Вадим Кошель: “Свободівці при владі довели – громади можуть бути сучасними, розвиненими та комфортними”

Вадим Кошель: “Свободівці при владі довели - громади можуть бути сучасними, розвиненими та комфортними”

Нещодавно партія “Свобода”, одна із найстабільніших в країні націоналістичних політсил, відсвяткувала 29 років із дня заснування. У Білій Церкві зосереджено представництво однієї із активної партійної організації на Київщині. Про основні проблеми Білої Церкви, про досягнення свободівців на території та майбутній розвиток громади – в інтерв’ю KV розповів  перший кандидат від ВО “Свобода” у списку до Білоцерківської міськради та кандидат на посаду голови Білоцерківської ОТГ Вадим Кошель. 

KV: Ви берете участь у місцевих виборах-2020 як кандидат на посаду голови Білоцерківської ОТГ. Чому прийняли таке рішення?

Вадим Кошель: Команда білоцерківської “Свободи” доручила мені бути першим номером у списку до міської ради та кандидатом на посаду міського голови. Я маю досвід роботи депутатом і посадовцем. Крім того, займаючи посаду секретаря ради, регулярно виконував повноваження міського голови.

Біла Церква – моє рідне місто. Тут народився, виріс, живу і планую жити далі. Я живу звичайним життям, ходжу по вулицям, їжджу велосипедом чи громадським транспортом. В мене немає і не буде маєтку за високим парканом і броньованого джипа. Мені не треба питати у соціологів, які у білоцерківців побутові проблеми – бо це і мої проблеми також. Знаю, що таке бюджет, податки, тарифи, прибудинкові території, освітлення, ліфти, дитячі майданчики… І купа інших проблем та питань, які озвучують мені виборці.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

У мене немає жодних бізнес-інтересів. За мною не стоять мафіозні структури та олігархи. У мене жодних зобов’язань, окрім публічних – перед виборцями. Мій інтерес – успіх Білої Церкви. Я за українську ідентичність в усіх проявах. Я за українську мову, українську культуру. Я проти промосковської п’ятої колони. Біла Церква заслуговує на патріотичну владу.

Я не сам. Моя команда – це команда “Свободи” з якою я пройшов купу випробувань, в якій впевнений. Це не збіговисько випадкових людей, а потужна досвідчена команда, за якою – сотні успішних історій захисту інтересів білоцерківців. Ці хлопці й дівчата мають бути у міській, районній та обласній радах!

KV: З якими проблемами до Вас звертаються виборці Білої Церкви?

Вадим Кошель: Найкращий спосіб визначення проблем – пряме спілкування з мешканцями. П’ять років поспіль працює моя громадська приймальня, щотижня проводжу там зустрічі з громадянами. Крім того, намагаюся реагувати на усі адекватні звернення, направлені за допомогою соцмереж та телефону. Протягом депутатської каденції до мене звернулося близько 400 громадян. Близько половини звернень містили прохання про надання матеріальної допомоги та допомоги вирішення індивідуальних проблем з державними та місцевими органами влади, а також правоохоронцями. Також мешканці просять посприяти у проведенні ремонтних робіт прибудинкових територій, будинків, доріг, встановленні освітлення, ремонту чи встановлення дитячих та спортивних майданчиків, зрізання дерев… 

KV: Які основні проблеми є в міста Біла Церква? 

Вадим Кошель: Проблем у Білій Церкві вистачає. У більшості – це проблеми, з якими стикаються практично усі міста України. До суто білоцерківських проблем потрібно віднести кричущу проблему з онкологічними та серцево-судинними захворюваннями, відсутність об’їзної дороги навколо міста Біла Церква та потребу термінового ремонту мостів. Крім того, болючим питанням є відсутність політики розвитку комунального транспорту. Приватні перевізники диктують умови, і доводиться йти з ними на компроміс для безперебійного перевезення пасажирів. Це також і застарілий житловий фонд – мережі перебувають у жахливому стані. І, звичайно, забрудненість річок Рось та Протока. Річка Рось швидко втрачає рівень води.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

KV: Загалом у місті найвищі тарифи на водопостачання. З чим це пов’язано й чи має “Свобода” рішення для цієї ситуації?

Вадим Кошель: Дійсно, білоцерківці сплачують надвисокі тарифи за воду. “Свобода” була категорично проти передачі майна КП “Білоцерківводоканал” у концесію ТОВ “Білоцерківвода”. За весь цей час концесіонер нічого кардинального не змінив у системі водопостачання та водовідведення. А більшість робіт, які виконано – профінансовано з коштів, які включені до тарифу або з міського бюджету. Повернення майна “Білоцерківводоканалу” з концесії під контроль громади дозволить зменшити тарифи на воду. Крім того, абсолютно не ведеться робота з розробки та відновлення підземних джерел водопостачання, ремонту існуючих та будівництва нових бюветів питної води в місті.

KV: У Білій Церкві назріває проблема збору та захоронення твердих побутових відходів – спливає термін експлуатації полігону. Яке “Свобода” вбачає рішення для вирішення цієї ситуації?

Вадим Кошель: У місті давно є необхідність будівництва сучасного заводу із сортування та переробки відходів і сміття. На думку “Свободи” необхідно, насамперед, побороти стихійні сміттєзвалища. проблему можна вирішити також з допомогою будівництва станції компостування для переробки сухої трави та листя, запровадження систем підземного та вакуумного збору відходів.

KV: Які цьогорічні досягнення білоцерківського осередку “Свобода”: які питання вдалося вирішити?

Вадим Кошель: Протягом цієї каденції білоцерківські депутати-свободівці працювали в різних напрямах та здобули досить вагомі результати. У розрізі відродження історичної правди та національної пам’яті, то після подань ВО “Свобода” Білоцерківська міськрада присвоїла високі звання “Почесний громадянин міста Біла Церква” комбатанту УПА Теодору Дячуну та бійцю Збройних Сил України Богдану Пантюшенку.

Свободівці брали активну участь у процесах декомунізації. Так, вдалося внести на розгляд та відстояти такі принципові назви вулиць як Бандери, Шухевича, Петлюри, Героїв Крут, Січових Стрільців, Гонти та Залізняка, славетних гетьманів і полковників, загиблих Героїв російсько-української війни, відомих українських діячів…

Хочу зауважити, що за ініціативи фракції ВО “Свобода” міськрада підтримала рішення “Про використання червоно-чорного прапора національно-визвольної боротьби українського народу біля будівлі Білоцерківської міської ради”. 

Також після наших звернень було виділено кошти та реалізовано низку інфраструктурних проєктів. А саме: проведено ремонтні роботи дорожнього покриття вулиць та проїздів, тротуарів, прибудинкових територій, дитячих та спортивних майданчиків, освітлення. Ми всіляко захищали та підтримували процеси створення та становлення ОСББ міста.

На мою думку, ми досить успішно попрацювали і в захисті екології. Завдяки акціям протесту, організованими фракцією ВО “Свобода” та громадськими активістами зупинене рішення виділення кредиту, наголошую, у розмірі мільярд гривень ТОВ “Білоцерківвода”. 

Після чергового отруєння хлором ТОВ “Білоцерківвода” річок Протока та Рось завдяки активній позиції нашій вперше за багато років при прочистках водопровідних мереж не зафіксовано забруднення навколишнього середовища хлором! Крім того, провели низку акцій із зариблення річки Рось і загалом випустили до водойми 21 тонну риби.

ВО “Свобода” виступила і проти розробки Тарасівського родовища циркон-рутил-ільменітових руд. Ми підтримуємо освіту, медицину, спорт, культуру… Нам є про що звітуватися перед виборцями за ці п’ять років депутатської роботи.

KV: Чи підтримуєте остаточний розподіл Білоцерківщини на тергромади, адже склад Білоцерківської ОТГ взагалі урізали у порівнянні з попереднім Перспективним планом?

Вадим Кошель: Процес поділу був абсолютно кулуарним та непрозорим. Спершу затягувався, а під кінець – форсувався. Ще на початку каденції депутати Білоцерківської міськради прийняли рішення та запропонували низці сусідніх населених пунктів утворити велику Білоцерківську громаду. У підсумку остаточний розподіл відбувався в кабінетах обласної адміністрації та в Кабміні. Долю майбутньої ОТГ вирішували не місцеві депутати, не мешканці, що проживають на цих територіях, а чиновники. Паралельно був запущений механізм укрупнення районів та запровадження “прокладок” у вигляді районних рад з невизначеними повноваженнями.

KV: Громада у такому складі буде спроможною?

Вадим Кошель: Все залежить, у першу чергу, від бачення та дій центральної влади щодо співпраці держави з громадами. Якщо нас зроблять придатками для наповнення державного бюджету, то, звісно, ніяка громада не зможе бути спроможною апріорі. Проте, якщо відбудеться реальна децентралізація, то доклавши зусиль на місцях, можемо досягти успіху.

KV: Які “Свобода” бачить механізм залучення інвестицій у Білу Церкву?

Вадим Кошель: Інвестор, насамперед, зацікавлений у безпеці власних коштів та простоті ведення справи. Якщо перший чинник можна забезпечити на державному рівні, то для другого необхідна активна робота місцевої влади. Справедливі ставки місцевих податків, пільгові програми щодо допомоги бізнесу, всеосяжна підтримка і консультування підприємців, доступна публічна інформація – завдання, які “Свобода” ставить перед собою у владі.

Біла Церква має широкий потенціал у сфері промисловості та виробництва, а створення зручної економічної інфраструктури дозволить розширити спектр можливостей міста. Сприятливі економічні умови дадуть можливість залучати кошти і в невеликі проєкти (будівництво систем підземного збору сміття, мережі громадських вбиралень, велопрокату тощо), і в більш масштабні (побудова заводу з переробки сміття, компостувальної станції, сучасних котелень і т.д). Слід залучати вітчизняного інвестора, щоб кошти залишалися на місцях і працювали в прогресії на українську економіку.

KV: Пандемія може вплинути на виборців та результати виборів?

Вадим Кошель: Важко однозначно відповісти на це питання, оскільки ситуація в Білій Церкві, як і в усій країні, погіршується. Збільшення кількості хворих може вплинути на бажання виборців прийти на виборчі дільниці. Хто може виграти від зменшення явки виборців? Виграють партії, які мають мотивованих виборців, які готові не тільки прийти на дільниці, але й терпляче очікувати своєї черги. Виборці ВО “Свобода” мотивовані ідеологічно.

KV: Що для вас є мірилом успішності політичної партії в Україні?

Вадим Кошель: ВО “Свобода” днями відсвяткувала 29 років з дня заснування. Наша політична сила є однією із найстабільніших в Україні, на Київщині та в Білій Церкві. Деякі міста обласного значення декілька каденцій поспіль очолюють та успішно розвивають саме свободівці.

Справжній успіх вимірюється не рейтингами, а тим, скільки пунктів із програми партії втілилося у життя. “Свобода” – єдина ідеологічна партія з реальною системою цінностей. Наприклад, у 2014-му році, після Майдану, де ми були рушійною силою та маємо 19 партійців – Герої Небесної Сотні, на Парламентських виборах основні сили свободівців були кинуті не на агітацію – хлопці та дівчата масово пішли добровольцями на Схід або стали волонтерами. Переконаний, якби не наша принципова позиція, фронт російсько-української війни зараз був би значно ширший.

Стабільність та порядок – це те, до чого тяжіє сьогодні народ і “Свобода” відповідає цим критеріям.

KV: Чому на майбутніх місцевих виборах люди мають голосувати за “Свободу”?

Вадим Кошель: Ми об’єднані навколо ідеї українського націоналізму, тобто любові – до своєї, Богом даної землі, матері, мови. Українці мають нарешті вибрати свою еліту, яка зможе зроби націю успішною та щасливою, не забуваючи свого коріння. Наші побратими-свободівці, які очолюють міста обласного значення та успішно їх розвивають, мають найвищий рівень довіри. Але це результат копіткої та чесної праці усієї партії. Вони довели, що громади можуть бути сучасними, цікавими, розвиненими та комфортними. Впевнений, що ми зможемо навести лад і на Білоцерківщині. 

Довідка KV: Вадим Олегович Кошель народився 21 жовтня 1985 року у Білій Церкві. Має дві вищі освіти: у 2004 – 2009 роках навчався за спеціальністю “Менеджмент” у Міжрегіональній академії управління персоналом, у 2019 – 2020 роках вивчав публічне управління та адміністрування у Білоцерківському  національному аграрному університеті.

Трудова діяльність: у 2003 – 2004 роках працював редактором моніторингу ЗМІ в Інформаційному агентстві ТОВ “Контекст-медіа” Київського обласного представництва, у 2005 році був редактором новин газета “Новини Київщини”,  у 2005 – 2007 роках обіймав посаду редактора відділу новин ПП “Пресове Агентство Новин”.

У 2008 – 2017 роках працював тренером-викладачем боротьби дзюдо в ДЮСШ “Богатир”, у 2016 – 2017 роках –   фахівцем  І категорії у КЗ КОР “Київський обласний центр олімпійської підготовки”. З 2017 по 2020 роки – секретар Білоцерківської міської ради.

Відомості про громадську діяльність. З 2014 року займається охороною громадського порядку та державного кордону в складі громадського формування “Щит”, з 2015 року – депутат Білоцерківської міської ради VII скликання. З 2018 по 2019  роки – член виконавчого комітету Білоцерківської міськради та з 2017 по 2019 роки – періодично виконував повноваження Білоцерківського міського голови.

З 2012 року є членом політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Свобода”. 

Судимості відсутні. Одружений. Сторінка на фейсбуці: www.facebook.com/bc.svoboda

Читайте:

Степан Кузьмич: “Позиція “Свободи” – єдиним і ефективним покупцем землі має стати держава”

Олександр Однороманенко: “Свобода” – це перш за все ідея та ефективний менеджмент по її впровадженню”

Вячеслав Хмельницький: “Свобода” ніколи не зраджувала своєму виборцю

Керівник обласної “Свободи” Ігор Сабій: “Влада боїться двох речей – преси й людей на вулицях”

Олег Береговий: “У “Свободи” є головне – послідовність у боротьбі за права громад”

Віталій Гордієнко: “Свобода” має чітке бачення взаємодії громад із фермерами”

Олександр Кириченко: “За підтримки “Свободи” змагатимусь на виборах голови Борщагівської ОТГ”

Олександр Головня: ВО “Свобода” гарантує жителям Вишневої ОТГ прозорість використання бюджету

Євген Чубук: “Свобода” знає, як із руїни зробити окрасу та навести лад на місцях

“Свобода” – це ті, хто тримає слово, – Олексій Кайда

Ігор Сабій: “Кандидат від “Свободи” – це людина ідейна та фахова”

Олексій Кайда: “Виборчий бюлетень – зброя кожного українця”

Фото: з особистого архіву Вадима Кошеля

КиевVласть

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
09:00 У столиці розгорається черговий скандал щодо знищення історичної забудови. Мова про будівлю “лісопильні Сніжка” на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі, земельну ділянку…
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
09:00 Нацполіція вивчає факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітальних ремонтів та реконструкцій парків “Юність” та “Орлятко” у Солом’янському районі Києва.…
Banner
QlU7mDx4