Жіночий рух партії “За майбутнє” презентував чат-бот для матерів-одиначок “Не сама”

Жіночий рух партії “За майбутнє” презентував чат-бот для матерів-одиначок “Не сама”

Відтепер жінки, що мають або намагаються здобути статус матерів-одиначок, можуть у зручній формі отримати безкоштовну консультацію з більшості питань в цій царині. 28 вересня у популярних месенджерах запрацював чат-бот для жінок “Не сама”. Це пілотний проєкт жіночого руху партії “За майбутнє”, завдяки якому, пані зможуть отримати не лише консультації, а і реальну підтримку та допомогу. 

Як передає кореспондент KV, 28 вересня в коворкінгу CQ (ТРЦ “Гуллівер”) Жіночий рух партії “За Майбутнє” представив чат-бот для мессенджерів Viber та Telegram під назвою “Не сама”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Суть ініціативи – допомогти матерям-одиначкам, надати консультацію з усіх можливих питань, що виникають у жінок, які через життєві обставини залишилися самі. 

Як сказала керівниця жіночого крила партії “За майбутнє” Ірина Суслова, в Україні тільки за офіційними даними нараховується 200 тис матерів-одиначок. Проте реальна цифра більша, адже створені всі умови, аби жінка не мала змоги отримати цей статус. Тож було вирішено створити інструмент для консультацій тисяч жінок.

Жіночий рух партії “За майбутнє” презентував чат-бот для матерів-одиначок “Не сама”“Ми вирішили запустити цей онлайн-проєкт. Він запускається сьогодні і є пілотним, і має за мету надати додаткову інформацію для матерів-одиначок. Ми плануємо надавати в т.ч. інформацію для багатодітних жінок, розширювати сервіс і надавати консультації усім незахищеним категоріям населення. Ну, якщо держава не готова допомагати, то ми частково будемо зараз виконувати цю роботу за неї і надавати таку інформацію в оперативному режимі.

Жіночий рух партії “За майбутнє” презентував чат-бот для матерів-одиначок “Не сама”

Інтерфейс чат-боту у Телеграмі

Ми почали з того, що промоніторити законодавчу та правову базу, зібрали усю наявну інформацію, звернулися у тому числі до міністерства соціальної політики та зібрали інформацію про довідки та цей невичерпний перелік різних документів, які потрібно людині зібрати для того, щоб дитина потрапила до дитячого садочка або до школи. Майже два місяці пішло на збір та аналіз інформації і приведення її у якийсь зрозумілий вигляд. Ми зіштовхнулися з проблемою, що ніхто, навіть Міністерство соціальної політики, не знає усіх тих пільг, які держава пропонує матері-одиначці, і які документи потрібні; і ти розумієш, що якщо ти не можеш отримати всю інформацію, хоч і розумієш, як працюють органи державної влади, як це може зробити взагалі пересічна людина?”

Представник розробника Олександр Гунько розповів детальніше про функціонал чат-бота:

Жіночий рух партії “За майбутнє” презентував чат-бот для матерів-одиначок “Не сама”“Чат-бот – це не додаток, який потребує встановлення, він уже працює на платформах найбільш популярних месенджерів. У ньому у вигляді діалогу користувач може знайти усю витребувану інформацію: які довідки потрібні для дитини для зарахування до школи або садочку, поради стосовно вибору лікаря, щеплення, медичні довідки, а також він містить корисні посилання на інформацію у тому числі щодо прав дитини. У чат-боті користувачі можуть дізнатися, як отримати соціальну допомогу, куди звернутися за допомогою з оформлення виплат і так далі. Окремий розділ присвячений кар’єрі, у тому числі онлайн-кар’єрі – чат-бот містить інформацію про працевлаштування, пільги, гарантії і таке інше. Він може стати також корисним порадником у різних життєвих ситуаціях: за його допомогою можна знайти телефони та гарячі лінії різних громадських організацій, а також офіційних органів влади, посилання на платформи для отримання допомоги.

Ще одна важлива функція – це проста можливість долучитися до суспільно активної діяльності – після заповнення простої анкети. А за допомогою розділу “Підписки” користувачі можуть отримувати актуальні новини прямо в чат-боті у форматі діалогу” – зазначає розробник.

На створення такого інструменту жіноче крило партії “За майбутнє” надихнула Катерина, яка є мамою-одиначкою. Вона розповіла крізь сльози свою історію: одразу після народження двійні для неї почалося бюрократичне пекло.

Жіночий рух партії “За майбутнє” презентував чат-бот для матерів-одиначок “Не сама”“Коли в мене народились діти, близнюки, все почалося з того, коли ми лежали в перинатальному центрі. Вони знаходились там два місяці. Я не розуміла, які документи мені потрібно збирати, яка інформація потрібна, як усе це тримати в голові, особливо коли поруч нікого немає, а держава тобі не допомагає, а навпаки – заважає жити. Мені потрібно було отримати статус і отримати кошти на дітей щоб просто їх прогодувати, але держава говорила: іди, збирай документи. Ти кидаєш дітей в перинатальному центрі, оббиваєш пороги соціальних служб, а їм байдуже, бо до них таких, як ти, приходять безліч щодня.

Я зверталась до багато кого, але мені відповіла тільки Ірина, яка приїхала і допомогла моїй сім’ї. […] Цей чат-бот необхідний для кожної мами, тому що я, наприклад, не знала своїх прав, я не знала, яку взагалі я можу отримати допомогу. Коли моїм дітям було півроку, коли все-таки я домоглася цих виплат, мені прийшла відмова у статусі мами-одиначки. Мені говорять: “вибачте, ви вже не мати-одиначка, у вас немає статусу”. Вони сказали, що я отримала дуже багато грошей – але все, що я отримала від держави на двох дітей, це трохи більше 10 тисяч гривень! Але тепер у мене більше можливостей захистити свої права”, – каже Катерина. 

Нагадаємо, як писала KV, 26 серпня відбувся з’їзд партії “За Майбутнє”, головною тезою якого стала необхідність об’єднання країни на противагу розділенню, у чому поки що досягла неабиякого успіху чинна влада.

Читайте: Маємо “зшити” країну, бо політика розділила людей, – лідер партії “ЗА майбутнє” на Київщині Москаленко

Фото: KV

КиевVласть

Автор:
Влад Григор'єв
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4