Цього року 218 релігійних громад перейшли до ПЦУ, – Держетнополітики

Цього року 218 релігійних громад перейшли до ПЦУ, - Держетнополітики

Протягом 2024 року 218 релігійних громад Української православної церкви (московського патріархату) змінили підпорядкування і приєдналися до Православної церкви України (ПЦУ). 

Про це, як передає КВ, йдеться у відповіді Державної служби України з етнополітики та свободи на запит інформаційного агентства “Інтерфакс-Україна”.

Згідно з відповіддю Держетнополітики на запит агентства “Інтерфакс-Україна”, від 2018 року, коли було створено Православну церкву України, підпорядкованість у канонічних і організаційних питаннях релігійним центрам (управлінням) ПЦУ змінили у 2018 році – дві релігійні громади Української православної церкви (Московського патріархату); у 2019 році – 319 громад; у 2020 році – 30; у 2021 році – 25; у 2022 році – 496; у 2023 році – 471; у 2024 році (станом на 23 грудня) – 218 громад.

Проте, у відомстві зазначили, що не володіють інформацією щодо кількості ліквідованих релігійних організацій УПЦ (МП).

Раніше КВ повідомила, що Служба безпеки запобігла серії повітряних ударів рф по об’єктах Укрзалізниці на Харківщині: було нейтралізовано агентурну мережу головного управління генштабу збройних сил росії (відомого як гру), яка коригувала обстріли рашистів по об’єктах критичної інфраструктури України. Головним фігурантом виявився громадянин росії, настоятель одного із харківських храмів УПЦ (МП), який був завербований спецслужбою країни-агресора ще до повномасштабної війни.

Читайте: Держетнополітики провела експертизу і знайшла церковно-канонічний зв’язок УПЦ з РПЦ

Фото: ПЦУ

КиївВлада

Владислава Олійник

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
“Корупційні парки”: Нацполіція рахує збитки столичного бюджета через посадовців “Київзеленбуду”
“Корупційні парки”: Нацполіція рахує збитки столичного бюджета через посадовців “Київзеленбуду”
09:00 Столична Нацполіція продовжує фіксувати факти можливих корупційних правопорушень в роботі КО “Київзеленбуд” та його підрядників. Протягом останніх місяців правоохоронці повідомили про підозри низці…
Суди, штрафи і вогонь: у Києві вирішується доля історичного будинку Вертипороха
Суди, штрафи і вогонь: у Києві вирішується доля історичного будинку Вертипороха
09:00 Історія збереження історичного будинку Вертипороха (побудований наприкінці ХІХ століття) на столичному Подолі досі не завершена. Нещодавно власник будівлі – ТОВ “Компанія Новобуд Інвест”…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2025-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у червні 2025-го витрачав Київ
09:00 У перший місяць літа столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 5,56 млрд гривень. Найбільше коштів (1,18 млрд гривень) у…
Banner
QlU7mDx4