Сукупний дохід депутата Київради та заступника голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) Володимира Прокопіва і його дружини за рік зріс майже вдвічі: у 2024-му подружжя задекларувало понад 20 мільйонів гривень проти 10 мільйонів роком раніше. Голова родини суттєво наростив заробітки, головним чином за рахунок продажу активів, а також зростання зарплати в столичній адміністрації. Попри такі прибутки, заощадження родини дещо зменшилися. У декларації Прокопіва чимало нерухомості, зокрема, житловий будинок у столиці на 600 кв.м, житло та офіс у Івано-Франківську, а також квартира в Німеччині, де його дружина з дітьми проживають як переселенці.
Про це КВ дізналася з декларації Володимира Прокопіва за 2024 рік.
Минулого року Володимир Прокопів отримав 1,13 млн гривень заробітної плати за основним місцем роботи в КМДА (майже 95 тис. гривень щомісячно). Загальний його дохід протягом року становив 11,45 млн гривень, оскільки крім зарплати він задекларував 10,23 млн доходу від відчуження цінних паперів та корпоративних прав, та 82,34 тис. гривень відсотків від банківських вкладів.
Внесок його дружини Віри в сімейну скарбничку склав 8,66 млн гривень та складався, зокрема, із заробітку від підприємницької діяльності – 3,78 млн гривень, зарплати від Німецької служби амбулаторної допомоги – 1,98 млн гривень, дохід від відчуження нерухомого майна – 1,85 млн гривень, дивідендів – 533,44 тис. гривень, а також допомоги біженцям від німецького федерального агентства – 326,23 тис. гривень.
Таким чином, сумарний родинний дохід Прокопівих у 2024 році становив 20,11 млн гривень, що майже вдвічі більше цього показника 2023 року – близько 10,15 млн гривень). Зазначимо, що у 2023 році зарплата Володимира Прокопіва в КМДА складала 600,93 тис. гривень.
Водночас грошові заощадження родини зросли не суттєво. У 2024 році на банківських рахунках Володимир Прокопів тримав 401,77 тис. гривень, 110 тис. доларів, 8,34 тис. євро, а також мав 100 тис. гривень, 11 тис. євро та 2 тис. доларів готівкою. Дружина зберігала на рахунках 646,85 тис. гривень, 59,36 доларів та 23,34 тис. євро, а готівкою – 100 тис. гривень і 11 тис. доларів. Таким чином, у перерахунку за курсом НБУ на 23 квітня 2025 року сукупні фінансові активи родини становили приблизно 10,5 млн гривень (за 2023 рік ця сума становила близько 12 млн гривень).
Володимир Прокопів задекларував чимало обʼєктів нерухомості. Частина з них знаходиться Івано-Франківську – житловий будинок площею 144,10 кв.м, гараж, сарай, літня кухня, колонка, огорожа та вбиральня, а також земельна ділянка площею 613 кв. м, якими він володіє на 50%, та офіс, що належить йому на третину. У столиці Володимир Прокопів є власником житлового будинку на 598,60 кв. м, де він зареєстрований разом із сімʼєю, а також земельної ділянки під ним – на 1370 кв. м.
Дружина задекларувала квартиру в Німеччині, де вона з дітьми безкоштовно проживає. Крім того, у її власності перебуває група нежитлових приміщень у столиці загальною площею майже 600 кв. м, а також столична квартира понад 100 кв. м, яка наразі перебуває на стадії будівництва.
Офіційно автівки у Володимира Прокопіва немає: він користується авто дружини AUDI E-TRON 2019 року, а вона – службовим авто BMW X5 2022 року.
З цінних речей столичний обранець задекларував швейцарський годинник Vacheron Constantin.
Раніше КВ підрахувала, що під час повномасштабної війни з росією офіційний дохід Володимира Прокопіва в КМДА зріс на 160%: за 2024 рік було нараховано 1,13 млн гривень проти 436,12 тис. гривень у 2021-му.
Читайте: Скільки заробляють в КМДА: нарахування топ-чиновникам під час війни стрімко зростають
Нагадаємо, що 22 квітня 2025 року Голосіївський районний суд столиці обрав запобіжний захід для Володимира Прокопіва у вигляді цілодобового домашнього арешту до 20 червня. Його підозрюють в організації схем із незаконного переправлення ухилянтів до Європи.
Читайте: «Це продуманий сценарій з Банкової»: Володимир Прокопів прокоментував цілодобовий домашній арешт
17 квітня СБУ та Нацполіція повідомили про викриття схеми ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон, яку начебто організував заступник голови КМДА. За даними правоохоронців чиновник допомагав ухилянтам втекти до країн Євросоюзу під виглядом перевезення в Україну гуманітарних вантажів, зокрема палива для ЗСУ. Сам Прокопів назвав справу «суто політичною в межах переслідування опозиції та зачистки місцевого самоврядування у столиці».
Раніше, у жовтні 2024 року Володимир Прокопів став фігурантом корупційних розслідувань – журналісти Bihus.Info встановили, що на членів його родини оформлена велика кількість об’єктів комерційної та житлової нерухомості.
Читайте: Родина заступника Кличка Прокопіва накупила квартир та офісів по всьому Києву, – розслідування
Після виходу журналістського розслідування, мер Києва Віталій Кличко звернувся до антикорупційних органів із закликом перевірити факти, викладені в матеріалі Bihus Info щодо свого заступника. Тоді ж у жовтні минулого року Кличко відсторонив Прокопіва від виконання обовʼязків заступника голови КМДА.
Фото: КВ
КиївВладаАльона Момот