Сергій Гусовський: “Інвесторам недобудов потрібен закон, а не лише обіцянки добудувати проблемне житло”

Сергій Гусовський: “Інвесторам недобудов потрібен закон, а не лише обіцянки добудувати проблемне житло”

Україні потрібен закон для захисту інвесторів житла на первинному ринку нерухомості. Це одразу ж вирішило б купу проблем і з ошуканими покупцями такого житла, і з нечесними забудовниками і з міською радою. Такий документ вже розробляють і про нього йшлося на  експертній панелі “Первинний ринок житлової нерухомості. Як захистити інвестора?”, яку на тижні, що минув, ініціювали юристи і представники профільних громадських організацій.

Про це KV стало відомо з повідомлення прес-служби київського осередку політичної партії “ЗА Майбутнє”. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Для початку треба створити реєстри проблемних забудов і в кожному конкретному випадку надавати конкретне рішення. Є ситуації, де немає простого рішення. Добудувати все за рахунок міського бюджету також некоректно. Бо в такому випадку будуть використовуватися гроші, які надійшли в міський бюджет з боку тих, хто не інвестував в сумнівні забудови”, – пояснив хаос на ринку новобудов Сергій Гусовський, кандидат у мери Києва від партії “За Майбутнє”.

За його словами, первинний ринок нерухомості  –  одна з найбільш ризикових сфер економіки, де інвестор – покупець квартири – абсолютно незахищений. Більше того, нечесний забудовник звалює всі проблеми на міську владу:

“Людей фактично використовують як живий щит. Збирають всіх, і тих в кого на 90% побудований будинок, і тих, в кого навіть котлован ще не викопали. Їм кажуть, що міська рада скасувала дозвіл на будівництво або договір оренди на землю (хоча міська рада могла робити це в абсолютно коректний спосіб). Об’єднують всіх цих інвесторів і кажуть: у вас усіх одна проблема, і це не ми, забудовники-шахраї, винні, а хтось інший – міська влада, держава, хто завгодно. Тому потрібен закон”, – пояснює Гусовський.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Проблема первинного ринку забудов у повній відсутності якісного законодавчого регулювання і інституту персональної відповідальності як для чиновників за невиконання правил, так і для забудовників. Дмитро Йовдій, адвокат, голова ГО “Антирейдерський центр”, кандидат в депутати Київської міської ради від партії “За майбутнє” наголошує:

“Потрібен профільний закон, який створив би реєстр майнових прав, куди будуть вноситися дані ще на стадії будівництва. Потрібно удосконалити судову практику. Якщо тут лад не навести, то іноземні інвестиції ніколи не підуть в нашу економіку. Як в США – інвестор захищений, тому хто б не порушив його права, буде невідворотна відповідальність або кримінальна, або фінансова. У нас, на жаль, такого немає”.

Мітинги ошуканих покупців новобудов – проблема не лише Києва, – вважає Олена Мироненко-Шульган, керуючий партнер адвокатського об’єднання “DéFENSE”, кандидат у депутати Київської міської ради від партії “За майбутнє”:

“Потрібно формувати законодавство як на державному, так і на місцевому рівнях для того, щоб покарання було невідворотним для всіх, хто порушив права інвесторів. Це і забудовник, і всі ті, хто мав на меті порушення прав даного сектору”. 

Під час панелі пообіцяли підключити народних депутатів парламентської групи “За майбутнє”, майбутніх депутатів, які зайдуть у місцеві ради, адвокатське середовище, юристів, науковців, бізнесменів та забудовників для того, щоб напрацювати необхідний пакет законодавчих змін.

Сергій Гусовський: “Інвесторам недобудов потрібен закон, а не лише обіцянки добудувати проблемне житло”

Нагадаємо,  кожен другий підприємець столиці був змушений зупинити свою діяльність через наслідки карантину. Але цю проблему, на думку кандидат у мери Києва від партії “ЗА Майбутнє” Сергія Гусовського, можна вирішити. Місто повинне перестати бути конкурентом підприємцям і делегувати їм частину послуг, які зараз надають недієві комунальні підприємства.

Читайте: “Київська влада має усвідомити – підприємці є партнерами міста”, – Сергій Гусовський

Фото: сайт партії

КиевVласть

Автор:
Вероніка Злацька
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4