Замість Гнідина комфортного і спортивного – вирубка лісу і АЗС

Замість Гнідина комфортного і спортивного - вирубка лісу і АЗС

В Гнідині Золочівської громади (Бориспільський район Київська обл.) розгорнувся скандал довкола будівництва чергової АЗС на території села. Перша причина скандалу – дуже типова та симптоматична – АЗС будується на землі державного лісу, чим наразі вкрай недбало займається Бориспільська окружна прокуратура. Друга причина скандалу – автентична – на цих землях мають бути створені об’єкти спортивної інфраструктури, про що існує меморандум між Гнідинською сільрадою та засновником холдингу охоронних підприємств “Шериф” Дмитром Стрижовим, який свідомо та цілеспрямовано за власний рахунок перереєстрував частину свого бізнесу в Гнідин, щоб з його податків було профінансовано розвиток спортивної інфраструктури для громади.

Про це KВ стало відомо з чисельних документів, що є в розпорядженні редакції.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

У 2020 році між Гнідинською сільською радою та засновником холдингу охоронних підприємств “Шериф” Дмитром Стрижовим було укладено меморандум про партнерство та співробітництво. Золочівський сільський голова Олександр Лазаренко та секретар сільради Валентина Норець домовились з Дмитром Стрижовим, що за рахунок 80% його податків до місцевого бюджету буде профінансовано:

– розробку проєктів реконструкції стадіону та розбудови бігових маршрутів з доріжками для бігу і прогулянок в Гнідині;

– ремонт та реконструкцію стадіону, який знаходиться на вул. Нова в Гнідині;

– розбудову бігових маршрутів із доріжками для бігу і прогулянок, відповідною розміткою, довжиною не менше 5 км в Гнідині;

– розбудову велосипедних маршрутів із спеціально виділеними велосипедними доріжками та відповідною дорожньою розміткою в Гнідині;

– будівництво в Гнідині басейну для проведення тренувань та змагань з кількістю не менше п’яти доріжок та довжиною 25 метрів.

Всі ці спортивні об’єкти, відповідно до меморандуму, є комунальною власністю Золочівської громади. “Доступ на ці об’єкти повинен бути вільним для всіх громадян, без стягнення будь-якої плати за відвідування чи користування ними”, – сказано в меморандумі.

ТЕКСТ МЕМОРАНДУМУ

Спочатку все було нібито добре, незважаючи на пандемію ковіду. Місцева влада проявила зацікавленість і переконувала, що буде створено концепції бігових та велосипедних доріжок.

Замість Гнідина комфортного і спортивного - вирубка лісу і АЗС

Замість Гнідина комфортного і спортивного - вирубка лісу і АЗС

Замість Гнідина комфортного і спортивного - вирубка лісу і АЗС

Але цього року на земельній ділянці, де обговорювалось проходження потенційного маршруту “Стежки Здоров’я” і планувалось звести спортивний майданчик, почалось будівництво Газової заправки – на відстані кілометра від вже існуючої АЗС на території Гнідина. Цей момент викрив лицемірство керівництва Золочівської сільради та Олександра Лазаренко по відношенню до великого платника податків, а також їхній схематоз із державними лісовими землями.

Суд і бездіяльність прокуратури

З ухвали Бориспільського міськрайонного суда від 20 березня ц.р. КВ стало відомо, що 5 січня Бориспільське РУП ГУНП в Київській області розпочало досудове розслідування у кримінальному провадженні №12023116100000011.

“Службові особи Золочівської сільської ради шляхом зловживання владою, всупереч встановленим вимогам Земельного та Лісового Кодексів України, діючи в інтересах третіх осіб, без погодження з філією “Бориспільське лісове господарство” виділили у приватну власність земельну ділянку з кадастровим номером 3220882601:01:021:0016, яка накладається на землі лісового фонду, чим завдали істотної шкоди ДСГП “Ліси України””, – сказано в ухвалі суду, яку можна повністю прочитати в фотогалереї.

Зазначимо, ця ділянка, відповідно до меморандуму і домовленностям про варіанти проходження “Стежки Здоров’я”  між Дмитром Стрижовим та Золочівською сільрадою, мала стати частиною спортивної інфраструктури. Але керівництво Золочівської громади від початку мало зовсім інше бачення використання цієї землі.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

З ухвали суду стало відомо, що ще 10 липня 2020 року Золочівська сільрада передала земельну ділянку з кадастровим номером 3220882601:01:021:0016 у приватну власність та вирішила розробити детальний план території (ДПТ) для створення на 17 сотках ділянки АЗС. 

27 липня сільрада продала цю земельну ділянку ТОВ “Золоче Нафта”. І тільки 14 грудня 2020 року було проведено громадські слухання, які ухвалили розташування АЗС на вул. Миру, 1.

Замість Гнідина комфортного і спортивного - вирубка лісу і АЗС

Замість Гнідина комфортного і спортивного - вирубка лісу і АЗС

В червні-липні 2021 року на підставі відповідних звернень нового власника 17 соток Золочівська сільрада змінила цільове призначення земельної ділянки – з ведення сільського господарства на розміщення та експлуатацію будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства. Після чого тут почались роботи. 

Спочатку було вирубано дерева, що привернуло увагу ДСГП “Київлісозахист”, яке провело обстеження та виявило порушення. Бо, як стало відомо вже на початку 2023 року з листа Державного агентства лісових ресурсів, воно не видавало жодного дозволу на зміну цільового призначення земельної ділянки 3220882601:01:021:0016, тому ця землі досі є лісовими землями.

Є й аналогічний за змістом лист керівнику Бориспільської місцевої прокуратури від Державного агентства лісового господарства України – про те, що ділянка 3220882601:01:021:0016 не вилучалась з земель лісового фонду.

Водночас Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ) на чолі ще з Семеном Кривоносом, який наразі очолює НАБУ, відповіла народній депутатці Галині Янченко, що здійснити перевірку поданих документів та законності забудови АЗС не можуть, оскільки Положеннями постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2022 No 303 “Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану” припинено проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду на період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 No 64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні”.

Стосовно позачергової перевірки Семен Кривонос пообіцяв звернутись до Мінрегіону.

ЛИСТ ДІАМ

Тут є два запитання:

  1. Чому досі у вітчизняному законодавстві зяють дірки, які дозволяють робити з земельними ділянками що завгодно, в обхід контролю та дозволу відповідальних органів?

  2. Яким боком тут Мінрегіон, який вже втратив суб’єктність, ставши частиною Мінінфраструктури?

Рухаємось далі.

Лісова охорона провела інструментальну зйомку фактично захопленої ділянки 3220882601:01:021:0016 та виявила, що її фактична територія складає не 0,17 га, а 0,3 га. І тут вже запитання до Держгеокадастру: чому земельний кадастр наповнено геть нічому не відповідною інформацією? Тим більш, що це не те що не поодинокий, а досить типовий випадок.

Втім, ухвалою Бориспільського міськрайонного суду за клопотанням Бориспільської окружної прокуратури було накладено арешт на ділянку та заборонено ТОВ “Золоче Нафта” проводити на ній будівельні та будь-які інші роботи, а також продавати цю ділянку.

Здавалося б, справа рухається у правильному напрямку. Але ні. Бо Бориспільська окружна прокуратура насправді веде справу аби як, якщо взагалі її веде, що призвело до зняття арешту з ділянки в травні. Про це стало відомо зі скарги громадської організації заступнику генпрокурора Ігореві Мустецеві.

За процедурою, яка за суттю досі є радянською, Офіс Генпрокурора делегував розгляд скарги Київській обласній прокуратурі. Яка провела формальну перевірку, що, дуже ймовірно, не дало жодних результатів.

Наразі, за інформацією KВ, цю справу веде прокурор Бориспільської окружної прокуратури, яку пильно контролює її керівник – перший заступник Мирослав Пацкан.

Джерела KВ кажуть, що прокуратура вже давно зібрала всі необхідні докази та готова подавати негаторний позов. Щоб подати такий позов, прокуратура має замовити проведення відповідної експертизи. Однак, вже декілька місяців керівник Бориспільської окружної прокуратури затягує цей момент і не дозволяє її проведення. Відповідний запит спрямовано до Бориспільської окружної прокуратури.

Також має бути й реакція від Спеціалізованої екологічної прокуратури, оскільки є незаконне вирубування дерев за, де-факто, сприяння відповідальність осіб. 

Реакція інвестора

Дмитро Стрижов, коли ознайомився з цією ганебною ситуацією, надіслав звернення голові Золочівської сільради Олександру Лазаренку, в якому висунув дві вимоги:

  1. Пересунути майданчик для будівництва АЗС не менше, ніж за кілометр від найближчого житла.

  2. Надати земельну ділянку 3220882601:01:021:0016 під будівництво спортивного майданчику за його власний рахунок,  який буде приєднано стежку “Здоров’я”.

Замість Гнідина комфортного і спортивного - вирубка лісу і АЗС

Дмитро Стрижов

“… у випадку недосягнення домовленостей… буду вимушений здійснити перереєстрацію підприємств холдингу “ШЕРИФ” з причин невиконання обов’язків Меморандуму про співпрацю в іншу місцевість, територіальна громада якої буде належним чином здійснювати захист прав та інтересів громадян, дбати про розвиток благоустрою та здійснювати захист екологічних прав мешканців територіальної громади від впливу небезпечних об’єктів, зокрема автомобільних автозаправних комплексів”, – наголосив Стрижов.

ЗВЕРНЕННЯ ДМИТРА СТРИЖОВА 

Тут важливий показник: протягом двох років (2021 та 2022) підприємства Стрижова, зареєстровані в Золочівській громаді, сплатили до бюджету майже 16 млн гривень і продовжують поки що сплачувати у 2023 році. Якщо б не добра воля підприємця, цих коштів не було б в бюджеті громади.

За інформацією КВ, ці кошти за три роки з моменту укладання меморандуму не витрачаються, спортивно-соціальна інфраструктура не створюється. Наразі незрозуміло, куди були витрачені сплачені мільйони гривень з податків “Холдингу Шериф”. 

Замість Гнідина комфортного і спортивного - вирубка лісу і АЗС

Замість Гнідина комфортного і спортивного - вирубка лісу і АЗС

Втім не важко здогадатись, яка доля очікує на розвиток спортивної інфраструктури в Гнідині, якщо (чи коли) засновник компаній перереєструє свої підприємства в іншій громаді: не буде ані велодоріжок, ані бігових доріжок, ані басейну, ані нового стадіону, який зараз виглядає як типовий пустир.

Замість Гнідина комфортного і спортивного - вирубка лісу і АЗС

Так зараз виглядає стадіон

Позиція Олександра Лазаренка

Олександр Лазаренко очолює громаду з 2005 року. З відкритих джерел відомо, що він у незрозумілий засіб сприяв передачі землі в Гнідині на користь тітки та сестри Сергія Льовочкіна – одного з лідерів забороненої судом “ОПЗЖ” і керівника адміністрації президента-втікача Віктора Януковича. 

Наразі реєстр електронних декларацій працює частково, проте з декларації голови Золочівської громади за 2020 рік відомо, що Олександр Лазаренко отримав сукупний дохід близько 425 тис. гривень. Раніше він отримував меншу заробітню плату.

Він володів чотирма земельними ділянками загальною площею близько 2,8 га і будинком площею 432,5 кв. м у Гнідині. Водночас його дружина Ірина Лазаренко володіла земельною ділянкою площею 0,3 га в Бориспільському районі та земельною ділянкою площею 0,15 га у Вишеньках також Бориспільського району. Також їхній доньці Маргариті належить земельна ділянка у Гнідині площею 1180 кв. м, яку було придбано в 2020 році.

Замість Гнідина комфортного і спортивного - вирубка лісу і АЗС

Олександр Лазаренко

Олександр Лазаренко в коментарі KВ зазначив, що його особиста землі складається з 2,3 гектарів сільськогосподарської землі, яку він отримав у якості пая, а інші землі – це його земля або успадкована від родичів. Стосовно землі дружини Олександр Лазаренко зазначив, що 30 соток вона отримала як соціальний пай, а 15 соток під забудову в Вишеньках придбані у законний засіб.

Про конфлікт стосовно побудови АЗС на ділянці 3220882601:01:021:0016 Золочівський сільський голова наголосив, що лісгосп постійно змінює свої дані та втручається в діяльність громади.

У якості резюме

То ж наразі ми маємо:

а) мляву діяльність прокуратури в справі з захисту державних інтересів;

б) сумнівні дії місцевої влади не на користь громади;

в) г) потенційну втрату громадою Гнідина можливості створення сучасної спортивно-соціальної інфраструктури;

д) втрату бюджетом Золочівської територіальної громади чималих коштів від податків “Холдингу Шериф”.

Ця історія не є винятком, скоріш, вона достатньо чітко вказує на дірки в правовому полі та, ймовірно, мафіозні багаторівневі зв’язки у владі. Саме завдяки таким правовим діркам багато голів громад діють не в інтересах громадян, а з корисливих мотивів.

То ж, коли після нашої Перемоги відбудуться вибори, громадяни мають знати, кого і навіщо вони обирають, щоб не повторювати ті ж самі помилки, а обирати тих, хто ставить інтереси громади вище за власні.

Бо якщо це не відбудеться в цивілізований засіб, то “старі еліти” підуть в історію в геть не цивілізований засіб.

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Олексій Алтинов
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4