Як придбати зброю у Києві

Як придбати зброю у Києві

З початком широкомасштабної війни багато хто з мешканців Києва, та й України в цілому, зрозумів, що тепер вже точно час купити зброю.


Але все виявилось не так вже й просто.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

По-перше, зброї в магазинах мало. 

По-друге, дешевої зброї ще менше. 

По-третє, багато магазинів просто зачинені.

І, зрештою, є певні зміни в процесі отримання дозволу на придбання зброї.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У мене зброя було задовго до війни. Але то була “зброя мирного часу” – гладкоствольні дідівські “переломки” та малокаліберна гвинтівка. Зараз є потреба в іншій, якої в мене немає. Тому я почав шукати, де придбати нарізну зброю із відносно доступними боєприпасами, дієву та не “як крило від літака” за ціною.

Як і слід було очікувати, з рук люди продають зараз зброї небагато, а по-друге, досить дорогу, як для мене. 

Ще один важливий момент – при виборі зброї подумайте, де будете брати набої до неї. Добре, якщо у ваших друзів зброя аналогічного калібру, і вони можуть поділитись із вами набоями.

Перечитавши кілька профільних форумів, сайтів магазинів, спільнот у соцмережах, я вже було зрозумів, що придбати зброю мені поки що не світить. Але на допомогу прийшов друг, який знайшов варіант – китайська Norinco у калібрі .223 Rem.

І тут з’ясувалося, що зараз дозвільна система видає дозвіл (“зеленку”) за спрощеною процедурою, але тимчасовий, на період дії воєнного стану, і не всім.

Як придбати зброю у Києві

Фото: Антон Коваленко

Для отримання такого дозволу треба з’явитися з 10:00 до 15:00 щодня, крім неділі, за адресою Єреванська, 18 у Києві. При собі треба мати паспорт із київською пропискою та його ксерокопію, а також 2 фото 3Х4 см. Навіть якщо хочете придбати гладкоствольну зброю, їхати все одно треба за цією адресою.

Але головне – мати із собою документ, що ви вже оплатили зброю, яка чекатиме на вас у магазині до отримання дозволу на придбання. Без такого документу дозвіл на придбання ви не отримаєте.

Виключення – ви прийдете з людиною, яка готова продати вам свою офіційно оформлену зброю.

На місці заповнюєте заяву, і за три робочих дні можете отримати дозвіл на придбання зброї. Після цього забираєте її в магазині, просите продавця зробити вам завірену його печаткою копію заповненого корінця “зеленки”. Ця копія може стати вам при нагоді на блокпостах, коли будете везти зброю додому, але дозволу у вас ще не буде. На запитання поліцейських, бійців ЗСУ чи ТРО чи маєте зброю, чесно скажіть, що маєте, покажіть її та завірену продавцем копію “зеленки”. 

Також у магазині вам можуть видати конверт із “відстрілом” (у випадку нарізної зброї) та довідку про це. Втім, наразі експертиза не працює, тому конверт можуть і не видати, якщо не встигли відстріляти зброю до 24 лютого. 

В дозвільній здаєте отримані в магазині документи, і за три дні (чи коли вам скажуть) повертаєтесь за дозволом на носіння.

Ще раз нагадаю, що дозвіл зараз видається тимчасовий, і після закінчення воєнного стану його треба буде оформлювати за стандартною процедурою.

І не забувайте про правила безпечного поводження зі зброєю!

1. Завжди поводьтесь зі зброєю так, ніби вона заряджена.

2. Не направляйте зброю на те, що не маєте наміру знищити.

3. Не кладіть палець на спусковий гачок до тих пір, поки не навели приціл на ціль.

4. Чітко ідентифікуйте свою ціль, і що знаходиться за нею.

Як придбати зброю у Києві

Сподіваюсь, вам не прийдеться застосовувати зброю для самозахисту. Але краще бути готовим до того, що прийдеться це робити. 

Зберігайте спокій, чистіть зброю, будьте ввічливими та вірте в ЗСУ.


Фото: Олександр Кравченко 

КиївВлада

Автор:
Олександр Кравченко
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4