Протягом трьох років Київська обласна рада планує продати більше сотні будівель та приміщень своїх комунальних підприємств. Більшість з них мають податкові борги. Майже 22,4 тис. кв. м планують знайти нових власників через систему Prozorro. Переважно вони розташовані у Києві та містах області – Броварах, Фастові, Ірпені, Тетієві, Білій Церкві, Богуславі та Кагарлику. В облраді кажуть, що перші об’єкти можуть пустити з молотка вже до кінця року. Одночасно там планують взятись за підготовку кадрів для керування КП, аби надалі не доводилось закривати дірки в бюджеті шляхом продажу активів.
Як стало відомо KV, 9 вересня на п’ятій сесії Київської обласної ради депутати підтримали рішення “Про затвердження переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області, що підлягають приватизації у 2021-2023 роках”.
“Затвердити перелік об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області, що підлягають приватизації у 2021-2023 роках, що додається”, – йдеться у документі.
Також там зазначено, що керівникам підприємств, установ та закладів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області необхідно забезпечити проведення державної реєстрації прав на нерухоме майно, що закріплене за ними на праві господарського відання або оперативного управління (із зазначенням власника майна – територіальні громади сіл, селищ, міст Київської області в особі Київської обласної ради), та на земельні ділянки, якими вони користуються, провести інвентаризацію нерухомого майна, що обліковується на балансі.
Організацією підготовки аукціону на електронному майданчику в електронній торговій системі займатиметься КП КОР “Фонд комунального майна”.
Столична нерухомість
Так, 9 об’єктів нерухомості на продаж налічується у КП облради “Облсвітло”. За даними YouControl, підприємство займається передачею електроенергії, існує вже майже 20 років та станом на сьогодні має податкову заборгованість у розмірі 410,4 тис. гривень.
Уся нерухомість, що продається, розташована в Києві на вулиці Сирецькій, 37. Загальна площа майна – 2 164,19 кв. м. Це дві адміністративно-виробничі будівлі, виробнича будівля, навіс, три гаражі, мийка з прибудовами та прохідна з прибудовою.
Комунальне підприємство “Київська обласна сільськогосподарська брокерсько-комерційна фірма “Обрій” має на продаж 7 нежилих приміщень у столиці, які розташовані на вул. Голосіївській, 9. КП було зареєстровано майже 24 роки тому, вид діяльності – оренда і управління власною або орендованої нерухомістю. Заборгованості по сплаті податків не має.
Нерухомість, що буде продана, має загальну площу 2 925,5 кв. м. Це прохідна, майстерня, адміністративний будинок, малярний цех, модуль-автостоянка, мийка, склад та бокс для авто.
КП КОР “Друкар” має частину нерухомості на продаж, що розташована у Києві на вул. Львівська, 55 та Причальна, 5. Це 17 нежилих приміщень та будівель на 3 206,6 кв. м. Це адміністративна будівля, ремонтний цех, три склади, електрощитова, склад механічного цеху, столярна дільниця, механічний цех, будинок бухгалтерії та прохідної, три одноповерхові цегляні будівлі та одна – двоповерхова, три збірно-розбірні склади.
Варто зазначити, що підприємство існує з 1992 року. Займається орендою і управлінням власною або орендованої нерухомістю. Має податкову заборгованість у розмірі 3 863 гривень.
Нерухомість Київщини
Інша частина нерухомості на продаж КП “Друкар” розташована на території Київської області. Загальна її площа становить 2 997,17 кв. м. Так, у місті Переяслав на вул. Богдана Хмельницького, 182 розташовані громадський будинок та гараж з прибудовами. У селищі Макарів на вул. Богдана Хмельницького, 23/4 – два адмінприміщення. В місті Ірпінь на вул. Ярославській, 11 – адмінбудинок, сауна, два гаражі, склад, ГСМ. У місті Тетіїв на вул. Островського, 6 – будівля друкарні, топочна, гараж. І в селі Глібовка на Вишгородщині – 13 будинків.
Нерухомість Білоцерківського комунального метрологічного підприємства Київської обласної ради “Теплоавтоматика” розташована у Білій Церкві на вул. Шевченка 91 та 91-а, вул. Павліченка, 17. Там продаються такі будівлі та приміщення: два адміністративних корпуси, цегляний та металевий гаражі, допоміжне приміщення, навіс с дахом, будівля заводу та три павільйони-склади. Їхня загальна площа становить 2 825,4 кв. м.
КП було створено у 2002 році. Займається ремонтом машин та обладнання. Податкової заборгованості не має.
Підприємство “Київська регіональна комунальна компанія” на продаж має будівлі та приміщення у Броварах на вул. Шевченка, 8а загальною площею 3 540 кв. м. Це два адміністративні будинки, гараж, виробнича будівля, мийка, три склади, гараж-майстерня, майстерня, кисневий склад, гараж-склади, зварювальний відділ.
КП було засновано 21 рік тому, вид діяльності – збір, обробка та розподілення води. Має податковий борг у розмірі 259 982 гривні.
Продаватиме нерухомості у Фастові КП КОР “Поліфаст”. На вул. Соборна, 40 розташовані частина виробничої будівлі, склад, частина гаража, а також гараж-склад для паперу, що мають площу 2 542 кв. м. Підприємству цьогоріч виповнилось 20 років, займається воно виробництвом газет. Має податкову заборгованість 67 578 гривень.
КП КОР “Лілея” має склад, склад-гараж та павільйон у селищі Глеваха на Васильківщині та у місті Кагарлик на вул. 97 стрілецької дивізії, 4. Загальна площа – 1 019,7 кв. м. Підприємство було зареєстровано майже 30 років тому, займається організацією поховань та наданням пов’язаних з ними послуг. Боргу за сплату податків не має.
Найменше нерухомості на продаж має КП КОР “Квадрат”. Це дві нежитлові будівлі у місті Богуслав на вул. Миколаївській, 30 загальною площею 1 143 кв. м.
Підприємство було створено у 2001 році, займається видавничою справою. Має борг у розмірі 3 054 гривень за сплату податків.
Причини
Як розповів у коментарі KV депутат Київоблради Роман Титикало (“Європейська солідарність”), вже до кінця року деякі об’єкти можуть бути продані.
“Це не новий перелік об’єктів приватизації, але він оновлений із урахуванням тих об’єктів, які були приватизовані за минулої каденції. Їх близько 6. Тут йдеться лише про майно комунальних установ, які фактично не виконують жодної функції, яке вони переважно здають в оренду і це не є ефективним. Кожен об’єкт виставляється на “Прозоро” і на цьому етапі немає проблем з продажем. Але перед цим необхідно провести купу роботи – провести оцінку, інвентаризацію, оформити правоустановчі документи належним чином та багато інших процесуальних речей, які має допрацювати Фонд комунального майна. Я думаю, що до кінця цього року ми можемо встигнути приватизувати декілька об’єктів, поки вони всі на початковій стадії. Які саме об’єкти “підуть” першими, складно сказати. Ще має бути створена конкурсна комісія, яка буде в тому числі перевіряти рівень готовності документів”, – каже він.
За словами депутата Олега Корбана (“Опозиційна платформа – За життя”), області необхідно готувати якісні муніципальні кадри, аби потім не доводилось віддавати майно комунальних підприємств на приватизацію.
“Я вважаю, що краще готувати якісніші кадри муніципального менеджменту і справлятись зі своєю роботою, ніж розуміти, що ми не можемо з цим справитись і приймати рішення про приватизацію. Аби не витрачати постійно кошти на підтримку підприємств, які мають самі приносити прибуток і поповнювати бюджет, доводиться поповнювати його шляхом продажу активів. Щоб вирішити економічний бік цього питання необхідно вирішити кадрове питання. Кадрова політика наразі відсутня і ми тільки починаємо працювати над її розвитком – навчати, готувати менеджерів не тільки державних, але й муніципальних. Наразі рішення про приватизацію я підтримав, оскільки було вирішено, що на сьогодні це – ліки від збитків”, – зазначив він.
Нагадаємо, як раніше писала KV, ще у травні в регіоні розпочалась кампанія з приватизації державного майна. Всього на аукціони планували виставити 24 нежитлові будівлі.
Читайте: У Київській області виставлено на приватизацію 24 будівлі
Фото: коллаж KV