Володимир Шандра: “На Київщині запрацює дворічна обласна антикорупційна програма”

Володимир Шандра: “На Київщині запрацює дворічна обласна антикорупційна програма”

Боротьба з корупцією на обласному рівні на найближчі два роки отримає ще одну програмну опору. Представники Київської облдержадміністрації розробили окрему Програму щодо запобігання і протидії корупції на 2015-2017 роки у регіоні. Вона створена у рамках загальнодержавної антикорупційної політики. Про мету, ключові цілі, напрямки та результати, які чекають від реалізації програми, розповів голова Київської обласної державної адміністрації Володимир Шандра. 

– Володимире Миколайовичу, які основні пункти цієї програми і чим вона відрізнятиметься від аналогічних програм інших регіонів?

– Корупція роками процвітає у державному секторі, роз’їдаючи його зсередини. За допомогою цієї програми хочемо зупинити її подальший розвиток у органах державних та місцевого самоврядування Київщини. Головна мета програми в принципі читається з її назви. Це зведення до мінімуму фактів зловживання влади, ефективне застосування антикорупційного законодавства на місцях і формування серед населення вкрай негативного ставлення до будь-яких проявів корупції. На практиці це виллється у ряд конкретних заходів. Зокрема в кожному районі буде створена регіональна мережа онлайн-приймалень, де кожен мешканець Київщини зможе через веб-камеру та монітор поспілкуватися із керівництвом області, озвучити свою проблему чи скаргу щодо дій того чи іншого чиновника, а також у такому ж режимі оперативно отримати відповідь чи роз’яснення щодо свого питання. Разом з тим запрацює новий регіональний call-центр, працівники якого у телефонному режимі надаватимуть безкоштовні консультації і прийматимуть скарги від жителів області. У такий спосіб ми хочемо спростити та пришвидшити процес вирішення проблеми для пересічних мешканців, які зіштовхнулися з фактами корупції з боку посадових осіб. Робота таких регіональних онлайн-приймалень та call-центру буде націлена на оперативність оформлення скарги, прозорість у її розгляді та ефективне вирішення питань, з якими звертатимуться громадяни.

– Є думка, що з корупцією нині складно боротися, оскільки саме суспільство вже звикло вирішувати свої питання, пропонуючи і даючи хабарі…

– От власне, одним із важливих пунктів програми є формування у населення дуже негативного ставлення до корупції. Нам потрібно змінювати свій менталітет та соціальну свідомість із пострадянської на європейську, де хабарництво вважається не просто ганебним та аморальним фактом, але й тягне за собою конкретну відповідальність. Західні посадовці, які погоріли на хабарах, завжди добровільно йдуть у відставку. Тамтешнє суспільство не дозволяє перебувати при владі корупціонерам. Ось так і українці мають заразитися “вірусом нетерпимості” до корупції, добровільно інформувати про відомі їм факти корупції або вимагання хабара. Для цього буде запущена відповідна інформаційна кампанія у ЗМІ, регулярно проводитимуться соцопитування щодо виявлення динаміки у сприйнятті корупції населенням.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

– Уже є намічений план дій щодо реалізації програми: коли і що конкретно буде втілено?

– Поки що у нас є рамковий документ, в якому чітко прописана вся “теорія” програми, яка пройшла успішне публічне обговорення. Далі вона має бути ухвалена обласними депутатами і наповнена конкретним фінансовим змістом. Усі заходи, що здійснюватимуться, стосуватимуться трьох блоків питань. Йдеться про створення чіткої антикорупційної стратегії в області, розробку конкретних механізмів для запобігання корупції і, як я вже казав, формування у населення негативного ставлення до її проявів. Переконаний, що вести боротьбу з корупцією потрібно одночасно на максимально широкому фронті – від медицини до освіти, від адміністративних структур до органів самоврядування. Необхідно розрубувати вузли корупції у всіх держорганах і демонструвати людям, що ми гідні і можемо жити у чистому та незаплямованому владними злодіяннями середовищі, у суспільстві з прозорою системою взаємовідносин між населенням і представниками держорганів.

– Яких результатів чекаєте від втілення програми?

– Вона допоможе створити дієві умови для вирішення проблеми корупції, адже у її рамках будуть консолідовані зусилля місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій. Вірю і в такі позитивні результати програми як ефективне застосування антикорупційного законодавства представниками держорганів, створення дієвої системи протидії корупції в усіх сферах та активного контролю громадськістю щодо недопущення проявів корупції серед посадових осіб. 

Читайте також: Все жители Киевской области будут иметь равный доступ к качественному образованию

КиевVласть

Автор:
Спілкувалася Оксана Мельник
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4