Валентин Мондриївський: “Київ – це територія нових можливостей для кожного”

Валентин Мондриївський: “Київ – це територія нових можливостей для кожного”

Про важливість безперервної освіти впродовж всього життя, “м`які навички” та освітні проекти в Києві.

KV задала три запитання заступнику голови Київської міської держадміністрації  Валентину Мондриївському стосовно розвитку міста в сфері освіти та інновацій.

KV: Пане Валентине, наразі все більше і більше експертів говорять, що саме сфера освіти стане головною рушійною силою у розвитку міст у світі. Ви з цим погоджуєтесь?

Валентин Мондриївський: Цілком погоджуюсь, адже ми бачимо світовий тренд – значне збільшення уваги найпотужніших країн, міст та міжнародних корпорацій до сфери освіти.

Ось приклад, який стосується розвитку міст: якщо декілька років тому в світі був тренд на запуск у містах SmartCity (Розумне Місто) – створення цифрової інфраструктури управління містом, то наразі UNESCO започаткувала новий етап розвитку міст – LearningCity (Місто, що навчається).

Тобто запуск в містах екосистеми, яка буде використовувати створену цифрову інфраструктуру і дозволить кожному мешканцю отримувати нові знання та навички протягом всього життя.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Наш світ стає дуже швидким, тому знання, які ви отримали в школі та університеті, застарівають вже через 5 років і цей строк буде ще більше скорочуватись і щоб мати хорошу роботу або успішну власну справу, люди змушені постійно навчатись.

Так відбувається по всьому світі – ця концепція безперервного навчання отримала свою назву – LifeLongLearning (Навчання Впродовж Життя).

KV: Яких саме знань, на Вашу думку, не вистачає сьогодні киянам та українцям взагалі?

Валентин Мондриївський: Давайте звернемось до міжнародних фахівців: експерти Економічного Форуму в Давосі визначили ТОП-10 навичок, які будуть найбільше цінуватись роботодавцями на ринку праці в 2020 році. І всі ці навички є, так званими, м’якими навичками (softskills), які не відносяться до конкретної спеціальності, але, водночас, потрібні кожній людині, в кожній професії і не тільки на роботі, але і в житті загалом: креативне та критичне мислення, управління людьми та проектами, позитивні комунікації та ораторське мистецтво, емоційний інтелект та вміння працювати в команді  тощо.

Це – навички ХХІ століття. Цим навичкам не вчать в школах та університетах. Саме ці навички, перш за все, нам всім необхідно покращувати щодня.

До речі, результати спільного дослідження Гарвардського університету, Фонду Карнегі та Дослідницького центру Стенфордського університету показали, що успіх у сучасному світі на 85% залежить саме від “м’яких навичок” (softskills) і лише на 15% — від знання предметної області і технологій, тобто “твердих навичок” (hardskills).

KV: Які інновації в сфері освіти існують в Києві?

Валентин Мондриївський: Київ постійно розвивається і ми, безумовно, приділяємо велику увагу освіті, щорічно збільшуючи бюджет на цю сферу.

Ось і на 2020 рік закладений  безпрецедентний бюджет на освіту в Києві – понад 21 млрд гривень. Це значить, що буде продовжуватись будівництво шкіл та садочків, яких гостро потребує місто.

Але найголовніше – це зміст та якість освіти. Тому ми в 2019 році запустили інноваційний проект, аналогів якому немає в Україні – Освітній Хаб міста Києва. Місія Освітнього Хабу – реалізація концепції Навчання Впродовж Життя на рівні всього міста.

Тепер будь-який мешканець Києва, незалежно від віку та сфери діяльності, має можливість безкоштовно покращити навички для отримання роботи своєї мрії, відкриття власної справи та саморозвитку.

Ми застосували інноваційну модель змішаного навчання (blendedlearning), яка ефективно поєднує он-лайн навчання від зіркових тренерів та експертів та тестування на порталі Проекту eduhub.in.ua та практичне відпрацювання навичок під час тренінгів.

За результатами роботи Освітнього Хабу цього року на порталі вже зареєстровано понад 200 тис. користувачів і проведено більше 700 тренінгів, участь в яких взяли майже 10 тис. осіб.

В наступному році ми продовжимо цю роботу, а також запустимо мультимедійний освітній продакшн, який буде створювати телевізійні та радіо-навчальні програми на постійній основі для різних цільових аудиторій: викладачів, батьків, лікарів, підприємців, людей з обмеженими можливостями, журналістів, державних службовців, активістів громадських організацій тощо.

Наша головна мета в сфері освіти – створити умови, при яких кияни, завдяки своїм знанням, навичкам та здібностям, зможуть реалізувати себе в своєму місті, на благо своєї країні.

Ми робимо все можливе, щоб Київ став територією нових можливостей для кожного!

Читайте: Навички ХХІ століття: емоційний інтелект, позитивні комунікації, ефективні продажі та правління людьми і проектами

Фото: KV

КиевVласть

Автор:
Спілкувався Олексій Алтинов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
Banner
QlU7mDx4