“Київавтодор” вкладе перші 1,3 млрд гривень у реконструкцію розв’язки на Оболоні

Комунальна корпорація “Київавтодор” без конкурсу призначила підрядника для реконструкції розв’язки на перетині вулиць Богатирської і Полярної на столичній Оболоні. Роботи заявленою вартістю 1,29 млрд гривень виконуватиме одеське ТОВ “Автомагістраль-Південь”, що офіційно належить непублічному бізнесмену Олександру Бойко. На вказаній розв’язці він зможе заробити подвійно, адже асфальт для виконання робіт закуплять ще у однієї його компанії. У столичній владі вирішили взятися за вказану реконструкцію попри петицію киян, які просили заборонити будівництво нових розв’язок до закінчення інших транспортних довгобудів, вартість яких з роками зростає в рази. 

Як стало відомо KВ з оголошення електронної системи ProZorro, 23 травня 2023 року КК “Київавтодор” (*) уклала з ТОВ “Автомагістраль-Південь” (**) договір на реконструкцію транспортної розв’язки на перетині вулиць Богатирської і Полярної в Оболонському районі Києва. Ціна договору склала 1,29 млрд гривень.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

За умовами договору підрядник повинен звалити 186 дерев, виконати підготовчі роботи, побудувати шляхопровід, з’їзди з нього, підземний пішохідний перехід і підпірні стіни, влаштувати контактну мережу тролейбуса, дощову каналізацію, системи зрошення зелених насаджень та електропостачання, реконструювати газорозподільну систему, облаштувати нове дорожнє покриття на вул. Полярна та велопішохідний тротуар, встановити світлофори, озеленити прилеглу територію та встановити відеоспостереження.

Термін виконання робіт в опублікованій документації чітко не вказаний, як і в більшості підрядів “Київавтодору”. Сам договір передбачає, що реконструкція повинна тривати не більше 25,5 місяців, як це передбачено нормативами, при цьому зазначається, що точні терміни містяться в календарному плані. Календарний план в свою чергу жодних термінів виконання робіт не містить, в ньому лише зазначається, що в поточному році роботи профінансують на 264,91 млн гривень (20,4% від усієї ціни договору). Водночас в договорі прописано, що діятиме він до кінця 2025 року. 


У опублікованому в ProZorro експертному звіті щодо розгляду проєктної документації (від 18.04.2023 року) вказано, що розробником проєкту реконструкції є ПП “НВФ “Мостопроект”. Проєктом загальна кошторисна вартість реконструкції визначена на рівні 1,98 млрд гривень. Реконструкція передбачає облаштування у складі розв’язки шляхопроводу довжиною майже 126 метрів, що складатиметься з двох відокремлених споруд під кожен напрямок руху, а також будівництво пішохідного переходу через вулицю Героїв Дніпра.

Закупівлю провели через “відкриті торги з особливостями”. У разі подання для участі у такій закупівлі однієї пропозиції, ця закупівля одразу переходить на стадію розгляду цієї пропозиції, а не відміняється, як у відкритих торгах. Для участі у вказаному тендері пропозицію подало тільки ТОВ “Автомагістраль-Південь”, з яким безперешкодно і уклали договір.

Зазначимо, що державні аудитори засумнівалися у відповідності обраного підрядника тендерним вимогам. Зокрема, вони помітили, що у довідці ТОВ “Автомагістраль-Південь” про наявність вимірювальної лабораторії для контролю якості будівельних матеріалів не міститься перелік її спроможностей. Зважаючи на це “Київавтодор” попросили документально пояснити, на підставі чого було прийнято рішення щодо відповідності цього ТОВ вимогам тендерної документації. У відповідь в корпорації уточнили, що підрядник залучатиме для виконання робіт послуги лабораторії ТОВ “Сучасні дорожні матеріали” (***), тому перелік спроможностей міститься у документах саме цього ТОВ.

До слова, згідно з поданими ТОВ “Автомагістраль-Південь” довідками для участі в цьому тендері, асфальт для виконання робіт воно також буде закупати у ТОВ “Сучасні дорожні матеріали”. 


Відмітимо, що замовити реконструкцію розв’язки на перетині вулиць Богатирської та Полярною “Київавтодору” вдалося з другої спроби. Перший тендер був оголошений “Київавтодором” 26 квітня 2023 року з очікуваною вартістю 1,82 млн гривень (на 508,82 млн гривень дорожче, ніж в новому тендері). Однак вже 27 квітня тендер відмінили через нібито технічну помилку у визначенні очікуваної вартості закупівлі. У той же день було оприлюднено нинішній тендер з очікуваною вартістю нижчою на понад півмільярда гривень.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Нагадаємо, розпорядження про реконструкцію транспортної розв’язки на перетині вул. Богатирської з вул. Полярною Київська міськдержадміністрація  (КМДА) прийняла ще у травні 2018 року (розпорядження КМДА від 21.05.2018 року №850). Невдовзі після цього, у серпні 2018 року, “Київавтодор” за 16,04 млн гривень замовив у ТОВ “Інститут “Київдормістпроект” проєкт вказаної реконструкції, однак в лютому 2020 року відповідний договір розірвали з нульовою оплатою через порушення строків виконання робіт. В квітні минулого року корпорація вдруге замовила проєкт реконструкції розв’язки – у ПП “НВФ “Мостопроект” за 9,95 млн гривень.

13 березня 2023 року Київська міська військова адміністрація (КМВА) своїм розпорядженням №133 схвалила техніко-економічне обґрунтування реконструкції вказаної розв’язки, згідно з яким загальна вартість робіт становила 1,52 млрд гривень. У цьому обгрунтуванні майже всі показники реконструкції були нижчими від тих, які зазначені в “свіжому” експертному звіті. В цей же час в КМДА показали, як виглядатиме майбутня розв’язка та повідомили, що реконструкція триватиме близько 2 років, але це тільки за умови регулярного фінансування.

Так виглядатиме майбутня розвязка на перетину вулиць Богатирської та Полярної на столичній Оболоні

Реакція громадськості столиці на новину щодо появи нової розв’язки виявилася неоднозначною. 15 березня на сайті КМДА з’явилася петиція щодо заборони будівництва нових розв’язок у Києві до закінчення будівництва Шулявського шляхопроводу, роботи на якому вже кілька років не ведуться, та тим більше – під час війни. В тексті петиції вказано, що в умовах повномасштабного вторгнення росії такі масштабні реконструкції є марнотратством, при цьому нова розв’язка глобально затори не зменшить – вони просто перемістяться з цього перехрестя на сусідні. Автори петиції також акцентували, що за роки тривалої реконструкції Шулявського шляхопроводу її вартість зросла з початкових 600 млн гривень до 2 млрд гривень, і це ще не межа. 

Петицію підписали майже 7,5 тисяч киян (при мінімальній необхідній кількості 6 тисяч). Київський міський голова Віталій Кличко (на колажі ліворуч) доручив, зокрема, першому заступнику голови КМДА Миколі Поворознику та директору Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслану Кандибору (на колажі праворуч) її розглянути. Петиція досі містить позначку “на розгляді”, однак на сторінці ініціативи “Пасажири Києва” вказано, що петиція підтримана не була.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Автомагістраль-Південь” зареєстровано у 2006 році у Одесі. Статутний фонд – 40 тис. гривень. Основний вид діяльності – будівництві доріг та автострад. Засновник – Олександр Бойко, керівник компанії – Микола Тимофєєв.

В ЗМІ існує кілька версій того, хто насправді здійснює контроль над ТОВ “Автомагістраль-Південь”. Найпоширенішими є версії щодо зв’язку фірми з оточенням мера Одеси Геннадія Труханова, а також щодо лобіювання інтересів фірми заступником голови Офісу президента Кирило Тимошенко.

ТОВ “Автомагістраль-Південь” фігурує в декількох кримінальних провадженнях. Зокрема, слідче управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Києві розслідує кримінальне провадження (№ 42021100000000038 від 19.01.2021) за підозрою “Автомагістраль-Південь” в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. А слідчі Білгород-Дністровського районного відділу поліції в Одеській області в рамках провадження №42020161240000202 від 12.10.2020 року підозрюють посадових осіб компанії у привласненні та розтраті бюджетних коштів при проведенні ремонту  автодороги Т-16-10/Н-33/ – Приморське – Жовтий Яр – Татарбунари.

За результатами участі у публічних закупівлях ТОВ “Автомагістраль-Південь” уклало 624 договори на загальну суму 150,13 млрд гривень. Найбільші замовники – обласні служби відновлення та розвитку інфраструктури.

Від КК “Київавтодор” фірма отримала 12 підрядів загальною вартістю понад 5 млрд гривень. Нинішній договір – найдорожчий, хоча ціна за попередніми угодами також була значною. Наприклад, у травні вже воєнного 2022 року корпорація за 1,27 млрд гривень замовила проведення капремонту вул. Богатирської (дія цього договору була призупинена в зв’язку з війною), у 2020 року майже за 805 млн гривень –  капремонт просп. Героїв Сталінграда (роботи тривають), у 2018 році за 590,21 млн гривень – капремонт проспекту Степана Бандери від транспортної розв’язки Московський міст до вул. Олени Теліги (оплата відповідає ціні договору), за 318,1 млн гривень – проведення капремонт вул. Заболотного від площі Одеської до будинку № 156 та назад (оплата 317,38 млн гривень).

Читайте: “Киевавтодор” за 805 млн гривен нанял подрядчика для капремонта проспекта Героев Сталинграда


ТОВ “провадження” зареєстровано в 2017 році в Одесі. Статутний фонд – 100 тис. гривень. Основний вид діяльності – виробництво неметалевих мінеральних виробів. Засновники – ТОВ “Шляховик-97” та Жанна Петрик, кінцевий бенефіціар – згаданий Олександр Бойко. Керівник – Мемешев Абляміт.

Через ProZorro ТОВ “Сучасні дорожні матеріали” підписало лище один договір – в 2019 році від КП “Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району Києва” на постачання асфальту за 36,79 млн гривень. 

КК “Київавтодор” заснована Київрадою у 2002 році. Обов’язки генерального директора корпорації з 19 травня 2020 року виконує заступник гендиректора з розвитку виробництва корпорації Олександр Федоренко.

КК “Київавтодор” підпорядковується Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, який з 1 вересня 2021 року очолює Руслан Кандибор. Діяльність зазначеного департаменту з 9 листопада 2021 року спрямовує особисто голова КМДА Віталій Кличко.

* КК “Київавтодор” (Код ЄДРПОУ: 03359026)

** ТОВ “Автомагістраль-Південь” (код ЄДРПОУ: 34252469)

*** ТОВ “Сучасні дорожні матеріали” (код ЄДРПОУ: 41513222)

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Альона Момот
QlU7mDx4

Рекомендуємо до перегляду

Сміттєві війни: суд зобов’язав ТОВ “Утілсервіс” відшкодувати Бородянці понад 1,2 млн гривень
09:56 Обласна прокуратура у Господарському суді Київської області домоглася від місцевого підприємства відшкодування понад 1,2 млн гривень на користь  Бородянської громади. Причиною стало самовільне…
Втрати на понад 433 млн гривень: правоохоронці розслідують махінації в сфері паркування Києва
09:00 Столичні правоохоронці продовжують фіксувати численні порушення в діяльності КП “Київтранспарксервіс”. Наразі в рамках двох кримінальних проваджень слідчі вивчають факти втрати цим підприємством і,…
Справи насущні: скільки та на що у квітні 2024-го витрачав Київ
09:00 У квітні поточного року загальна вартість публічних замовлень столиці сягла 3,3 млрд гривень, що на 650 млн гривень більше, ніж місяцем раніше. Найбільшу…
QlU7mDx4