільше голосів набрали “Європейська солідарність” – 1445, 7 мандатів, та “За майбутнє” – 775 голосів, 4 мандати.

Одержали мандати й “Україна славетна” – 3, “Громадянський рух “Хвиля” – 3, “Опозиційна платформа – За життя” (ОПЗЖ) – 3, “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” – 2, “Слуга народу” – 2, та “Голос” – 2. 

Здебільшого волю громади у колегіальному органі відтепер представлятимуть низка підприємців, директорів, колишній мер та значна частина депутатів попереднього скликання.

Варто зауважити, що Ржищівська ТГ, вже новоутовреного Обухівського району, з адмінцентром у місті Ржищев була створена ще у серпні 2018 року. До її складу тоді увійшли села Балико-Щучинка, Уляники, Півці, Онацьки, Гребені, Юшки, Яблунівка Кагарлицького району, а також Пії і Липовий Ріг Миронівського району.  Також за Перспективним планом до тергромади восени приєдналися ще Кузьминецька, Великопріцьківська, Стайківська, Стрітівська сільради Кагарлицького району, Грушівська і Малобукринська сільради Миронівського району.

Загалом до громади увійшло 12 сільрад у складі 23 сіл з населенням в 14599 осіб. Площа громади –  430,1 кв. км.

Читайте: В Кагарлыкской общине утвердили структуру совета и назначили старост

Фото: колаж KV

КиевVласть

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
09:00 У столиці розгорається черговий скандал щодо знищення історичної забудови. Мова про будівлю “лісопильні Сніжка” на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі, земельну ділянку…
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
09:00 Нацполіція вивчає факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітальних ремонтів та реконструкцій парків “Юність” та “Орлятко” у Солом’янському районі Києва.…
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
09:00 КП “Київтеплоенерго” на 1,12 млрд гривень замовило півтора десятки когенераційних установок для виробництва тепла та електрики. Для такого обладнання ця вартість закупівлі є…
Banner
QlU7mDx4