“Київводоканал” відновив пам’ятник статському раднику часів російської імперії Афанасьєву

“Київводоканал” відновив пам'ятник статському раднику часів російської імперії Афанасьєву

1 вересня “Київводоканал” відновив пам’ятник функціонеру російської імперії часів Катерини, росіянину, що доклався до створення каналізації Києва, Євгенію Афанасьєву. Подія була приурочена 150-річчю підприємства  і пройшла у Видубицькому монастирі. 

Про це KВ стало відомо з публікації Київводоканалу в фейсбук.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Сьогодні водопостачання та водовідведення – невід’ємні блага цивілізації, без яких неможливо уявити життя в розвинутих країнах. Але так було не завжди, тому  ми маємо пам’ятати і вшановувати  історичних діячів, завдяки яким наше місто свого часу піднялось на новий рівень розвитку. За ініціативи Київводоканалу з нагоди 150-річчя підприємства у Видубицькому монастирі було відновлено пам’ятник Євгену Івановичу Афанасьєву – засновнику централізованої каналізації Києва. Сьогодні там пройшли урочистості з нагоди його відкриття”, – йдеться у повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Київводоканал” відновив пам'ятник статському раднику часів російської імперії Афанасьєву

Також додається, що Афанасьєв керував комісією Міської Думи з будівництва централізованої системи водовідведення, враховуючи усі гігієнічні, екологічні та технічні питання, та був першим головою правління Київського товариства каналізації.

“Завдяки професору Афанас’єву у 1894 році Київ став шостим каналізованим містом російської імперії (після Одеси, Тифліса, Царського села, Гатчини і Ялти) та одним з перших міст у Європі з роздільною системою відведення атмосферних та господарсько-побутових вод”, – додали у “Київводоканалі”.

Афанасьєв народився у російському місті Орел, а з 1864 року жив у Києві. Був доктором медицини та професором Київського університету. З 1879 обирався на посаду Гласного Київської міської Думи.

Був чинним статським радником російської імперії. Цей титул давав йому право на спадкове дворянство, та відповідав чинам генерал-майора в армії та контр-адмірала у флоті, а також – придворному чину камергера. Титулувався: “Ваше превосходительство”.

Відновлений надгробок на могилі Афанасьєва було споруджено у 1897 році. Виконували роботи працівники Київської фабрики мармурових виробів “П. Я. Ріццолатті і сини”. В 1991 надгробок реконструювали. 

Як раніше писала KВ, після повномасштабного вторгнення росії в Україну, столична влада розпочала процес дерусифікації. За даними КМДА, станом на червень 2022 року, в голосуванні за дерусифікацію столичних вулиць взяли участь понад 100 тисяч українців. 

Читайте: Спілка письменників ініціює закриття музею Булгакова в Києві


Фото: Вікіпедія 

КиївВлада

Автор:
Олександр Одінцов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4