“Україні потрібен “промисловий безвіз”, – кандидат в депутати Київоблради від “Слуги народу” Дмитро Цирман

“Україні потрібен “промисловий безвіз”, - кандидат в депутати Київоблради від “Слуги народу” Дмитро Цирман

Простір Європейського Союзу базується на “чотирьох свободах”, які створюють умови для вільного переміщення товарів, послуг, капіталу і громадян країн-учасниць. У 2017 році Україна отримала першу зі свобод ЄС — безвізовий режим, який дозволив українцям вільно перетинати міждержавні кордони країн європейської спільноти. Нині країна продовжує рух у напрямку європейської інтеграції та впроваджує наступну цінність сусідів — вільний обіг товарів або так званий “промисловий безвіз”. 

Про це KV стало відомо з коментаря кандидата у депутати Київської обласної ради від партії “Слуга народу” Дмитро Цирмана.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 


За його словами, результатом впровадження безвізу стане залучення нових інвестицій та відродження промисловості.


Нагадаємо, перемовини щодо “промислового безвізу” між Україною та Євросоюзом тривають уже близько 10 років. Активно про нього заговорили у 2016-му, підписати перші договори планували ще у 2017-2018 роках, але до конкретних дій так і не дійшло.

Сайт Президента України Володимира Зеленського повідомляв, що на  сьогодні це питання знов на порядку денному. На початку жовтня під час 22-го Саміту Україна — Європейський Союз, який відбувся в Брюсселі, українська делегація представила своє бачення оновлення Угоди про асоціацію у сфері торгівлі та секторальної взаємодії.

“Значну увагу під час Саміту ми приділили виконанню Угоди про асоціацію. Домовилися максимально використовувати її механізми, щоб і надалі розвивати наші торговельні відносини й поглибити економічну інтеграцію між Україною та Європейським Союзом. Водночас наша делегація представила своє бачення щодо оновлення Угоди про асоціацію у сфері торгівлі та секторальної взаємодії. Зона вільної торгівлі має відповідати реаліям сьогодення — як української економіки, так і економіки й законодавчого поля Євросоюзу”, — сказав Президент Володимир Зеленський на пресконференції за підсумками Саміту.

Він додав, що вже розпочала роботу експертна місія ЄС, що оцінить готовність України до укладення Угоди про оцінку відповідності й прийнятність промислової продукції (АСАА).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Сьогодні понад 40% зовнішньої торгівлі України припадає на Євросоюз, і є величезний потенціал для подальшого зростання. Після оновлення Угоди й підписання АСАА ще більше українських бізнесменів зможуть виходити зі своїми товарами на європейські ринки.

Як пояснює заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук, укладання Угоди суттєво зекономить гроші українських виробників, адже українська сертифікація товарів відповідатиме європейській.

“Коли угоду укладуть, нашим виробникам не потрібно буде проводити додаткову сертифікацію товару в ЄС — достатньо буде вітчизняної. Це суттєва економія грошей, йдеться про десятки тисяч євро. “Промисловий безвіз” дуже спростить доступ українського бізнесу на ринки ЄС, зробить процес виходу на експорт швидшим і дешевшим, збільшить конкурентоспроможність наших виробників. І нехай вас не заплутує слово “промисловий”. Йдеться не лише про промислові, а й про всі нехарчові товари. І не про підприємства-гіганти, а переважно про малий і середній бізнес”, — сказала вона.

Варто відзначити, що перспективою “промислового безвізу” Україна завдячує “турборежиму” партії “Слуга народу”, яка ухвалила важливі законопроєкти — про остаточну необов’язковість стандартів і про ринковий нагляд.

Водночас умови для створення й ведення бізнесу напряму залежать від місцевої влади. Вона залучає інвесторів, покращує бізнес клімат і встановлює низку податків. У чиїх руках опиняться ці повноваження, залежить від того, кому віддадуть свої голоси виборці. Та чи будуть депутаті обласних і міських рад, мери, працювати над розвитком громади й забезпечувати належні умови для підприємців.

“Україні потрібен “промисловий безвіз”, - кандидат в депутати Київоблради від “Слуги народу” Дмитро Цирман


Дмитро Цирман, кандидат у депутати Київської обласної ради від партії “Слуга народу

“Промисловий безвіз” – дуже важливий і позитивний крок для нашої економіки. Мета цієї програми – відкриття нових можливостей для українського бізнесу, збільшення залучених інвестицій. Він зробить вигідним розміщення виробництва в Україні, а виготовлені товари експортувати до Європейського Союзу. Наслідком такого кроку стане залучення нових інвестицій та відродження промисловості. Українські товари, сертифікат яких автоматично визнається Європейським Союзом, матимуть додаткові конкурентні переваги у всьому світі, оскільки це знак якості, визнаний у ЄС”, – розповідає кандидат в депутати Київської обласної ради від “Слуги народу” Дмитро Цирман.

Для того, щоб повністю ввійти в європейський економічний простір, Україні необхідно отримати ще дві свободи — переміщення капіталу та надання послуг. Усе це стане можливим при ефективній роботі всіх гілок влади. Влади, яка налагоджує економічні зв’язки з країнами-партнерами, яка створює сучасне та прогресивне законодавство й впроваджує реформи на місцях.

Фото: пресслужба партії “Слуга народа”

КиевVласть

Автор:
Вероніка Злацька
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4