Київщина тримає лідерські позиції за відсотком вакцинованого населення

Київщина тримає лідерські позиції за відсотком вакцинованого населення

Високі показники вакцинальні кампанії дали результат. З 23 грудня Київщина виходить з “червоної” зони епіднебезпеки. Незважаючи на це, громадські заклади продовжать працювати з обмеженнями “жовтого” рівня. Вакцинація та наявність Covid-сертифікату залишаються єдиною “зеленою” перепусткою до життя без обмежень. 


Про це KV стало відомо із онлайн-брифінгу заступника голови Київської ОДА Олега Торкунова.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“За минулу добу коронавірус діагностували в 354 осіб, з них 33 діти, 1309 жителів від коронавірусу одужали, а від ускладнень, на жаль, померли 22 особи. Зараз хворих лікують у 17 медичних закладах, сумарно вони розраховані на 2032 інфекційні ліжка. Підкреслюю, що 100% місць в нас під’єднані до кисню, ретельно над цим працювали, тому що киснева підтримка для пацієнтів із ускладненнями є життєво необхідною”, – розповів Олег Торкунов.

Так, наразі на стаціонарному лікуванні перебуває 821 одна особа, із них 653 – на кисні, ще 35 – на апаратах ШВЛ. Загальна же завантаженість ліжок складає 40%.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Також Торкунов нагадав, що у “червоній” зоні пристоличний регіон перебував майже два місяці і на цей час були запроваджені посилені перевірки громадських місць на дотримання протиепідемічних норм. Із 30 жовтня мобільні групи проінспектували 5321 заклад і за весь період склали адміністративні матеріали через порушення обмежень на 814 підприємств та 4431 жителя області.

“З цього четверга, 23 грудня, Київщина виходить з “червоної” зони епіднебезпеки,  відповідне рішення було прийнято вчора на державній комісії з питань ТЕБ та НС. Проте це не означає, що обмежувальні заходи будуть ослаблені”, – додав він.

Зокрема, у межах “жовтого” рівня заборонено: відвідування закладів освіти, якщо на самоізоляції перебуває понад  50% учнів та співробітників чи вакциновано менше 100% персоналу, проведення масових заходів, робота кінотеатрів, театрів та інших закладів культури, закладів громадського харчування (крім на виніс та доставки). А також – робота спортзалів, басейнів, діяльність закладів з розміщення (крім готелів та санаторних і соціальних закладів), міжобласні та міжнародні перевезення.

Проте обмеження “жовтого рівня не діятиму, якщо всі працівники та відвідувачі матимуть один із документів. А це – “жовтий” Covid-сертифікат або поперова довідка форми № 063/о, чинні 30 днів, “зелений” Covid-сертифікат та міжнародне свідоцтво про вакцинацію, чинні 365 днів, а ще –  іноземний сертифікат про щеплення вакцинами, дозволений ВООЗ і також чинний 365 днів, негативний результат ПЛР або експрес-тесту, чинні 72 години, та сертифікат про одужання, чинний 105 днів із зазначеною датою встановленого діагнозу.

“Той факт, що Київщина вийшла із “червоної” зони не відміняє важливість вакцинації. Наявність щеплень залишається такою ж актуальною, як і раніше. Без наявності документу про вакцинацію, негативного ПЛР-тесу чи відповідної довідки від лікаря, працювати та відвідувати громадські заклади заборонено”, – нагадав він.

За словами Торкунова, всього закладами охорони використано понад 1,5 мільйона доз вакцини – понад 766 тис. жителів вже одержали по дві дози вакцини. Тож Київщина і надалі тримає лідерські позиції в Україні за відсотком вакцинованого населення.

Нагадаємо, що пілотний проєкт “єПідтримка”, що передбачає виплату тисячі гривень тим, хто має зелений “ковідний” сертифікат, офіційно стартував з 19 грудня. В Київській ОДА вже роз’яснювали, як підключитися до послуги і на що конкретно можна витратити кошти.

Читайте: За сутки в Украине от коронавируса умер 301 человек


Фото: golos.com.ua

КиевVласть

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4