Засідання Київради 31.10.2024 року: онлайн-трансляція та порядок денний

Засідання Київради 31.10.2024 року: онлайн-трансляція та порядок денний

Сьогодні, 31 жовтня, на 10:00 заплановане чергове засідання Київради. На розгляд депутатського корпусу попередньо винесено 216 проєктів рішень, переважна більшість з яких стосуються питань містобудування та землекористування. Серед іншого, народні обранці сьогодні можуть направити звернення до Кабміну стосовно виділення з державного бюджету 2,2 млрд гривень комунальному забудовнику “Київміськбуд” на завершення проєктів держкорпорації “Укрбуд”, внести чергові зміни до програми “Захисник Києва”, розпочати процес створення наглядової ради в КП “Київтеплоенерго”, оголосити частину території біля озера Вирлиця парком тощо.

Про те, що 31 жовтня 2024 року о 10:00 відбудеться позачергове пленарне засідання Київради, КВ стало відомо з анонсу на сайті міськради. 

Засідання традиційно відбувається у будівлі столичної міськради за адресою: вул. Хрещатик, 36, 4 поверх, зал засідань. Пряму трансляцію засідання можна переглянути на офіційному сайті Київради або тут:

Дата, час та місце проведення засідання були затверджені розпорядженням міського голови Києва Віталія Кличка №965 від 18 жовтня 2024 року.

До порядку денного цього пленарного засідання увійшло 216 проєктів рішень. Вони вже традиційно згруповані у чотири розділи (“Загальні питання”, “Питання власності”, “Питання містобудування та землекористування” та “Проєкти рішень на виконання рішень та постанов судів”), які у свою чергу поділені на десятки підрозділів, зокрема:

  • 62 проєкти рішень щодо передачі ділянок громадянам у приватну власність;
  • 25 проєктів рішень щодо передачі ділянок в оренду та користування під різні потреби;
  • 21 проєкт рішень щодо питань власності та регуляторної політики;
  • 10 проєктів рішень щодо зміни та присвоєння назв об’єктів міського підпорядкування; 
  • 9 проєктів рішень на виконання рішень та постанов судів тощо.

Серед іншого, сьогодні Київрада може підтримати направлення звернення до Кабінету Міністрів України щодо виділення ПрАТ «ХК «Київміськбуд» з державного бюджету грошових коштів на суму понад 2,2 млрд гривень. Ці кошти депутатський корпус може попросити компенсувати для того, щоб комунальний забудовник зміг добудувати житлові комплекси державної корпорації «Укрбуд» – у тому числі через те, що, мовляв, через коронавірусний карантин та повномасштабну війну суттєво упав попит на квартири, а тому на завершення проєктів просто не вистачає коштів. Про можливість звернення до центральної влади з цього приводу на Хрещатику, 36 ходять розмови вже майже протягом року, але лише зараз вони знайшли документальне оформлення.

Читайте: Корупційні скандали, проблеми з добудовою ЖК та інтереси Молчанової: що відбувається з “Київміськбудом”

Також сьогодні народні обранці можуть погодити внесення чергових, двадцятих за ліком, змін до міської цільової програми «Захисник Києва» на 2022‒2025 роки. Згідно з ними передбачається направити додаткове фінансування в сумі понад 546 тис. гривень на забезпечення перевезення військово-лікарської комісії київського міського ТЦК та СП на збірний пункт та у зворотному напрямку в 2024 році. 

Читайте: Продовження дії на наступний рік та збільшення витрат у поточному: столична міськрада вчергове відкоригувала програму “Захисник Києва”

Крім того, на розгляд Київради винесено проєкт рішення щодо внесення змін до статуту КП “Київтеплоенерго”. Ним фактично пропонується створення у цьому підприємстві наглядової ради – колегіального органу, до якого входитимуть 5 членів і який здійснюватиме управління даним КП. Таким чином столична влада може нарешті продовжити процес створення наглядових рад у крупних міських комунальних підприємствах, який було розпочато нею ж ще в 2019 році. Як раніше писала КВ, окремі депутати Київради неодноразово піднімали питання стосовно того, що КМДА нічого не робить, щоб корпоративне управління в столичних КП нарешті запрацювали, але особливих результатів від таких звинувачень довгий час не було.

Читайте: Как черт ладана: у Кличко отказываются внедрять корпоративное управление в столичных КП

Серед іншого, сьогодні міськрада може розглянути проєкт рішення щодо ініціювання надання статусу парку ділянці площею 4,09 га біля озера Вирлиця. Йдеться саме про частину тієї землі, яку в громади Києва свого часу орендувало скандально відоме ТОВ “Мрія-Інвест” і на якій ця компанія планувала звести торгово-розважальний центр, проти чого виступала громада Дарницького району. Нагадаємо, нещодавно столична прокуратура завершила процес повернення до комунальної власності цієї території, а деякі з громадських організацій вже заявили про наміри добиватися оголошення водної гладі озера Вирлиця та ділянок навколо нього ландшафтним заказником.

Читайте: Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера

Як і зазвичай, цей перелік питань є дуже “попереднім”, адже керівництво і депутати Київради полюбляють вносити до порядку денного деякі проєкти рішень вже безпосередньо під час пленарного засідання, а деякі – навпаки виключають. При цьому, станом на вечір 30 жовтня на сайті міськради не було опубліковано перелік проєктів рішень, які на розгляд народних обранців виносяться в порядку невідкладності – тобто, за спрощеною процедурою погодження. Разом з тим, як правило, найбільш важливі та резонансні питання “потрапляють” до сесійної зали саме за цим алгоритмом.

Фото: КВ

КиївВлада

Іван Кулик

Рекомендуємо до перегляду
Марні витрати: Нацполіція розслідує розкрадання бюджету Києва при розробці проєкту відновлення озера Синє
Марні витрати: Нацполіція розслідує розкрадання бюджету Києва при розробці проєкту відновлення озера Синє
09:00 Нещодавно ексзаступник гендиректора КП “Плесо” Дмитро Непочатов отримав підозру у розкраданні 134,4 тис. гривень зі столичного бюджету, які йому доведеться компенсувати у випадку…
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачала Боярка
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачала Боярка
12:00 У вересні 2024 року розпорядники бюджетних коштів Боярки надзвичайно активно здійснювали публічні закупівлі, уклавши договорів на загальну суму 29,29 млн гривень. Майже половина…
“Київавтодор” віддасть 440 млн гривень за реконструкцію шляхопроводу на Дарниці своєму топовому підряднику
“Київавтодор” віддасть 440 млн гривень за реконструкцію шляхопроводу на Дарниці своєму топовому підряднику
09:00 Реконструкція столичного шляхопроводу біля станції метро “Дарниця” стартувала з угоди на суму майже 440 млн гривень. Підрядника КК “Київавтодор” шукала через відкритий аукціон,…
Banner
QlU7mDx4