Все вище і вище: Нацполіція розслідує порушення при будівництві преміального ЖК “The Resort” в історичному центрі Києва

Все вище і вище: Нацполіція розслідує порушення при будівництві преміального ЖК “The Resort” в історичному центрі Києва

Нацполіція здійснює слідство за фактами можливих порушень законодавства при будівництві преміального багатофункціонального житлового комплексу “The Resort” на вул. Казимира Малевича, 32 та вул. Ямській, 17 в історичному центрі Києва. Зокрема, правоохоронці звернули увагу на те, що ТОВ “БО “Мрія” і ТОВ “Де резорт Девелопмент” мають намір втричі перевищити допустиму висотність своїх будинків – замість 8-поверхових будівель запланували зведення 27-поверхових. Нещодавно слідчим вдалося добитися від суду накладення арешту на 0,95 га землі під майбутнім комплексом – задля того, щоб ці ділянки не були перереєстровані та щоб зупинити будівництво на час слідства. Втім, забудовникам вдалося оскаржити таке рішення. Вочевидь, не в останню чергу це пов’язано з тим, що до реалізації цього проєкту причетні особи із оточення бізнесмена Михайла Кіпермана (на колажі ліворуч), якого пов’язують з олігархом Ігорем Коломойським.

Як стало відомо KВ, Голосіївське управління Нацполіції Києва наразі здійснює слідство за фактами можливого порушення законодавства України при будівництві житлового комплексу (ЖК) “The Resort” на вул. Казимира Малевича, 32 та вул. Ямській, 17 (Голосіївський район столиці).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Розслідування проводиться в рамках кримінального провадження №42021102010000113 (дата його відкриття в держреєстрі судових рішень не вказується. – КВ), яке було розпочате за фактом можливого скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.197-1 Кримінального кодексу України – самовільне будівництво будівель або споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці.

В рамках слідства правоохоронці попередньо встановили, що дане будівництво здійснюється з порушенням вимог містобудівних умов та обмежень (МУО), які Департамент містобудування та архітектури Київської міськдержадміністрації (КМДА) видав ТОВ “Будівельне об’єднання (БО) “Мрія” і ТОВ “Де Резорт Девелопмент” 19 лютого 2020 року. Зокрема, мова йде про те, що вказаними МУО передбачена можливість проєктування за вказаною адресою будівництва споруд не вище 27 метрів (близько 8 поверхів. – КВ), тоді як на сайтах з продажу нерухомістю є інформація, що насправді ЖК “The Resort” буде мати 27 поверхів. Також, за даними Нацполіції, роботи проводяться “з суттєвим відхиленням від проєкту будівництва, а на ділянках під майбутнім ЖК здійснено самовільне будівництво паркінгу та облаштовано паркани.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Все вище і вище: Нацполіція розслідує порушення при будівництві преміального ЖК “The Resort” в історичному центрі Києва

Скріншот однієї з судових ухвал по цьому провадженню

За даними ухвал з держреєстра судових рішень, 1 вересня 2022 року в рамках даного слідства була призначена судова будівельно-технічна експертиза. 16 листопада минулого року Голосіївський районний суд Києва за клопотанням правоохоронців наклав арешт на землю, на якій, за даними слідчих, має бути розташований майбутній ЖК. Мова йде про сім земельних ділянок орієнтовною площею 0,95 га, які знаходяться в користуванні ТОВ “БО “Мрія”. Відповідно до прийнятого судом рішення, на час слідства вказана компанія була позбавлена права розпоряджатися цією землею, у тому числі перереєстровувати її, проводити будівництво тощо.

Втім, 20 грудня 2022 року Голосіївський районний суд зняв арешт з цієї землі. Це було зроблено за клопотанням вищезгаданої ТОВ “БО “Мрія”, а також представників ТОВ “МБ Іновація” – компанії, у якої “БО “Мрія” орендує дві з семи ділянок.  Головною підставою для зняття арешту було названо те, що, мовляв, на усі ділянки законним чином оформлено право користування, а будівництво здійснюється відповідно до існуючих дозволів.

Історія преміальної забудови

29 березня 2007 року Київрада рішенням №412/1073 погодила передачу земельної ділянки на вул. Боженка, 32 (назва вулиці до 2012 року) площею 0,44 га в оренду ТОВ “БО “Мрія” для будівництва житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями побутового обслуговування та паркінгом. Термін оренди мав скласти 5 років.

На момент здійснення цього землевідводу частина вказаної ділянки площею 0,31 га де-юре мала землекористувача – ще в 70-х роках минулого століття столична влада передала її в користування управлінню побутового обслуговування міськвиконкома під будівництво гігієнічної лазні (де-факто такої структури як “міськвиконком” давно вже не існує. – КВ). Відповідно до вказаного рішення, Київрада припинила міськвиконкому право користування цією землею та віднесла дану територію до земель запасу житлової та громадської забудови. Інша частина переданої ТОВ “БО “Мрія” ділянки, площа якої становила 0,13 га, на той час не була надана у власність чи користування.

2 лютого 2007 року між Київрадою і ТОВ “БО “Мрія” було укладено договір оренди даної ділянки. Надалі, 1 листопада 2012 року, столична міськрада рішенням №424/8708 погодила поновлення вказаної орендної угоди ще на 15 років.

19 лютого 2020 року Департамент містобудування та архітектури КМДА видав МУО на проєктування будівництва багатофункціонального комплексу на вул. Казимира Малевича, 32. Даний дозвільний документ було видано ТОВ “БО “Мрія” як орендарю ділянки за вказаною адресою і ТОВ “Зе Резорт Девелопмент”, яке в МУО було позначено як “забудовник” (ймовірно, дана компанія уклала із землекористувачем певний договір щодо сумісної забудови даної землі. – KВ). 

У МУО було зазначено, що столична влада дозволяє проєктувати будівництво будівель з гранично допустимою висотою не більше 27 метрів. При цьому, уточнювалося, що остаточна висота має бути визначена з “урахуванням положень містобудівної документації” тощо. Також в документі було зазначено, що, згідно з містобудівною документацією, ділянка проєктування знаходиться в центральній планувальній зоні в межах історичного ареалу Києва і в зоні регулювання забудови III категорії. У зв’язку з цим на забудовників було покладено обов’язок стосовно забезпечення збереження традиційного характеру історичного середовища та об’єктів культурної спадщини, а також стосовно отримання висновків щодо проєктної документації від органів охорони культурної спадщини. 

Більшість інших вихідних даних щодо майбутнього об’єкта будівництва – наприклад, кількість квартир чи апартаментів, кількість машиномісць у паркінгах тощо – в МУО зазначені не були. 

Читайте: КГГА дала добро на строительство очередной многоэтажки в историческом центре Киева

8 грудня 2020 року Державна архбудінспекція (ДАБІ) видала ТОВ “БО “Мрія” і ТОВ “Де Резорт Девелопмент” дозвіл на будівництво БФК з паркінгом на вул. Казимира Малевича, 32. У зв’язку з тим, що портал Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва на час воєнного стану не працює у відкритому доступі, встановити усі вихідні дані будівництва наразі не є можливим. Втім, відповідна інформація оприлюднена на інших інтернет-ресурсах. Так, на сайті проєкту “Слідство-інфо” опублікована світлина паспорту майбутнього БФК, на якому вказано, що мова йде про будівництво 9-поверхової будівлі (чи будівель. – КВ). Разом з тим, за даними сайту “Нерухомі”, мова насправді йде про 3 будинки поверховістю 27 поверхів, у яких планується облаштувати 700 квартир. Генеральним підрядником будівництва було зазначено ТОВ “Топ Хілс Іст Юроп”.

Все вище і вище: Нацполіція розслідує порушення при будівництві преміального ЖК “The Resort” в історичному центрі Києва

ЖК “The Resort” на карті

Протягом 2021-2022 років ТОВ “БО “Мрія” отримало в користування інші згадані в кримінальному провадженні шість ділянок.

Так, у березні 2021 року компанія орендувала у ТОВ “МБ Іновація” земельну ділянку площею 0,06 га на вул. Казимира Малевича, 32 з цільовим призначенням “для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд” (“МБ Іновація” володіє цією землею з 2015 року. – KВ). У жовтні 2021 року, ТОВ “БО “Мрія” отримало в суборенду від ТОВ “КМ 34” три ділянки загальною площею 0,35 га на вул. Ямській, 17, які остання компанія в 2020 році взяла в оренду у столичної громади на 10 років “для експлуатації та обслуговування будівель та споруд, відкритих автостоянок”.

У 2022 році ТОВ “БО “Мрія” отримало ще дві ділянки на вул. Казимира Малевича і вул. Ямській загальною площею 0,1 га. Так, одну ділянку площею 0,08 га га їй в оренду на 10 років передала Київрада “для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі”, іншу ділянку площею 0,02 га компанія взяла в суборенду в ТОВ “МБ “Іновація”, яке, в свою чергу, також орендувало дану землю в столичної громади на 10 років (цільове призначення – для будівництва, обслуговування та ремонту об’єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури, об’єктів зв’язку та дорожнього господарства”). 

Зазначимо, що 25 листопада 2021 року Департамент містобудування та архітектури КМДА видав МУО на здійснення реконструкції нежитлової будівлі  на вул. Ямській, 17 під багатофункціональний будинок. Мова йде про розташовану на цій землі споруду диспетчерського пункту, власником якої є ТОВ “КМ 34”.  Дані МУО відсутні у відкритому доступі, а тому наразі досить проблематично встановити, кому вони були видані (орендарю ділянки ТОВ “КМ 34” чи суборендарю ТОВ “БО “Мрія”), якими повинні бути вихідні дані відреконструйованого об’єкта тощо. Інформація про надання дозволу на здійсненн реконструкції від органів держархбудконтролю в публічних джерелах також відсутня.

Перший скандал навколо цього будівництва мав місце у лютому 2021 року. Тоді на будівельному майданчику відбулася стрілянина. Невдовзі поліція затримала ймовірних зловмисників. У ТОВ “Де Резорт Девелопмент” заявили, що мова йде про суперечки між “псевдоактивістами за право “стягувати данину” із забудовника”, але будь-яких подробиць чи доказів у компанії не оприлюднили. У березні 2021 року “Слідство-інфо” повідомило, що у стрілянині брали участь члени організації “Донкорп Україна”.

Надалі, протягом 2021-2022 років проти зведення ЖК “The Resort” протестували в ГО “Стоп корупції”. В організації заявляли про те, що забудовники, всупереч вимог МУО, будуть комплекс висотою не 27 метрів (близько 8 поверхів), а близько 67,5 метрів (27 поверхів). Також активісти повідомляли, що у КМДА, видаючи МУО, проігнорували, що територія майбутньої забудови, згідно з даними містобудівного кадастру Києва, входить до зони обмеження забудови та безпеки польотів через близькість до аеродрому. При цьому, за інформацією ГО “Стоп корупції”, станом на жовтень 2021 року ТОВ “БО “Мрія” і ТОВ “Де Резорт Девелопмент” не отримували погодження Державіаслужби стосовно розташування та висоти об’єктів на приаеродромних територіях та об’єктів.

Дійові особи

За даними аналітичної системи Youcontrol, столичне ТОВ “БО “Мрія” (орендар ділянок і співзамовник будівництва) було зареєстроване у липні 2006 року. Засновниками компанії вказані ТОВ “Федорра” і мешканець Києва Сергій Рибаков, який також є керівником та офіційним одноосібним власником ТОВ “БО “Мрія”.

ТОВ “Де Резорт Девелопмент” (співзамовник будівництва) було зареєстроване в Києві у грудні 2019 року. Засновниками компанії є громадянин Ізраїлю Аріе Шварц (паралельно є керівником даної компанії), який зареєстрований в Києві, ще один мешканець столиці України Артем Солонік (також є кінцевим бенефіціаром цього ТОВ), а також АТ “ЗНВКІФ “Де Груп Капітал Інвестментс”, власником якого є той же Солонік.

Все вище і вище: Нацполіція розслідує порушення при будівництві преміального ЖК “The Resort” в історичному центрі Києва

Артем Солонік – обведено червоним, фото: “УП”

Зазначимо, згаданий вище Сергій Рибаков (власник ТОВ “БО “Мрія”) також є директором ТОВ “Смарт Студент”, співвласниками якого є Михайло Кіперман та Олександр Кац. Першого ЗМІ називають “нафтовим магнатом із Дніпра, наближеним до групи “Приват” олігархів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова”. У свою чергу Олександр Кац є співвласником мережі автозаправок “Кло”. Не чужим для оточення Коломойського є і Артем Солонік (власник ТОВ “Де Резорт Девелопмент”) – він у 2008-2011 роках був керівником ТОВ “Оріон Сервіс”, власником якого у 2016 роках року був згаданий вище Михайло Кіперман.

Читайте: Гости Коломойского: Левочкин, Фукс, Кернес, Ставицкий и другие (видео)

Примітно, що, організація “Донкорп Україна”, за даними “Слідство-інфо”, впродовж декількох років “виконувала завдання в інтересах українського олігарха Ігоря Коломойського”. Наприклад, охороняла офіс “Центренерго”, коли цю державну енергогенеруючу компанію очолювало лояльне до Коломойського керівництво. “Донкорп Україна” пов’язували з персоною Семена Семенченка – командира добровольчого батальйону “Донбас” і народного депутата VIII скликання Верховної Ради від партії “Самопоміч”.

Читайте: Расследование в отношении экс-нардепа Семенченко завершено – Офис генпрокурора

У свою чергу іншого співзасновника ТОВ “Де Резорт Девелопмент” Аріе Шварца (на колажі праворуч) українські ЗМІ називають “колишнім генеральним директор девелоперської групи “Seven Hills”. За даними проєкта журналістських розслідувань “Схеми”, Шварц у квітні 2021 року був одним із гостей на дні народженні дружини народного депутата від “Слуги народу” Миколи Тищенка, святкування якого в п’ятизірковому готелі “Fairmont” у центрі Києва викликало значний суспільний резонанс, адже відбувалося в розпал “коронавірусного локдауна”. У свою чергу, на церемонії відкриття офісу продаж ЖК “The Resort”, яка відбулася у жовтні 2021 року, Аріе Шварца називали “CEO (тобто “головним виконавчим директором”) та партнером “The Resort Development” (вочевидь, це назва ТОВ “Де Резорт Девелопмент”, написана в англомовній транслітерації. – KВ).

Читайте: Святошинскому нардепу Николаю Тищенко грозит штраф за ресторанную вечеринку в честь дня рождения его жены

Зазначимо, під “прапорами” вищезгаданого девелопера “Seven Hills” у столиці були збудовані два житлових комплекса преміум-класу – “Triiinity” та “Park Avenue VIP”. 

Столичне ТОВ “Топ Хілс Іст Юроп” (генпідрядник будівництва) було зареєстроване у травні 2019 року. Керівником, засновником та кінцевим бенефіціаром компанії вказано мешканця міста Кривий Ріг Дніпропетровської області Андрія Камишнікова. Примітно, що до липня 2021 року вказане ТОВ мало назву, співзвучну з назвою вищезгаданого девелопера “Seven Hills” – “Севен Хілс Іст Юроп”. Крім того, згаданий Андрій Камишніков є офіційним власником ТОВ “Топ Хілс Інжиніринг”, яке до липня 2021 року називалося ТОВ “Севен Хілс Інжиніринг”.

Київське ТОВ “КМ 34” (орендар ділянок) було зареєстроване в листопаді 2017 року. Керівником компанії вказано Віктора Дурнєва, засновником – ТОВ “Гелинен”, кінцевим бенефіціаром – мешканця столиці Олексія Заїку.

ТОВ “МБ Іновація” (орендар і власник ділянок) було зареєстроване у Києві в листопаді 2020 року. Керівником цієї компанії є Едуард Каралаш, засновником та кінцевим бенефіціаром – мешканець села Петропавлівська Борщагівка Київської області Юрій Галета.

Посаду директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА з 1 листопада 2016 року обіймає Олександр Свистунов. Департамент земельних ресурсів КМДА з 29 червня 2021 року очолює Валентина Пелих (виконувала обов’язки керівника цієї структури з 2 квітня 2021 року, на колажі ліворуч). З 27 липня 2018 року по 1 квітня 2021 року, цим департаментом керував Петро Оленич, який з 2 квітня 2021 року обіймає посаду заступника голови КМДА та курує в Києві земельні та містобудівні питання. 

Читайте: Уголовная трясина: ГБР и Нацполиция расследуют закупки “Киевского института земельных отношений”

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4